В УПЦ (МП) порівнюють автокефалію з анексією Криму і не згадують як швидко Кримська єпархія стала на бік Росії

16 жовтня 2018, 14:42 | Релігія і політика | 4 |   | Код для блогу |  | 

В Українській Православній Церкві (Московського Патріархату)  порівняли рішення Вселенського Патріархату про надання Українській Православній Церкві автокефалії  - з анексією Росією українського півострова Крим.

Про це заявив глава інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (МП) архиєпископ Климент в коментарі "Настоящему времени", повідомлє "Українська правда".

Климент.jpg

Він вважає, що Константинополь прийняв одноосібне рішення щодо української Церкви.

"Наша Церква звертається до Константинопольського Патріархату із закликом скликати необхідну нараду, зустріч всіх помісних православних Церков для того, щоб обговорити виниклі питання", - сказав Климент і додав, що це позиція більшості помісних Церков.

На питання журналіста, чи не є заклик до наради - шантажем і чи відповідає це догмам православ'я, Климент відповів, що причастя робить предметом шантажу Константинопольська Патріархія.

"Те, що зараз відбувається з боку Константинополя, - це анексія території Української Православної Церкви. Те, що робить сьогодні Константинопольський Патріархат рівняється до  анексії Криму", - заявив він.

Також Климент сказав, що у РПЦ є моральне і канонічне право припинити відносини з Константинопольським Патріархатом.

Додамо, що в самій Сімферопольській та Кримській єпархії УПЦ (МП), офіційний сайт якої зареєстрований під російським доменом, вже давно не згадують про свою приналежність до Української Православної Церкви (Московського Патріархату), а священнослужителі цієї єпархії освячують військові формування агресора на території Криму.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 17 жовтня 2018, 09:48
  Коментувати коментар

  Переяславська (зрада), що, по суті, "легітимізувала" претензії і зазіхання Московського царства на ТЕРИТОРІАЛЬНЕ загарбання й оволодіння Руссю-Україною, календарно пройшла, як відомо, у січні 1654 р. Тобто, якраз на 666-му (!!!) році по св.-Володимировому хрещенні Київської Русі 988 р. -------- І цілком аналогічно. Себто акт 1686 р., який де-юре і де-факто "легітимізував" ДУХОВНО-МЕНТАЛЬНУ експансію і поглинання України та її Тіла Христового імперсько-шовіністською Московією та її Церквою, теж був, по суті, укладений на 666-му (!!!) році від того періоду, коли в ІІ Єрусалимі (Києві) відбувалося спорудження ГОЛОВНОГО храму Київської Церкви - Собору св. Софії. ---------------- Ну а от в сучасну історичну добу - згідно волі і відповідного Плану-задуму Божого Провидіння - відбувається ЗВОРОТНІЙ процес: успішне й повне ЗВІЛЬНЕННЯ та УНЕЗАЛЕЖНЕННЯ України та її різноликого Божого люду від цих московсько-імперських рабських пут. Фізичних і духовно-цивілізаційних. І от ВАЖЛИВИМИ віхами на цьому доленосному шляху, вочевидь, є, зокрема, такі дати: по-перше, 24 серпня 1991 р. і, по-друге (мабуть, ще дещо символічно і умовно) 14 жовтня 2018 р. --------------- Іншими словами, згадані вище історичні події 1654 і 1686 рр., за якими, вочевидь, стояла саме та - дуже ТЕМНА і ЗЛА сила (сатана-Люцифер), що в Божому Слові позначена числом 666, не "ВІДМІНЯЮТЬСЯ". А просто - у певний правовий спосіб - ДЕНОНСУЮТЬСЯ оте їх "юридичне підґрунтя" і практична дія. :)

  • velovs@ukr.net | 17 жовтня 2018, 09:51
   Коментувати коментар

   ПОПРАВКА. Початок першого речення цього мого посту правильно слід читати так: "Переяславська (з)рада, що..." і далі по тексту.

  • velovs@ukr.net | 17 жовтня 2018, 11:43
   Коментувати коментар

   Ну а що стосується т. зв. "термінів давності", то в нематеріальному - ДУХОВНОМУ світі, де існує і діє Господь Бог, такого поняття і явища, як "ЧАС", загалом, НЕМАЄ! ------------ Крім того, наприклад, численні пророчі тексти і обітниці Слова Божого НАГОЛОШУЮТЬ і СТВЕРДЖУЮТЬ, що Господь - НЕОДМІННО й НЕМИНУЧЕ - поверне Свій старозавітній вибраний народ Божий на його історичну батьківщину - близькосхідну Святу Землю ("землю Ізраїлеву"). І де обов'язково відродиться і його незалежна самостійна держава зі столицею в святому і славному Єрусалимі - єдиному, цілісному і неподільному. І от: з моменту (майже) ПОВНОГО вигнання римлянами цього народу в І-ІІ ст. н. е. проходить цілих 18 століть... І буквально ВСЕ, що - в цьому контексті - передбачила й пообіцяла Біблія, ВИКОНУЄТЬСЯ! Поступово: крок за кроком, етап за етапом, частина за частиною!!! :-)

 • Михаил | 17 жовтня 2018, 02:17
  Коментувати коментар

  1) отмена акта 1686 года абсурд, истекли все сроки давности, изменились границы, исчезли одни и появились другие государства. Так можно отменять любое историческое событие, если оно не нравится. 2) новую церковь должны принять в семью Мирового Православия. Значит принять её должны все члены семьи, или хотя бы большинство. А насильственное проталкивание нового члена вопреки воли всей семьи просто отвернет их и приведёт к бойкоту. Опять придётся спорить, доказывать, убеждать, ругаться и обижаться на всех за непризнание, как всегда было с "упц кп".

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця