«У питанні про автокефалію української Православної Церкви богослов’я немає – є тільки політика», - Віктор Єленський

12 квітня 2018, 09:49 | Релігія і політика | 2 |   | Код для блогу |  | 

Єдина «провина» Української Православної Церкви Київського Патріархату в тому, що вона вийшла з-під впливу Москви. Це зазначив народний депутат України Віктор Єленський в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK.

Єленський.png

«Правила Православної Церкви та наука про Церкву говорить про те, що якщо на території країни, де більшість складають православні, створено державу, то православні в цій країні мають право на автокефальну Церкву, тобто незалежну від інших центрів.

І коли серби і хорвати стали державною нацією, то вони звернулися до Константинопольського Патріарха, і він надав їм автокефалію», – нагадав Віктор Єленський.

На думку депутата, коли представники Московського Патріархату переконують, що в Україні є єдина помісна Православна Церква, то це абсолютна неправда.

Натомість є Церква, яка перебуває під омофором Московського Патріархату, і є Українська Православна Церква Київського Патріархату, «провина»  якої в тому, що вона вийшла з-під впливу Москви.

«Багато вірян не розуміють, чому маленька албанська чи чеська Церкви мають автокефалію, а велика українська – ні.

І коли Україна здобула незалежність, то Патріарх Філарет звернувся до Москви з проханням надати Українській Церкві автокефалію, у відповідь на що його позбавили всіх ступенів священства. Натомість, Патріарх Кирил сказав щиро: «Київ для нас, росіян,  це – Константинополь і Єрусалим… Тому ми їх нікуди не відпустимо».  Ось це вся історія з автокефалією української Православної Церкви. Можна говорити про догмати, про канони, але,  як сказав один богослов:  «У питанні про автокефалію і в 19,  і в 20 столітті богослов’я немає – є тільки політика»», – констатував Віктор Єленський.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • romkoros | 12 квітня 2018, 22:22
  Коментувати коментар

  Було б добре назвати ім'я Богослова якому належить вислів, використаний в кінці новини. Коли мирські люди, політики не бачать в автокефалії (церковній незалежності) богослів'я - це зрозуміло, про те цього не може не помітити богослов. Усі Православні Церкви напередодні Критського собору 2016 р. у передсоборних засіданнях підтвердили, що інститут місцевої, незалежної, автокефальної церкви має глибоку основу в традиції Церкви. Проте кожна з Церков має своє бачення щодо визнання чи надання автокефалії. Отже, виходить, що помісна Церква в Росії узгоджується з бослів'ям Церкви, а незалежна помісна Церква в Україні ні?! Як з богословської так і канонічної, історичної і політичної візії українська Церква має право на автокефалі!

 • velovs@ukr.net | 12 квітня 2018, 11:07
  Коментувати коментар

  "Патріарх Кирил сказав щиро: «Київ для нас, росіян, це – Константинополь і Єрусалим… Тому ми їх нікуди не відпустимо»." -------- І в цих словах предстоятеля РПЦ, вочевидь, немає жодного перебільшення чи якоїсь метафори або алегорії. Вони направду засвідчують і підтверджують дійсне ДУХОВНЕ значення Києва. Й, зрозуміло, що не лише, власне, "для них, росіян". -------- Причому, попри цю свою дуже довготривалу - кількасотлітню територіально-"сакральну" експансію у південному (від Москви й Петербургу) напрямку, їй, імперії "ІІІ Рима", зрештою, так і не вдалося захопити й встановити контроль та панування над Константинополем і Єрусалимом. А тому, як вбачається, нині якраз Київ та, загалом, Україна і є для неї чи не останнім - дуже важливим стратегічно-тактичним бастіоном і оплотом. У т. ч. у її ДУХОВНО-ЦИВІЛІЗАЦІЙНОМУ і МЕНТАЛЬНОМУ протистоянні і запекло-параноїдальній боротьбі ледь не з рештою світу. ----------- І за чим - як, до речі, скажімо, і теперішній ситуації на Близькому Сході та довкіл нього тощо - явно проглядаються певні наміри й потуги нікого іншого, як самого "диявола", котрий нині перебуває "у великій люті, знаючи, що [вже] небагато йому лишається часу" (Одкр.12:12).

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • Николай Григорьев_ | 19 вересня 2018, 21:09

  Лиха беда начало. Сегодня обяжут сменить название, завтра придумают что то новое патриотическое, а там и вовсе пойдут запреты, даешь кузькину мать, чтоб побольше насолить, неважно кому, хоть себе

 • Николай Григорьев_ | 19 вересня 2018, 20:59

  Т.е. опять притесняют татар ? Просто бьет себя в грудь и всем заявляет, что он истинный патриот и все делает чтобы была полностью во всем независимость, даже от Эрдогана, чтобы не зависела

 • velovs@ukr.net | 19 вересня 2018, 20:12

  І справді: "свято віримо, що все буде по волі ГОСПОДА", а не - тих чи інших - людей! В т. ч. і Путіна, і Кирила, і Трампа тощо. ----------- А от з цікавими роздумами й аналізом щодо цих -

 • Ortox | 19 вересня 2018, 19:46

  .. и у нас будет автокефалия», – рассказал Джемилев... Це вже просто обісратися можна!! Господи помилуй. Якщо вже так мусульмани взялися за автокефалію то це вже остаточно доказує кому і навіщо це

 • velovs@ukr.net | 19 вересня 2018, 17:32

  А от на теренах МІЖВОЄННОЇ Польщі у тодішній ППЦ, де більшість її вірних становили етнічні українці і білоруси - здебільшого мешканці Західної Волині (включно з Холмщиною і Підляшшям) та Західної

Популярні статті місяця