Я би не сказав, що сьогодні Росія агресор, - митрополит УПЦ МП

17 жовтня 2019, 12:37 | Релігія і політика | 5 |   | Код для блогу |  | 

Митрополит Вінницький УПЦ МП Варсонофій (Столяр) не вважає Росію країною-агресором та досі не може визначитися, кому належить анексований Крим.

Зі своїми політичними поглядами єрарх Московського Патріархату поділився із журналістом видання 20 хвилин Вінниця.

«Ми хочемо, щоб був мир, А для того, щоб був мир, ми маємо йти на діалог з тими людьми, які знаходяться...», - відповів він на пряме питання, чи митрополит особисто визнає Росію країною-агресором?

«З тими людьми» – це ви маєте на увазі тих, кого називають сепаратистами?

– Так, - продовжив свою думку священнослужитель, - Які знаходяться за межами розмежування нашої території.

- Ви визнаєте, що Росія веде війну на Донбасі?

– На міжнародному рівні не визнано, що вона агресор. Тому я не хочу влазити в ці політичні питання. Наше питання як архипастирів – спасти душі, які знаходяться тут і які знаходяться за межею розмежування. Я не хотів би політизувати Церкву.

- А ви як громадянин України визнаєте Росію країною-агресором?

– Вбачаю, що є конфлікт, але що Росія сьогодні агресор, я би не сказав.

- Чий Крим?

– На сьогоднішній день ми не маємо туди вільного доступу. Можемо там вільно керувати або вільно туди поїхати? Ні, не можемо. Ми фінансуємо його з держави? Ні не фінансуємо.

- Тож він український чи російський?

– За документами, він як би український. Там три єпархії УПЦ. Вони підпорядковуються нам. Тобто Київ та УПЦ (у Криму - авт.) – це поки що єдина структура, яка зберігає межі України.

- А якщо не церковна структура. Крим, як півострів, чий?

– На сьогоднішній день, я ж говорю, ми його не фінансуємо, тому ми ним не керуємо. Належить він сьогодні Росії, хоча за документам, я ж говорю, він має належати Україні.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
5коментарів

Коментарі

додати коментар 
  • EksTRIM | 17 жовтня 2019, 19:56
    Коментувати коментар

Це колишній казначей Києво - печерської лаври, просто таких, як він прив'язати за шикарну бороду до поїзда і відправити до кирюші..

• enzian | 17 жовтня 2019, 19:11
    Коментувати коментар

Ще один аргумент на користь того, що "УПЦ" повинна змінити назву на "РПЦ в Україні".

• lerer10225@com.ua | 17 жовтня 2019, 14:31
    Коментувати коментар

Ну, ось кого Україна пригріла на своїх грудях - Церкву, яка підтримує Путіна, Кирила, які це саме кажуть, ну, "их там нету"... Просто хочеться гукнути до тих, хто ходять в церкви УПЦ МП і підтримують їх: ви що, сліпі, глухі, чи вже настільки затуркані їхньою пропагандою, що тільки в УПЦ МП і в РПЦ спасіння, що і не думаєте і думати не хочете, коли московські попи повторюють отакі слова своїх архієреїв? Сказав один святий: знання наближають до Бога, а напівзнання віддаляє від Нього. Всевишній уподібнив до Себе людину, дарувавши їй розум. Зараз у вас це під приводом віри у Бога намагаються відключити ось такі любителі "русского мира", проповідуючи, що тільки там спасіння...

• velovs@ukr.net | 17 жовтня 2019, 14:41
      Коментувати коментар

"Всевишній уподібнив до Себе людину, дарувавши їй розум." --------- І це справді так і є. Але цим розумом людина має і мусить САМА навчитися КОРИСТУВАТИСЯ: правильно, відповідально і адекватно... Мабуть, з якихось певних причин - не завжди і не у всіх - це виходить достатньо вдало й успішно... :)

• velovs@ukr.net | 17 жовтня 2019, 15:09
      Коментувати коментар

Р. S. А ще - і в цьому ж контексті - чув, зокрема, і таке прислів'я. "Бог наділив людину мозком. Але це ніяк не означає, що вона має залишати його за порогом храму." :)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

• Paraeklezyarh | 14 листопада 2019, 12:55

"Число тих, хто вважає себе віруючими". Цікаво, віруючими в що ? Які критерії для терміну "віруючий" ? Не зрозуміла й різниця між термінами : "атеїст" і "невіруюча

• lerer10225@com.ua | 14 листопада 2019, 11:23

Підтримую! Це ще один крок по відходу від московської традиції впертолобої не переходити на правильний календар, що прийняв весь світ, під приводом дуже " правильної " віри...

• enzian | 14 листопада 2019, 09:58

Якщо цей чиновник справді не розуміє руйнівної ролі РПЦвУ і її небезпеки для України, йому не місце в службі безпеки.

• velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 18:59

Напевно, що вже наспіла нагальна потреба у ВРЦіРО настійно домагатися і вимагати зустрічі особисто з президентом Зеленським для СЕРЙОЗНОЇ, КОНКРЕТНОЇ і КОНСТРУКТИВНОЇ розмови!!!

• velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 16:55

А отут дещо цікаве щодо щеплення дітей: ---------- https://www.youtube.com/watch?v=7Y6uiR33J00