• Головна
  • Новини
  • Бог хотів, щоби я став Патріархом Київським, а не Московським – Філарет...

Бог хотів, щоби я став Патріархом Київським, а не Московським – Філарет

22.09.2018, 08:10
Бог хотів, щоби я став Патріархом Київським, а не Московським – Філарет - фото 1
Якби Патріарха Філарета у 90-му обрали Предстоятелем РПЦ, то чи дав би він за нинішніх умов автокефалію УПЦ?

Якби Патріарха Філарета у 90-му обрали Предстоятелем РПЦ, то чи дав би він за нинішніх умов автокефалію УПЦ?

Таке питання очільнику Київського Патріархату під час інтерв’ю на «Ехо Москви» задав ведучий Олексій Венедиктов.

«Не знаю», - зізнався першоєрарх.

«Не знаю. Значить, Бог не хотів, щоби я став Московським Патріархом. А став Київським Патріархом», – додав він.

Патріарх Філарет також спростував твердження, яке йому доводилося чути, що якби він очолив тоді РПЦ, то Україна, мовляв, «була б наша».

«Я думаю інакше, - заявив Предстоятель. - Я думаю, що народ український за свою незалежність боровся не одне століття. Але все залежить від Бога. Не треба забувати, що і світом, і кожною людиною керує Бог. І прийшов час, коли український народ по помислу Божому повинен отримати свою державу. Як Україна стала незалежною державою? Вона отримала як манну з неба. Зібралися в Біловезькій пущі 3 президента. Звільнили ситуацію. І підписали акт про те, що Радянський Союз розпадається, утворюються республіки Союзу незалежних держав, які між собою перебувають у дружніх відносинах. Ось так Україна стала незалежною державою. А до цього був референдум. І 92% населення України проголосувало за незалежність української держави».