Точка зору
20 квітня 2018, 13:34 | Відкрита тема |
Операція «Відкрите небо»: шукаємо можливості чи відмовки?
Як тільки керівництво держави оголосило про узгодження «церковного ПДЧ», з боку його противників почався сильний опір. Так, одним з перших відстрілявся протоєрей Микола Данилевич, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП). Він надав коментар, в кому проговорено усі ключові пропагандистські тези, за допомогою яких Московський патріархат спробує чинити опір процесу остаточного вирішення українського церковного питання.
11 квітня 2018, 15:22 | Колонка Тетяни Деркач
Президентсько-православні маневри
Схоже, 2018 рік пройде під знаком вибудовування противаг і пошуку стримувань в сфері державно-церковних відносин в Україні.
Релігієзнавчі студії
19 квітня 2018, 17:45 | Релігієзнавчі студії |
|
Отець Андрій Абрагамович — караїм-студит в УГКЦ, дядько двох повстанців
З численних історій буття караїмів в українському народі досі нерозказаною залишається оповідь про ченця Студійського уставу Андрія Адама (Захаріюша-Сумхи) Абрагамовича, який тихою жертовною працею і терпіннями, котрих зазнав від комуністичного тоталітарного режиму, заслужив на вдячну пам’ять наступних поколінь.
16 березня 2018, 11:04 | Релігієзнавчі студії |
“Віра і розум” очима протестанта
Авторські рефлексії присвячені переосмисленню основних положень папського послання “Віра і розум” в контексті діалогу з провідними протестантськими інтелектуалами – Карлом Генрі та Алвіном Плантінгою.
Моніторинг ЗМІ
Секрети херсонського «Іконописця» | 16 квітня 2018, 12:17 | Калейдоскоп-дайджест |
Священик Георгій Коваленко розказав про традиції поминальних днів | 13 квітня 2018, 16:06 | Релігієзнавство-дайджест |
|
«Духоносный» епископ УПЦ советует не воевать на Донбассе, а «ждать царя» | 13 квітня 2018, 15:00 | Суспільство-дайджест |
|
Народний репортер
25 жовтня 2017, 12:40 | Народний репортер |
|
«Місія до народів»: народження нової парафії у місті Рівному
Три роки тому у Рівному розпочалося будівництво нового римо-католицького храму. Наразі церква ще недобудована, але минулої неділі, 22 жовтня, у ній відбулося перше Богослужіння, яке очолив єпископ-ординарій Луцької дієцезії Віталій Скомаровський. Чим особлива нова парафія святого Івана Павла ІІ?
Огляд видань
18 квітня 2018, 15:35 | Огляд видань |
Вийшов новий випуск всеукраїнського християнського журналу «Слово»
Вийшов новий випуск всеукраїнського християнського журналу «Слово» на одну із найактуальніших тем сьогодення — гроші: «30 срібняків».
2 квітня 2018, 13:32 | Огляд видань |
Чи був Ісус успішним? – актуальна тема квітневої “Кани”
Для християнина Хрест невід’ємно пов’язаний з успіхом і, як парадоксально би це не звучало, – це правда.
Посилання від партнерів
Російські політики зачастили з візитами до Константинопольського Патріарха
За останні кілька тижнів видні церковні і державні чиновники Росії по черзі відвідали Вселенського Патріарха Варфоломія. У їх числі - голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату, керівник Імператорського православного палестинського суспільства, посол РФ, голова Комітету Держдуми РФ, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".
18-19 вересня глава Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон (Алфєєв) перебував з візитом в Стамбулі. Грецькі новинні агентства передають, що владика Іларіон передав Константинопольському Патріарху Варфоломію I запрошення від Патріарха Кирила відвідати Москву. Оскільки в стрічці новин сайту ВЗЦЗ інформації про запрошення немає, речник УПЦ Київського Патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) зазначає: це може означати, що сторони не домовилися. За його спостереженнями, "побіжно це підтверджують і грецькі джерела, вказуючи на те, що питання візиту повинен обговорити Синод" Константинопольської Церкви.
Слідом за главою ВЗЦЗ з Патріархом Варфоломієм зустрівся колишній очільник ФСБ і МВС Росії, а нині глава Імператорського Православного Палестинського Товариства генерал Сергій Степашин (головою Комітету почесних членів ІППО є Патріарх РПЦ Кирило).
Як повідомляє сайт ІППО, візит Сергія Степашина до Туреччини розпочався із зустрічі з Патріархом Варфоломієм. У ній також взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Російської Федерації в Туреччині Олексій Ерхов і член Ради ІППО, заступник директора Департаменту Близького Сходу та Північної Африки Міністерства закордонних справ РФ Олександр Рудаков, митрополит Нікейський Костянтин (Харісиадіс) і митрополит Смирнский Варфоломій (Самарас). Зустріч відбулася з благословення Патріарха Московського Кирила.
Сергій Степашин розповів предстоятелю Константинопольської Православної Церкви про діяльність Імператорського православного палестинського товариства. Голова ІППО зупинився також на святкуванні 200-річчя від дня народження творця "Російської Палестини" архимандрита Антоніна (Капустіна), який свого часу займався болгаро-уніатським питанням, виконувати деякі доручення Синоду в зв'язку зі вступом на Вселенський престол патріарха Софронія.
Сергій Степашин поінформував Варфоломія I про відкриття в Стамбулі представництва ІППО і попросив надати допомогу і підтримку православному паломництву по святих місцях на території Туреччини.
Сторони висловили спільну зацікавленість у розширенні контактів в рамках міжправославного взаємодії, спільній роботі за твердженням православних цінностей. У бесіді прозвучала глибока задоволеність вибудовуванням ділових, конструктивних відносин між Росією і Туреччиною.
Оскільки нещодавно відбулася важлива зустріч президента Росії Володимира Путіна з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом, а також пройшов візит в Константинопольську Патріархію голови ВЗЦЗ МП митрополита Іларіона, було висловлено сподівання, що ця зустріч також послужить відновленню зв'язків між двома країнами, зміцненню довірчих відносин, а робота ІППО стане підмогою Московському Патріархату в розвитку паломництва до святинь на території Туреччини.
Сергій Степашин подарував Патріарху Варфоломію картину дійсного члена ІППО народного художника Росії Володимира Ніконова «У променях світла. Зима ».
Крім глави ВЗЦЗ МП, посла РФ і голови ІППО, Патріарха Варфоломія днями відвідав Сергій Гаврилов, депутат-комуніст, який очолює Комітет Державної Думи РФ з розвитку громадянського суспільства, питань громадських і релігійних об'єднань. Під час робочої поїздки до Турецької Республіки він зустрівся з главою Константинопольської Церкви в приміщенні Патріархії. У зустрічі взяв участь Валерій Пирогов, директор Інституту історії Російського Афона.
Відбулася тривала бесіда, в ході якої "було обговорено низку питань, що стосуються гуманітарної місії Росії в Сирії і допомоги християнам Близького Сходу, яку надають представники практично всіх традиційних конфесій Росії", повідомля сайт Комітету Держдуми і сайт Компартії.
Ще одне питання, яке обговорювалося під час зустрічі - "боротьба російського суспільства з екстремізмом і тероризмом, а також стримування натиску безбожного лібералізму Заходу, який посилює тиск на Росію в усіх напрямках, створюючи загрози руйнування традиційних християнських цінностей", -продовжують інформувати зазначені сайти.
Сергій Гаврилов повідомив Вселенського Патріарха про створення в російському парламенті Міжфракційної групи із захисту християнських цінностей, а також познайомив з роботою православних парламентаріїв, яка здійснюється на міжнародному майданчику в рамках Міжнародної Асамблеї Православ'я.
Особливий акцент був зроблений на вибудованій системі взаємодії державної і церковної влади.
«Наш Президент і Святіший Патріарх Кирил багато сил покладають для побудови конструктивного діалогу. У нинішній Росії відносини держави і Церкви будуються на основі конституційних принципів свободи совісті та віросповідання, невтручання державних органів у діяльність релігійних організацій і в той же час на основі визнання державою величезного внеску Церкви у становлення російської державності, в розвиток національної культури і в утвердження духовно-моральних цінностей у суспільстві », - зазначив Сергій Гаврилов, продовжуючи риторику спікерів РПЦ, яка нібито заперечує доповідь Держдепу США про утиск свободи в Росії і вказують на Україну.
Парламентарій розповів також про законодавчі ініціативи, які захищають права традиційних конфесій в Росії. Один з основних вирішених питань - це повернення власності релігійним організаціям.
"Вселенський Патріарх високо оцінив взаємодію держави і Російської Православної Церкви в Росії, нагадавши про візантійської симфонії влади", - повідомляє сайт КПРФ.
На згадку про зустріч Вселенському Патріарху піднесли символічний дзвін із зображенням преподобного Митрофана Воронезького. Схожі дзвони, відлиті у Воронежі, найближчим часом можуть зазвучати і у відновлюваних монастирях Сирії.
Також було отримано благословення Патріарха на продовження великої комплексної наукової роботи, яку протягом кількох років здійснюють співробітники і фахівці Інституту історії Російського Афона, вводячи в науковий обіг нові документи і факти з історії та буття чернечої республіки. Вселенський Патріарх високо оцінив дані праці.
Такі активні візити російських церковних і державних чиновників до Патріарха Варфоломія деякі спостерігачі пов'язують з великою зацікавленістю Росії в поглибленні співпраці з Константинопольською Церквою, яка регулярно нагадує про свої канонічні домагання на Україну. Зокрема, речник УПЦ КП архиєпископ Євстратій вважає, що мова йде про суперництво Москви і Константинополя за Україну.

Коментарі
Останні новини
Представник АП повіз до Стамбула звернення про надання Томосу, - Порошенко | 20 квітня 2018, 15:43 | Міжнародні відносини |
Курія Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ засуджує дії священика, що спричинив ДТП | 20 квітня 2018, 13:37 | Скандали, кримінал, адмінпорушення |
Депутати ЛМР просять Міносвіти зробити християнську етику обов’язковим шкільним предметом | 20 квітня 2018, 13:20 | Церква і школа |
Митники вилучили перший переклад Нового Завіту литовською мовою | 20 квітня 2018, 13:14 | Скандали, кримінал, адмінпорушення |
У Птичі представники УПЦ (МП) не дають відспівати бійця АТО у храмі рідного села | 20 квітня 2018, 13:02 | Релігія і суспільство |
Останні коментарі
- 20 квітня 2018, 16:05
БАЗОЮ МАЙБУТНЬОЇ ПОМІСНОЇ ЦЕРКВИ В УКРАЇНІ МАЄ БУТИ Є В А Г Е Л І Є ХРИСТА. СЬОГОДНІ ДЛЯ ЦЬОГО Є ВСЕ: навчальні заклади, духовна література і , найважливіше - ревні служителі і віряни... На початку
| - 20 квітня 2018, 15:47
Шановний ВЕЛОВС. ЩИРО прошу вибачити мені, але, на жаль, як видно з ВАШИХ коментів, ВИ далекі від правдивого бачення реальної картини КАТАСТРОФІЧНОГО стану так званого духовного життя в УГКЦ. СКАЖУ
| - 20 квітня 2018, 14:19
Не дуже зрозуміло: а навіщо робити викладання цих предметів ОБОВ'ЯЗКОВИМ?
| - 20 квітня 2018, 12:42
Ну що тут можна вдіяти і вчинити, якщо вони такі, по суті, духовно короткозорі й глухі (а хтось, можливо, і - чомусь - "перелякані"), що впритул ніяк не хочуть (чи просто не спроможні!)
| - 20 квітня 2018, 12:29
"МИР ОТХОДИТ ОТ ХРИСТА!!! А ЧЕМ МЫ ЗАНЯТЫ??? МОЛОДЬ ОТХОДИТ ОТ ЦЕРКВИ И ГРЕХ БЕРЕТ ВЕРХ НАД СВЯТОСТЬЮ..." ------------ Этот - и, между прочим, чётко предвиденный Божьим Словом
|
Популярні статті місяця
4 квітня 2018, 16:33 | Релігія і суспільство | 10 квітня 2018, 14:49
Християни різних конфесій під стінами держустанов вимагали припинити пропаганду гомосексуалізму
2 квітня 2018, 16:14 | Суспільство-дайджест | 20 квітня 2018, 09:16
Борис Ґудзяк: Здатність приймати Іншого та його гідність — для всіх нас виклик
11 квітня 2018, 21:00 | Релігія і суспільство | 12 квітня 2018, 14:55
Рада Церков вперше заявляє про обмеження свободи вираження поглядів в Україні
20 квітня 2018, 09:59 | Православний світ | 20 квітня 2018, 16:05
21 березня 2018, 09:13 | Релігія і політика | 23 березня 2018, 17:24
Понад 90% мусульман - кримських татар проігнорували незаконні вибори президента РФ в Криму
По российскому ТВ во всех передачах постоянно обсуждают, как США с утра до вечера думают только о России, обсуждают Россию, планируют козни против России, пакостят России. Как будто у США нет других дел - на уме одна Россия. Так же и здесь - все постоянно думают только об Украине.
Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти