Священник УПЦ МП Віктор Земляний не розуміє, чому не можна співпрацювати з російськими ЗМІ

7 серпня 2019, 12:52 | Релігія і політика | 0 |   | Код для блогу |  | 

Священник УПЦ МП Віктор Земляний, керівник відділу з питань міжконфесійного врегулювання при Рівненській єпархії УПЦ, якого викликали до СБУ на допит, прокоментував цю подію.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Священник пояснив, що в підозрі  зазначається, що «незаконну» літературу він поширював з групою осіб, а ось групу цих осіб не встановлено. Окрім того дивним, на його переконання, виглядає й інша частина звинувачень.

«У своїх інтерв’ю я говорив про те, що відбуваються гоніння, що розкольники переслідують Святу Православну Церкву, забираються храми — сьогодні у цьому вбачається злочин. А те, що били людей, забирали храми, чинили насилля, то це сьогодні не злочин?», — сказав він.

Отець Віктор також не розуміє, чому саме в його коментарі російським журналістам, які мали офіційну акредитацію для роботи в Україні, правоохоронці побачили розпалювання міжконфесійного конфлікту.

Нагадаємо, 5 серпня 2019 року в Управлінні Служби безпеки України в Рівненській області представник прокуратури вручив йому повідомлення про підозру у розпалювання конфліктів на релігійному ґрунті та поширення незаконної літератури.

Того ж дня у Рівному біля приміщення СБУ зібралися кілька десятків прихильників Московського Патріархату.

Перед тим, як зайти у приміщення обласної СБУ, отець Віктор Земляний благословив усіх прихожан.

Раніше отця Земляного підозрювали за двома статтями - 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) та 300 (ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію).

Як вже інформувала РІСУ, священник Земляний доволі часто давав інтерв‘ю російським ЗМІ, фігурував у фільмах російських телеканалів, перехід храмів з УПЦ (МП) до УПЦ КП називав захопленнями та війною "брата з братом" і є жорстким критиком змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" (щодо зміни релігійними громадами підлеглості).

У більшості матеріалів Віктор Земляний коментує конфлікти, які виникли навколо православних церков на Рівненщині, та мали місце у 2015-2016 роках. У матеріалах представники УПЦ КП висвітлюються, як розкольники та бандити, які намагаються вигнати «Істинно православних» із їхнього постійного місця служіння.

Також особа отця Віктора неодноразово згадується у Російських ЗМІ під час висвітлення новин з приводу Всеукраїнської хресної ходи, одним із організаторів якої був Віктор Земляний.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Suzana Monika | 18 лютого 2020, 03:38

   Why not participating in swedish VASALOPPET this weekend but none real snow manufactured swedish snow fr snowmaschines ? Watch the cassocks-clad clergy in their quest for the John Paul II cup. Watch

  • Suzana Monika | 18 лютого 2020, 03:38

   Why not participating in swedish VASALOPPET this weekend but none real snow manufactured swedish snow fr snowmaschines ? Watch the cassocks-clad clergy in their quest for the John Paul II cup. Watch

  • fedirtsiv | 17 лютого 2020, 22:53

   Особливо "цікаво" читати пасажі, в яких єврейський "бог" залякує та винищує народи, вимагає жертвопринесень, говорить про свої ревнощі, впадає у гнів, заохочує рабство... Як

  • fedirtsiv | 17 лютого 2020, 22:34

   Наші священники теж осуджують співжиття за коханням, тому нічим не відрізняються від рпц своїми тавруваннями ЛГБТ. Показна мораль щастя не приносить! Навіть зі щтампом у паспорті та церковним шлюбом

  • fedirtsiv | 17 лютого 2020, 22:24

   Душа насправді розуміє, що тіло її обмежує і вона хоче мати більше можливостей для розвитку. Тому варто долати надумані проблеми і йти у бік європейських цінностей!

  Популярні статті місяця