«Москва усвідомлює, що Томос наближається», - речник УПЦ КП спрогнозував 3 подальші кроки Кремля

26 червня 2018, 11:37 | Релігія і політика | 6 |   | Код для блогу |  | 

Речник УПЦ КП, архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря), на своїй сторінці у Facebook підсумував останні події на Фанарі, пов’язані з візитом делегації УПЦ (МП) та спрогнозував подальші кроки Москви.

Євстратій.jpg

 Головні новини з Фанару після подій останніх вихідних:

1. Процес надання Томосу про автокефалію запущено - і він не буде скасований. Питання полягає не в тому, чи буде Томос про автокефалію, чи не буде, а в тому - станеться це трохи швидше чи трохи пізніше, з підтримкою рішення Вселенського Патріарха з боку більшого числа Помісних Церков чи меншого.

2. Якби Константинопольський Патріархат не розраховував на те, що зможе довести справу Томосу про автокефалію до логічного завершення - він би не починав цього процесу. Істерики з боку Московського Патріархату (цілком очікувані) не зупинять справу - як не зупинили вони скликання і проведення Всеправославного Собору. Бо відступити під тиском Москви в обох випадках не можна, адже це - поразка.

3. Вадим Владиславович Новінський та супроводжуючі його особи не отримали те, за чим їхали - запевнень, що «автокефалії не буде», що «визнається лише одна канонічна Церква» (тобто МПвУ), «засудження розкольників», тощо. Навпаки - почули про те, що раз за майже три десятиліття в Україні єрархи МП не змогли вирішити проблему церковного розділення - Вселенський Патріархат не може далі не діяти у цій справі, бо порушений порядок у цілому Православ‘ї, а справа стосується мільйонів віруючих, які звертаються до Патріарха Варфоломія з проханням діяти.

візит.jpg


Те, що Москва дозволила В. Новінському з оточенням поїхати на Фанар для переговорів (без дозволу Москви жоден з делегатів би цього не зробив) - ознака усвідомлення того, що Томос наближається, а всі попередні дії МП не змогли зупинити процес.

Упевнившись, за підсумками переговорів, що Томос - неминучий, Москва, з великою долею вірогідності, обиратиме один з трьох шляхів реагування (який саме - буде видно у близькій перспективі):

1. Надалі торпедувати процес погрозами про «велику схизму», готуватися до розриву відносин з Константинополем та гуртувати навколо себе всі можливі сили;

2. Максимально затягувати процес, граючи з Фанаром у «поганого і доброго поліцейського», тобто то лякаючи «схизмою», то пропонуючи якусь форму згоди на автокефалію, але «колись пізніше». Мета - дотягти до виборів в Україні в надії, що після них можна буде вже з боку сподіваної проросійської влади також торпедувати процес (у Москві, як і в Оппоблоці, сподіваються на виборчу перемогу чи хоча б «золоту акцію» проросійських сил). Цей варіант, судячи з коментарів з боку МПвУ після поїздки - найбільш вірогідний;

3. Спробувати «очолити» процес, запропонувавши через МПвУ якийсь алгоритм, за яким би автокефальна Українська Церква була би створена на базі МПвУ та залишилася б сателітом Москви (як ними є зараз кілька інших Помісних Церков). Хоча зовсім не зрозуміло, навіщо Константинополю власними руками створювати для Москви додаткового сателіта?

Тобто у підсумку - залишаємося обережними оптимістами, працюємо та далі молимося Богу за успіх справи.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
6коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Mauricio | 1 липня 2018, 00:45
  Коментувати коментар

  russians are so pathetic. It is well known that wherever they have gone, they only bring murder, destruction and barbarous acts. Ukraine wants russians and its croonies out of the country !!

 • В. Ясеневий | 26 червня 2018, 19:33
  Коментувати коментар

  Ензіан. Михаил такой католик, как я - ПАПА РИМСКИЙ. Вернее всего - он проплаченый Кремлем, фсб и рпц агент-троль.Уверен,что Михаил вовсе не верующий, а зомбированый комуняка - атеист , российский шовинист, ненавидящий Украину и все украинское... Внимательно проанализируйте предыдущие его коменты и Вы в этом сам убедитесь. А про стыд Михаила, простите, это говорить про стыд известной сывой кобылы. На вжные вопросы неканоничности рпц, созданой сталиным и безбожниками, почему-то молчит.

  • Михаил | 26 червня 2018, 19:56
   Коментувати коментар

   В отличии от вас я знаю, что говорю. Я из с.Плюты, где с советских времён дача Денисенко. И все его там хорошо знают, как и знали Евгению Петровну, его жену и детей. Католиком я стал именно потому, что зная его проделки, не мог оставаться в такой Церкви, где такой митрополит. А семья у меня православная. А вы все знаете только по наслышке и пропаганде. Не вам судить, не зная.

 • Михаил | 26 червня 2018, 14:42
  Коментувати коментар

  несколько лет назад, после визита Варфоломея в Украину, который заявил, что признает в Украине только одну единственную Православную Церковь, Денисенко так же прицепился к этим словам, выискивал в них тайный смысл - типа "он сказал, что признает только одну, но не сказал какую именно". Намекал, что это сказано про его "упц кп". Сколько можно фантазировать, выдавать желаемое за действительное! Самим не стыдно?

  • enzian | 26 червня 2018, 15:59
   Коментувати коментар

   А тобі, "католику", не соромно, що без кінця гавкаєш на Україну, бризкаєш слиною на українців, але досі не спромігся навчитися писати українською?

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 16 вересня 2019, 11:19

  Владика Борис Гудзяк: «...інколи можна кривду виправляти (особливо якщо вона кривдить інших), її ігнорувати не можна». --------- Дуже схоже, що нинішня ситуація в Україні, а особливо результати

 • velovs@ukr.net | 16 вересня 2019, 11:04

  Р. Р. S. Між іншим, тогочасний геноцид в Руанді був спрямований не лише на масове знищення етнічної меншини тутсі, а й проти багатьох тих людей з народу хуту, які притримувалися поглядів, більш

 • velovs@ukr.net | 16 вересня 2019, 10:15

  Р. S. До речі, як відомо, під час масштабного нищівного геноциду, вчиненого 1994 р. в Руанді тодішнім тамтешнім диктаторським режимом, очільники й функціонери якого походили з народу хуту, над

 • velovs@ukr.net | 16 вересня 2019, 09:43

  "ПАПА НЕ ПЕРЕСТАЄ МОЛИТИСЯ ЗА ПРИПИНЕННЯ ВІЙНИ В УКРАЇНІ". --------- "Продовжує молитися", водночас (по суті, на догоду кривавому кремлівському агресору і загарбнику) - жодним

 • Михаил | 15 вересня 2019, 19:39

  Рыжий Зоря, как всегда врет, выдаёт желаемое за действительное, и не дружит с головой и юриспруденцией. С его пту-шным образованием очень сложно понять, что такое обеспечительные меры, накладываемые

Популярні статті місяця