Розпад Росії може початися через тиск на мусульман, - Саїд Імагілов

8 травня 2019, 10:42 | Релігія і політика | 2 |   | Код для блогу |  | 

Розпад сучасної Росії може початися з протистояння між державою і мусульманським світом.

Про це заявив муфтій Духовного управління мусульман України "УММА" Саїд Ісмагілов 7 травня в київському Кримському домі під час круглого столу "Південне Причорномор'я і Крим у російському імперському дискурсі", повідомляє Укрінформ.

"Ми зараз бачимо політику Росії щодо певних релігійних груп, коли використовується заборона якоїсь мусульманської літератури, заборона зібрань, заборона свободи совісті, релігійних поглядів і думок. Тобто, весь арсенал тиску використовується і буде використовуватися... Але й мусульманський світ уже багато століть має певний імунітет до такої політики і, я сподіваюся, мусульмани зберігатимуть свою ідентичність і це - загроза для Росії, тому що я думаю, що розпад нової сучасної "Російської імперії" почнеться саме з мусульманства", - сказав Ісмагілов.

За його словами, Росія тиснула на мусульман Криму з часів окупації Кримського ханства.

"Після окупації України і Кримського ханства Росія використовувала весь цей арсенал (у відношенні) до мусульман Криму, Приазов'я і Причорномор'я. Оскільки мусульмани - кримські татари практично не піддавалися асиміляції і дуже стійко зберігали свою і релігійну, і національну ідентичність, Російській імперії стало зрозуміло, що агресивними методами, якими вони боролися з мусульманами, починаючи з ХV століття, мусульман Криму не подолати", - зазначив муфтій.

Він підкреслив, що в Кримському ханстві, яке проіснувало декілька століть, був "дуже потужний релігійний компонент".

"Крим фактично був науковим мусульманським анклавом Європи, там була велика кількість і шейхів, і вчених, і хафізів. У Криму релігійне життя було не периферійним, це був форпост ісламу в Європі, тому Росія починає використовувати насильницький тиск, змушуючи мусульман виїжджати з Криму. У Туреччині та інших країнах Причорномор'я утворилися великі кримськотатарські спільноти, які хотіли зберегти свої релігійні й національні особливості", - повідомив Ісмагілов.

Однак, на його думку, і це не дало свого результату, і тоді Росія почала винищувати культурних і духовних лідерів народу.

Спробу кардинального вирішення кримськотатарського питання було зроблено 1944 року Сталіним, коли була здійснена "антилюдська насильницька депортація народу".

Як зазначив муфтій, після розпаду СРСР кримські татари знову стали організованою спільнотою в Криму навіть в умовах російської окупації Криму.

"Кримські татари є організованою спільнотою, що не підконтрольна Росії і російській ідеології, тому зараз проти мусульман Криму знову використовуються репресії, арешти, реальні терміни ув'язнення, нав'язування своїх релігійних лідерів і вся та інституція, яка колись була введена Катериною в царській Росії", - вважає глава мусульманської «УММИ».

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 8 травня 2019, 11:12
  Коментувати коментар

  Можливо й досить імовірно, що ерозія і розпад сучасної імперсько-шовіністської РФ і дійсно: почнеться - поміж різного іншого - саме через ісламський чинник. ---------------- Разом з тим. У теперішній час спостерігаємо потужний тиск і наступ цього самого - ісламського чинника на Європу та її культурно-цивілізаційну ідентичність і самобутність. Ту саму історичну ідентичність і самобутність, що має, насамперед, якраз благодатні й благотворні - ХРИСТИЯНСЬКІ корені, витоки й підвалини. І цей сучасний - масово-масштабний наплив до країн Європи мільйонів і мільйонів іммігрантів з регіонів ісламського світу і які, до того ж, зазвичай, ніяк не прагнуть до своєї природної інтеграції у суттєво новому (для них) ментально-психологічному середовищі - об'єктивно і суб'єктивно - (часто-густо) створює там певні (і досить непрості) ситуації і проблеми... -------- Крім того, все це дає, зокрема, відомим тамтешнім - запекло-безбожним ультраліберально-"політкоректним" колам зручний додатковий привід для просування й утвердження ними подальшої ДЕХРИСТИЯНІЗАЦІЇ Старого світу...

  • velovs@ukr.net | 8 травня 2019, 11:52
   Коментувати коментар

   З іншого боку. Значна присутність і подальше неконтрольоване збільшення ісламського чинника в країнах Європи створює і зміцнює доволі сприятливий ґрунт (також) і для активізації діяльності та посилення впливу місцевих ПРАВОРАДИКАЛЬНИХ рухів і середовищ. Тих самих, які - разом з УЛЬТРАЛІВИМИ силами - всіляко, як відомо, використовуються і спонсоруються тим же агресивно-імперським Кремлем-ФСБ задля дестабілізації і розхитування статус-кво на Європейському континенті...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

 • Halo | 2 червня 2020, 16:46

  Табачник відпочиває...

Популярні статті місяця