Натхненником встановлення пам’ятника з польською дитиною на вилах є керівник «Радіо Марія», - ЗМІ

24 грудня 2017, 09:19 | Релігія і політика | 3 |   | Код для блогу |  | 

Натхненником встановлення у парку міста Торунь 15-метрового пам’ятника з проштрикнутою вилами дитиною є отець Тадеуш Ридзик – дуже впливова і відома особа в Польщі. Про це повідомляє Дивись інфо.

Автором пам’ятника є американець польського походження Анджей Пітинський, а профінансувала його спорудження, зібравши 240 тисяч доларів, польська діаспора у Нью-Йорку. Як пишуть польські ЗМІ, що стосується влади Торуні, можливо, вони б виступили проти встановлення монумента, але пам’ятник хочуть відкрити на приватній території – у парку Національної пам’яті біля Вищої школи суспільної та медійної культури, котра заснована і належить ордену оо. редемптористів, найвідомішим із яких є отець Тадеуш Ридзик.

Отже, згідно із офіційною біографією, Тадеуш Ридзик – польський католицький священик, редемпторист, доктор богослов’я; засновник і директор радіостанції «Радіо Марія», телебачення «Trwam», газети «Наш дзєннік», засновник і ректор Вищої школи соціальних культури і засобів масової інформації в Торуні.

«Радіо Марія» було засноване 1991 року і стало першим ЗМІ у медіаімперії польського священика. Сьогодні радіо має чотири мільйони слухачів щодня. Відомо, що фінансову допомогу під час створення «Радіо Марія» запропонував італійський дипломат Івано Петробеллі, який працював в Німеччині. Сьогодні Ридзик є одноосібним органом наглядовим, одноосібним органом керівним і одноосібним органом контролюючим свого радіо.

Як пишуть польські ЗМІ, досі викликає великий резонанс акція отця Ридзика 1997 року, коли він оголосив збір коштів для порятунку Гданського суднобудівного підприємства. Протягом 1997-1998 років Ридзик, за даними членів профспілки підприємства, зібрав кількадесят мільйонів злотих. Однак суднобудівне підприємство не отримало з них жодного злотого. Ридзик ніколи цього не пояснив. У Польщі пліткують, що отець їздить дорогим «Майбахом» і веде розкішне життя.

Отець Тадеуш Ридзик не раз опинявся у центрі скандалів. Наприклад, 10 липня 2007 року Центр Симона Візенталя звернувся до папи Бенедикта XVI через його антисемітські висловлювання. А 31 липня 2007 року посол Ізраїлю у Варшаві Давид Пелег звернувся до Польщі і польської Церкви щодо засудження висловлювань отця Тадеуша Ридзика, які оцінив як найбільш антисемітські коментарі з 1968 року.

Черговий скандал священик викликав вже серед своїх співгромадян. Тоді Варшава звернулася навіть з дипломатичною нотою до Ватикану. 2011 року на запрошення кількох консервативних польських депутатів Європейського парламенту отець Тадеуш Ридзик узяв участь у євросоюзній конференції, присвяченій питанням енергетики. Він поскаржився євродепутатам на польську владу, нарікав на те, що влада блокує ініціативи католицьких установ, зокрема й такі, що пов’язані з альтернативним енергопостачанням. Відразу після конференції отець Ридзик в інтерв’ю найбільшому польському інформагентству PAP заявив, що, починаючи з 1939 року, Польщею не керують поляки.

Критично про слова отця Ридзика відгукнулися й за кордонами Польщі. Світовий єврейський конгрес оприлюднив заяву, в якій сказано, що польський монах безпідставно натякає, начебто Польщею керують євреї.

Відомий отець Ридзик своєю підтримкою і дуже лояльним ставленням до правлячої партії «Право і справедливість». За даними польського видання Факт, після виборів виграних ПіС два роки тому настав час на подяку для отця Тадеуша Ридзика за надану співпрацю та підтримку. З різних міністерств, інституцій і програм виплачено на сьогодні найвідомішому польському редемптористу 73 мільйони злотих.

Слід зауважити, що статки отця Тадеуша Ридзика неодноразово опинялися у центрі уваги польських медіа. Утім, для своїх прибічників він майже месія. «Радіо Марія» часто стає медіамайданчиком для виступів ультраправих націоналістів. А останнім часом Тадеуш Ридзик переключився з антисемітської тематики на антиукраїнську, свідченням чого є його палке бажання встановити 15-метровий пам’ятник жертвам Волинської трагедії у Торуні.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • kotzk | 15 січня 2018, 07:17
  Коментувати коментар

  Радио про Бога или про Мирьям? Радио и ТВ, интернет-каналы про Бога - прекрасное дело, способное удалить мозги и чувства низшим существам, которые использовали это для военных, шпионских, деморализующих целей. Электронные проповеди и передачи о Боге могут слушать не только люди и традиционные ангелы и бесы, но и нетрадиционные, заказавшие этот вид связи. Это не плохо, проповедники должны правильно договариваться со всеми, кто ими пользуется, договариваться о спасении своей души. Кому они больше понравятся, те их и спасут. Проповеднику спастись тяжелее, чем пастве. Нужно много мудрости. Это их индивидуальный путь. Общая проблема - электроника. Одни ангелы и святые 'слышат' только высококачественную молитву, другие ангелы слышат разные мысли, другие ангелы слышат произносимые звуки (без электроники одни, с электроникой другие). Есть ангелы, которые улавливают письменные слова - возможно, на разном материале написанное, разные. Камень - не ангел, но у него есть родоначальники в космосе. Пластик? Стоит спросить в молитве, какие ангелы считывают электронные тексты, набираемые дистанционно и сенсорно. Во-первых, те же, что считывают мысль, если человек думает во время набора предложения. Но и те, которые имеют отношение к материалу изделия, программам. Выгоднее текстовое электронное общение, звуковое даёт искажения и подключает к особым бесами. Понять это можно по своему состоянию во время использования аудио-, видео-аппаратуры. Состояние в наушниках, с микрофоном и без этого. Видео, аудио, фото общение через монитор опасно для психики, особенно детской. Делает много иллюзий о людях и себе. Это - не ангелы. Найти истину отношений потом трудно. И здоровый мозг найти после этого трудно. Общение может переходить после этого в монолог или диалог с 'бесами' (природой, покойными, инопланетянами, правополушарными телепатами, ведьмами, сектантами, намеренно развивавшими телепатию, полицией, развивавшей телепатию) или с самим собой. Это интересная тема, но не выгодная для человека. На едине с собой выгодна только качественная сердечная молитва для сохранения индивидуального чистого разума после смерти, а не диалоги и монологи. Кроме молитвы - анализ своих мыслей, чувств, дел, если человек склонен к этому. Желательно письменный или мысленный, а не вслух пространству. У меня нет претензий к капиталистам, изучающим христианство с позиции меценатов. К ним претензии есть у их собственного народа, здравомыслящего и понимающего историю денег и историю интеллектуального духовного аскетизма.

  • kotzk | 15 січня 2018, 07:27
   Коментувати коментар

   Я не русские. Если пишу по-русски, это не определение меня. Могу жить в Японии и использовать русский, сообщите умственно отсталым русофобам.

 • velovs@ukr.net | 24 грудня 2017, 18:55
  Коментувати коментар

  Й справді: дуже "цікава" й "пікантна" ця особистість - о.-директор польського "Радіо Марія"...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Paraeklezyarh | 17 вересня 2019, 22:50

  Цікаво, і хто це патріарха Варфоломія мав позбавляти права на титул Вселенський ? Можливо Ви ?) Ніхто ніколи не відміняв постанови Вселенських соборів, котрі надають архієпископу Константинополя і

 • Михаил | 17 вересня 2019, 21:44

  "Вселенная" этого "вселенского" пока ещё патриарха закончилась в 1453 году, с падением Константинополя и Византии. А на данный момент его "вселенная" это Турция, а его

 • Paraeklezyarh | 17 вересня 2019, 21:35

  Стосовно визнання ПЦУ папою римським, теж не зрозуміло, з якого дива канонічну церкву має визнавати ( і як саме "визнавати") предстоятель неканонічної церкви ?

 • Paraeklezyarh | 17 вересня 2019, 21:28

  Міхаїл, будьте обережні з заявами. Владика Святослав зустрічався не з турецьким патріархом, а з Вселенським . Різниця є. Вселенський очолює його Всесвятість Варфоломій 1, а турецький (є й такий

 • enzian | 17 вересня 2019, 16:56

  Мішка, попереду в тебе ще багато розчарувань.

Популярні статті місяця