РусоЗМІ впали в істерику через Томос для УПЦ, - Тимчук

23 серпня 2018, 11:28 | Релігія і політика | 0 |   | Код для блогу |  | 

Росія перебуває на межі істерики у зв'язку з вірогідним наданням Томосу Українській Помісній Церкві.

Про це в Facebook написав координатор групи «Інформаційний опір», народний депутат Дмитро Тимчук, проаналізувавши публікації в російських пропагандистських ЗМІ в окупованому Криму, повідомлє Укрїнформ.

«Вивчення російської пропаганди в Криму наочно демонструє, що Москва перебуває на межі істерики у зв'язку з дуже вірогідним наданням Томосу Українській Помісній Церкві. Про це свідчить у т.ч. незлагода в публікаціях і взаємовиключні месиджі, якими напихають кримчан», - зазначив він.

Так, за даними Тимчука, тезовий ряд у пропагандистських ЗМІ приблизно такий: «Томосу не буде, тому що ми не дозволимо. А якщо буде - значить, його купили, і в Україні почнеться «громадянська війна між православними». Почнеться-почнеться, не сумнівайтеся. Учасниками «громадянської війни» стануть усі, хто виходив на хресний хід Новинського, у тому числі - численні іноземні «паломники». Це ми гарантуємо».

Тимчук також підкреслив, що «аргументація», чому не можна давати Україні Томос, - це окремий жанр. «Популярні такі версії: 1) у Києві християнство з'явилося раніше не тому, що він був столицею Русі, і не тому, що до заснування Москви залишалося 150 років, а тому, що він просто ближче до Візантії (у мізках роспропагандистів - бінго!); 2) християнство на Русь прийшло з Константинополя, а оскільки Москва називає себе «другим Константинополем», отже, підпорядкування Української Церкви Москві - правильне й канонічне (і знову бінго!). Ну а Константинопольський Патріархат, за версією русоЗМІ, взагалі не вважається: якщо що, ми попросимо Ердогана (президента Туреччини - ред.) відключити йому світло й воду», - пояснив координатор «ІО».

Тимчук також зазначив, що в публікаціях і ефірах на церковну тему «дуже явно видима розгубленість посіпак окупантів», оскільки Україна робить щось усупереч волі Кремля, і в неї може вийти, попри всі зусилля Москви.

«Усвідомлення того, що Москва не всесильна, неабияк нервує кримську вату. Зараз воістину переломний момент: роспропаганда розкручує тезу, що глава РПЦ, він же представник ФСБ Гундяєв наприкінці серпня поїде на Фанар і «все вирішить». Якщо цей візит закінчиться провалом, колаборанти будуть сильно деморалізовані», - додав депутат.

Як відомо, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського Патріарха з проханням видати Томос про автокефалію Православної Церкви в Україні.

18 квітня Глава держави офіційно прийняв від єрархів УПЦ КП і УАПЦ відповідне звернення для передачі Вселенському Патріархові Варфоломію з підписами усіх архиєреїв, що підтримали це рішення.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
1
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 25 вересня 2018, 14:32

   В 1961 г., в момент её закрытия коммуно-совдеповской властью, наместником Киево-Печерской лавры был епископ Нестор (в миру - Никита Арсентьевич Тугай (1900-1969)). И в тот период будущего митрополита

  • velovs@ukr.net | 25 вересня 2018, 14:31

   Р. S. Перепрошую: дещо НЕ ТУДИ помістив цей свій комент.

  • velovs@ukr.net | 25 вересня 2018, 14:28

   В 1961 г., в момент её закрытия коммуно-совдеповской властью, наместником Киево-Печерской лавры был епископ Нестор (в миру - Никита Арсентьевич Тугай (1900-1969)). И в тот период будущего митрополита

  • velovs@ukr.net | 25 вересня 2018, 14:04

   Т. зв. "канонічні території" - це суто людські уявлення і придумки. Введені свого часу з метою наведення певного порядку і субординації і, зокрема, у міжцерковних стосунках і претензіях.

  • Ігор Затятий | 25 вересня 2018, 13:00

   Екзархати УГКЦ в Україні- це криваві рани на її тілі. Ватикан, зглядно на інтереси римо-католиків в самій Росії, вважає канонічною територією греко-католиків лише Галичину, всю іншу - за канонічну

  Популярні статті місяця