Як і попереджала СБУ: У Києво-Печерській лаврі відбулися провокації

9 березня 2018, 10:27 | Релігія і політика | 21 |   | Код для блогу |  | 

У середу, 7 березня, представники радикальної молодіжної організації Дмитра Корчинського "Братство" провели "молебень" в Успенському соборі Києво-Печерської лаври, який назвали початком захоплення обителі.

Представники радикалів самі проводили відеозйомку акції, під час якої закликали до "визволення українських святинь від московських окупантів".

Про проведення акції представниками "Братства" повідомив на своїй сторінці у Фейсбук сам Дмитро Корчинський, інформує УНІАН.

"Годину тому Братство успішно здійснило молебень за перемогу українського війська над московськими окупантами в Успенському Соборі Києвопечерської Лаври. Тепер це буде регулярно. Нічого страшного не трапилося. Будь ласка, заходьте до церков моск.патріархату і робіть те саме", - написав відомий в Україні радикал.

Корчинський.png

Увійшовши до Успенського собору, група молодих людей провела "молебень", під час якого один з її представників читав з паперу текст із молитвою про перемогу над "московськими окупантами". Після того активісти почали відеозйомку на вулиці – біля Успенського собору.

"Ряд патріотів Київського Патрархату, автокефали, греко-католики прийшли помолитися за перемогу над московськими окупантами. Печерську лавру окупували москальські агенти ФСБ. Це перший молебень у лаврі, де моляться патріоти, а не москальські агенти. У цій святині засіли ворожі для православ’я і для України люди, і ці люди мають бути вигнані з України", - коментували акцію представники "Братства".

Представники радикалів назвали акцію "початком визволення" українських церков від "МПЦ ФСБ" та закликали приєднуватися до наступних акцій. "Цей героїчний день може бути початком того, що у всіх москальських церквах, які окупував Московський Патріархат будуть проходити молебні Київського Патріархату, інших, кого завгодно, лише б не москалів. Закликаємо всіх робити те саме. Не можна віддавати їх на поталу", - закликали на своєму відео організатори акції.

"Сьогодні ми прийшли у цю церкву і за півгодини вийшли, завтра прийдемо в другу, і вийдемо за кілька днів. Потім прийдемо і не вийдемо вже ніколи", - заявили радикали.

Нагадаємо, що радикальна молодіжна організація Дмитра Корчинського "Братство" відома своїми епатажними акціями. Сам Дмитро Корчинський заявляє про те, що є прихильником християнства та водночас анархістських поглядів.

Як РІСУ інформувала, заступник голови Служби Безпеки України Віктор Кононенко на брифінгу 23 лютого 2018 року заявив, що російські спецслужби планують заходи щодо роздування протистояння в українському православ'ї. Саме на провокування загострення у цьому напрямку будуть направлятися зусилля найближчим часом. Для цього росіяни планують використовувати наявний арсенал підконтрольних церковних і навколоцерковних організацій, а також тему патріотичних структур", - заявив Кононенко.

Він додав, що СБУ вже фіксує налагодження контактів в цьому напрямку і готовність російської сторони для передачі коштів на виконання подібних замовлень.

Кононенко уточнив, що спецслужби Росії планують використовувати релігійні організації Української Православної Церкви (Московського Патріархату) для провокацій. Кононенко повідомив, що планується захоплення храмів в Україні для залучення уваги Російської Православної Церкви, метою яких є роздуття конфлікту між віруючими УПЦ (МП).

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
21коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Halo | 13 березня 2018, 01:01
  Коментувати коментар

  Верхня територія Лаври належить державі, опікується нею Міністерство культури, а не монастир. Ченцям же надається можливість проводити богослужіння в Успенському та Трапезній церкві. Таким чином, Корчинський не дістався монастиря, а "захопив" державну власність. (Втім, не він перший імітує "захоплення Лаври")Ось подробиці, в чий вланості знаходяться споруди верхньої території https://dt.ua/POLITICS/kievo-pecherska_lavra_pereyshla_u_derzhavnu_vlasnist.html

  • velovs@ukr.net | 13 березня 2018, 12:37
   Коментувати коментар

   А причому тут ці, за змістом, другорядні деталі: кому саме - суто ЮРИДИЧНО - належить та чи інша частина Лаври?! По-перше, ВСЯ ця велика, славна й (ледь не) всесвітньо відома СВЯТИНЯ - вона є ГОСПОДНЯ!!! А, по-друге, це - власність якраз УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ! ----------- А, по-третє, отака АКЦІЯ має - передусім та суто і яскраво - ДЕМОНСТРАТИВНО-СИМВОЛІЧНИЙ характер. З тією явною і головною метою, аби - знову - привернути увагу вітчизняної громадськості до певної й актуальної ПРОБЛЕМИ! -------------------- Звичайно, можна по-різному ставитися й розглядати та розцінювати персону і діяльність цього епатажно-радикального (чи, може, навіть, оперетково-циркового) "політика" і "громадського активіста" (Дм. Корчинського)... ---------- Одначе, як виглядає, якраз такі молоді люди - нехай навіть і члени очолюваної ним "тусовки" (організації), що беруть участь у подібних - гучних піар-флешмобах, (все-таки) роблять, по суті, потрібну і значиму справу...

 • Михаил | 10 березня 2018, 19:59
  Коментувати коментар

  Эти люди верующие? Христиане? Православные?

 • Магадан | 9 березня 2018, 18:10
  Коментувати коментар

  я не є прихильником британського варіанту християнства, та і думаю ніхто тут не є. Чи не звалити б вам на якісь британський сайт і там проповідувати всю цю пургу.

  • velovs@ukr.net | 9 березня 2018, 18:37
   Коментувати коментар

   А Вам би, вельмишановний і духовно сліпий та глухий невігласе - "каноническо"-кривославний троле-провокаторе ФСБ, мабуть, уже давно пора би перекочувати на якийсь суто імперсько-ординський - московський (чи, принаймні, промосковський) сайт. ----- Й саме там нести оцю свою - запеклу й злобну - шовіністсько-українофобську та антисемітську пургу! А на цьому - ПРОЩАВАЙТЕ. :-)

  • velovs@ukr.net | 9 березня 2018, 18:46
   Коментувати коментар

   Р. S. Я, до речі, теж не є палким прихильником британського християнства. А особливо - СУЧАСНОГО англіканства. ---- А просто навів його - як відповідний історичний приклад: як, зокрема, бути ВІЛЬНИМ у Христі та - за допомогою Його Святого Духа - ретельно досліджувати й з'ясовувати Божу волю, правду та істину! :-)

 • Магадан | 9 березня 2018, 11:35
  Коментувати коментар

  А чому мусульмани це язичники, а іудеї ні? І те, і те монотеїстична релігія, яка одвергає Святу Троїцю. Не бачу принципової різниці між цими сектами.

 • velovs@ukr.net | 9 березня 2018, 11:20
  Коментувати коментар

  На якихось "войовничих ультрарадикалів" та "злобних екстремістів" ці молоді люди, як виглядає, не дуже і не зовсім схожі... Так, скоріше, на досить епатажних "акторів". А це їхнє показове дійство - це, вочевидь, не зовсім "молебень": згідно усталених церковних правил і традицій. А радше - своєрідний флешмоб, покликаний привернути суспільну увагу до певної ситуації (проблеми)... -------- Разом з тим, напевно, варто (таки) визнати й погодитися, що для цієї їхньої піар-"ініціативи" є деякі - і доволі серйозні й вагомі - підстави... ------------- Зокрема, Ісус Христос - і якраз у подібному (дещо схожому) історичному контексті - пророче попереджав і наголошував, що "Єрусалим буде потоптаний язичниками [чужинцями], аж доки не скінчаться часи язичників" (Лк.21:24). ----------- Той святий і славний Божий град - Єрусалим, як усім добре відомо, розташований на близькосхідній Святій Землі Ізраїлевій. А от на українській землі, на берегах Дніпра-Славути, як також чудово знаємо, розташований інший - святий і славний Божий град: Другий Єрусалим (Київ). Той, який, у т. ч. і його великі й популярні Божі святині, також упродовж довготривалого часу був "потоптаний" (окупований) чужинецькими загарбниками. ------------ Так от, починаючи від 1948 р. і далі, розпочався процес поступового звільнення від цього прикрого й ганебного чужинського "потоптання" Єрусалиму та, загалом, усієї Святої Землі, що на Близькому Сході. А ось, починаючи від 1991 р. і далі, - Києва та, в цілому, і решти України. --------------- Й, судячи з усього, вже не надто далекий від нас той - вельми благословенний і радісний час, коли, врешті-решт, "скінчаться часи язичників". І - слава Богові! - до Божого спасіння "ввійде ПОВНА кількість [правдиво віруючих у Христа - походженням з] язичників." Разом з якими й "увесь Ізраїль спасеться" (Рим.11:25,26). Амінь.

  • velovs@ukr.net | 9 березня 2018, 12:41
   Коментувати коментар

   При цьому, тут, вочевидь, варто зауважити й наголосити таке. Й, зокрема: що оте "закінчення" (звільнення) від "потоптання язичниками" певних територій (і навіть якихось святинь) - будь-то на Близькому Сході чи Східній Європі або деінде - не слід розуміти - лише й суто - БУКВАЛЬНО. ----- А, передусім та особливо, як звільнення СЕРДЕЦЬ, ДУШ і УМІВ багатьох-багатьох людей у сучасному світі від згубно-руйнівного - ЯЗИЧНИЦЬКО-БЕЗБОЖНОГО "потоптання" - контролю і впливу на них: різних та всіляких сил диявольсько-демонічної темряви!!! ----------- І, власне та зрештою, це і буде: повне й остаточне "закінчення часів язичників"! Та їхнє НАВЕРНЕННЯ до милосердного Христа Спасителя та, відповідно, їхнє "введення" (подібно до маленької Діви Марії) до правдивого Господнього Храму - Царства Божого! ------- У т. ч. і нинішніх язичників, і псевдо-"християн", і мусульман, і іудеїв, і агностиків, і атеїстів та, загалом, різноманітних інших!!! Включаючи, безумовно, і серед "москалів"-росіян... :-)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • Михаил | 23 вересня 2018, 01:06

  Вы подобрали очень правильное слово - верные ленинцы! Это о бывшем Митрополите Киевском и Галлицком Филарете, он же "патриарх всея руси-украины" или как его там, не помню. Нет и не было в

 • velovs@ukr.net | 22 вересня 2018, 20:49

  Будь ласка, тов. Ortox, уважно й об'єктивно вивчайте церковну історію та її дійсні, правдиві факти і події. Тобто: не вигадані і не сфальшовані В Москві. І тоді - в цьому сенсі - у Вас жодних питань

 • Ortox | 22 вересня 2018, 20:22

  Хто відділився від Київської митрополії?! Це Київська митрополія стала Патріархатом!

 • velovs@ukr.net | 22 вересня 2018, 19:09

  Це - суто Ваша точка зору. Одначе, як виглядає, досить тенденційна і упереджена. Якщо не сказати, злостиво-ворожа. В т. ч. щодо правового інституту релігійної свободи. -------- Одначе дійсно: з

 • velovs@ukr.net | 22 вересня 2018, 18:59

  Інтерв'ю з Русланом КУХАРЧУКОМ на важливу й актуальну тематику - сімейну й дотичну до

Популярні статті місяця