Митрополит УПЦ МП Лука поскаржився Зеленському на міністра культури

8 листопада 2019, 12:35 | Релігія і політика | 1 |   | Код для блогу |  | 

Запорізький митрополит УПЦ МП Лука наскаржився президенту України Володимиру Зеленському на міністра культури Володимира Бородянського, який висловив думку щодо необхідності перейменування УПЦ МП з вказання приналежності до Росії.

Про це повідомляє Релігійна правда.

“Як людина віддав на виборах Президента нашої країни свій голос за Вас, я, митрополит Лука, правлячий архиєрей Запорізької єпархії УПЦ і громадянин України, піднімаю свій голос і сподіваюся, що він буде почутий! Так як свій вибір і вибір своєї пастви, я виправдовував надіями на те, що ви, прийшовши до влади, припините політику насильства і геноциду по відношенню до вірян Української Православної Церкви. Але поведінка, дії і висловлювання Міністра культури похитнули наші надії”, – пише Лука у своєму зверненні до президента, опублікованому на його Telegram-каналі.

Водночас митрополит Лука погрожує президенту “втратою довіри”: “Такими діями людина, яка сіла у крісло міністра завдяки вашому авторитету, ображає не тільки нас, а й робить все, щоб наш народ втратив довіру до вас як президента”.

Також примітно, що задеклароване Зеленським невтручання у релігійні справи, яке нещодавно так розхвалював російський митрополит Іларіон, запорізький Лука своєю чергою назвав шкідливим:

“Ми пам’ятаємо, пане президенте, ваші обіцянки про те, що ви не будете робити нічого такого, що буде розділяти нашу країну. А хіба не поділом на своїх і чужих є ініціатива, підтримана їм (міністром, – ред.), про перейменування Української Православної Церкви в Російську Церкву в Україні?”

Звернення запорізького митрополита прокоментувала релігійна оглядачка Тетяна Деркач.

“А Лука не вгамовується. Написав маляву президенту. Геноцид, каже. Ось голодомор 1932-33 рр. для них не геноцид, а напоумлення за гріхи боговідступництва українців-селян. Зате конфлікти при переходах релігійних громад – геноцид”, – обурюється Деркач.

Нагадаємо, в інтерв’ю РІСУ міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заявив, що УПЦ МП у своїй назві повинна позначити свою приналежність до Російської Церкви, оскільки у Москві розташований її центр впливу.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
  • lerer10225@com.ua | 8 листопада 2019, 13:05
    Коментувати коментар

Ото як Бог хоче покарати, то забирає розум. Вчепилися за те, щоб не перейменовувати з УПЦ МП на РПЦ в Україні, і їм недотямки, що ж і ця назва УПЦ МП на те саме вказує, що їхня церква - Московського Патріархату! То що ще треба? Видно ж, як кажуть, пана по халявах: церква - московська!!! Центр - в Москві! У ворожій державі! От і все! А так прикидаються: і я не я і хата не моя! Лицеміри!!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

• velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 18:59

Напевно, що вже наспіла нагальна потреба у ВРЦіРО настійно домагатися і вимагати зустрічі особисто з президентом Зеленським для СЕРЙОЗНОЇ, КОНКРЕТНОЇ і КОНСТРУКТИВНОЇ розмови!!!

• velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 16:55

А отут дещо цікаве щодо щеплення дітей: ---------- https://www.youtube.com/watch?v=7Y6uiR33J00

• velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 11:33

Р. S. Перепрошую: несподівано "вистрелило". Себто правильно слід читати так: "...та деномінаційні форми..." :)

• velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 11:31

Так, головне в цьому - це правдивий стан серця людини. Тобто: якщо воно, людське серце, дійсно чисте і щире (покаянно-сокрушене і смиренне та благоговійно-вдячне Господеві), то тоді певні й конкретні

• Paraeklezyarh | 13 листопада 2019, 10:47

Тут ніяких поляків не треба. Майже у всіх протестантських церквах відбуваються подібні "шоу"(пишу в лапках, тому що вірю що "там де зібралось троє в Ім'я Моє, там і Я поміж

Популярні статті місяця