Вакарчук з представниками різних віросповідань обговорили роль Церкви у становленні української політичної нації

10 липня 2019, 20:27 | Релігія і політика | 0 |   | Код для блогу |  | 

8 липня представники різних віросповідань відгукнулися на пропозицію зустрічі з лідером партії “Голос”  Святославом Вакарчуком. Про це повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на сайт Відкритого православного університету.

Вакарчук.jpg

Серед присутніх були священник Георгій Коваленко (ПЦУ), священник Андрій Зелінський (УГКЦ), рабин Київської центральної синагоги Рабе Йосиф Асман, пастор Олег Гончар (ЦХВЄ, п’ятидесятники), шейх Мухаммад Мамутов та шейх Сейран Аріфов (ДУМУ “Альраід”), священник Олександр Язловецький (РКЦ). 

“Понад дві години говорили зі Святославом Вакарчуком про біблійні заповіді і можливість їх втілення в українській політиці і суспільному житті… Домовилися продовжити після виборів…”, — зауважив о. Георгій на своїй сторінці у Facebook.

На зустрічі розпочали діалог щодо ролі Церкви у становленні української політичної нації та плекання її єдності, а також щодо подальшої співпраці з метою звільнення заручників Кремля. Оскільки зустріч відбулася у День сім’ї, її учасники окремо зупинилися на обговоренні важливості сімейних цінностей.

“Для нас принципово важливо збирати на такі дружні неформальні зустрічі священнослужителів різних конфесій та релігій. Українці традиційно довіряють церкві більше, ніж будь-якій державній чи політичній інституції. Тому саме ви та спільноти, яким ви служите, можуть допомогти створити та розвинути сучасну українську політичну націю. Україна — це країна рівних можливостей, тож надзвичайно важливо, щоб кожен міг вільно сповідувати власну релігію”, — сказав Святослав Вакарчук.

Він додав, що партія “Голос” зробить усе для утвердження миру та справжніх сімейних цінностей в Україні.

“Дуже символічно, що ми з вами зустрілись саме в День сім’ї. Я вважаю сімейні цінності дуже важливими. Для мене сім’я є достатньо інтимною річчю, я стараюсь її оберігати. Мені важливо, щоб сім’я була моєю фортецею”, — сказав Вакарчук.

Під час зустрічі особливу увагу звернули на питання звільнення українських заручників в Росії та співпраці в цьому процесі представників різних конфесій та релігійних організацій.

“Для нас звільнення наших громадян — питання особистої політичної відповідальності. А роль церков у цьому процесі, як і в процесі адаптації ветеранів та їхніх родин після участі у військових діях, надзвичайно важлива”, — сказав Вакарчук.

“Дуже важливо, щоб політика та релігія не були роз’єднані. Ми маємо разом працювати над тим, щоб українці жили у суспільстві, де цінності це не лише тема для промов, а дороговказ для дій. Партія “Голос”, яка демонструє новий для України та звичний для західної демократії підхід до політики, може допомогти нам консолідувати українське суспільство на базі таких цінностей”, — зазначив о.Георгій Коваленко.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 16 жовтня 2019, 20:24

   В цьому інтерв'ю у шановної Вікторії Нестеренко спостерігаються деякі проблеми з елементарною логікою. ---- Так, з одного боку, вона стверджує, що, мовляв, "протягом останніх 1400 років

  • velovs@ukr.net | 16 жовтня 2019, 18:10

   "У нашому [американському] суспільстві не все гаразд. Ми ніколи ще не мали стільки і стільки не споживали, однак як легко ми спускаємося від багатства та привілеїв до ницості та навіть

  • Paraeklezyarh | 16 жовтня 2019, 10:57

   Ймовірніше оберуть п.п. 5-6. РПЦ зараз необхідно зберегти лице перед своїми прихильниками. Та й підготовка до такого реверансу йшла не одне десятиліття. В церковних лавках Московського патріархату

  • bopa | 15 жовтня 2019, 23:00

   Православна церква в Україні переживє тепер ювілейни період відновлення своєї автокефалії. Період повернення Митрополита Мстислава (Скипника) в Україну, його служіння і інтронізацію у Святій Софії на

  • bopa | 15 жовтня 2019, 22:45

   Тим більше, що відновлено стан Православної церкви в Україні, який вона мала у ХУІІ ст. Митрополію з перспективою на патріархію, що дає можливість користати здобуткам, досвідом інших братніх

  Популярні статті місяця