Я би не сказав, що сьогодні Росія агресор, - митрополит УПЦ МП

Я би не сказав, що сьогодні Росія агресор, - митрополит УПЦ МП - фото 1
Митрополит Вінницький УПЦ МП Варсонофій (Столяр) не вважає Росію країною-агресором та досі не може визначитися, кому належить анексований Крим.

Зі своїми політичними поглядами єрарх Московського Патріархату поділився із журналістом видання 20 хвилин Вінниця.

«Ми хочемо, щоб був мир, А для того, щоб був мир, ми маємо йти на діалог з тими людьми, які знаходяться...», - відповів він на пряме питання, чи митрополит особисто визнає Росію країною-агресором?

«З тими людьми» – це ви маєте на увазі тих, кого називають сепаратистами?

– Так, - продовжив свою думку священнослужитель, - Які знаходяться за межами розмежування нашої території.

- Ви визнаєте, що Росія веде війну на Донбасі?

– На міжнародному рівні не визнано, що вона агресор. Тому я не хочу влазити в ці політичні питання. Наше питання як архипастирів – спасти душі, які знаходяться тут і які знаходяться за межею розмежування. Я не хотів би політизувати Церкву.

- А ви як громадянин України визнаєте Росію країною-агресором?

– Вбачаю, що є конфлікт, але що Росія сьогодні агресор, я би не сказав.

- Чий Крим?

– На сьогоднішній день ми не маємо туди вільного доступу. Можемо там вільно керувати або вільно туди поїхати? Ні, не можемо. Ми фінансуємо його з держави? Ні не фінансуємо.

- Тож він український чи російський?

– За документами, він як би український. Там три єпархії УПЦ. Вони підпорядковуються нам. Тобто Київ та УПЦ (у Криму - авт.) – це поки що єдина структура, яка зберігає межі України.

- А якщо не церковна структура. Крим, як півострів, чий?

– На сьогоднішній день, я ж говорю, ми його не фінансуємо, тому ми ним не керуємо. Належить він сьогодні Росії, хоча за документам, я ж говорю, він має належати Україні.