Проросійськй митрополит УПЦ (МП) самочинно змінив свій титул

25 вересня 2017, 10:59 | Релігія і політика | 5 |   | Код для блогу |  | 

Перейменування в рамках закону про декомунізацію 2015 року двох обласних центрів України - м.Дніпропетровська (на Дніпро) і м.Кіровограда (на Кропивницький) - не спричинило відповідних змін ні в назвах єпархій УПЦ (МП), ні в титулах правлячих архиєреїв, що призводить до плутанини в самій Церкві, повідомляє портал "Релігія в Україні".

7 вересня голова УПЦ (МП) митрополит Онуфрій відвідав м. Кропивницький (колишній Кіровоград). На офіційному сайті Кіровоградської єпархії при цьому зазначається, що він "відвідав Єлисаветградську землю". Сам електронний ресурс єпархії названий сайтом "Кіровоградської єпархії", створеним з благословення "архиєпископа Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа". А в новини про візит митрополита Онуфрія вже йдеться, що йому співслужив "митрополит Єлисаветградський і Новомиргородський Іоасаф".

У той же час рішення Священного Синоду УПЦ (МП) про зміну титулу митрополита Іоасафа не було. З церковних джерел стало відомо, що митрополит Іоасаф (Губень) сам собі поміняв титул.

З канонічної точки зору є нонсенсом невідповідність титулу архиєрея офіційній назві його єпархії. Незважаючи на це, навіть офіційний сайт УПЦ МП став повторювати цей самозваний титул. На сьогоднішній день дві єпархії УПЦ МП - Дніпропетровська і Кіровоградська - зберігають свої старі, радянські назви, всупереч закону про декомунізацію і нової назви міст, де розташовані єпархіальні центри.

Всього в рамках декомунізації в Україні було перейменовано три міста, в яких знаходяться єпархіальні центри УПЦ МП. Крім двох вищезгаданих, в травні 2016 року було повернуто історичну назву місту Дніпродзержинськ - Кам'янське. В останньому випадку керівництво УПЦ МП відреагувала оперативно - рішення про перейменування Дніпродзержинської єпархії в Каменську було прийнято на наступному ж засіданні Синоду УПЦ МП 20 липня 2016 року (журнал №26). Незважаючи на те, що одночасно з Дніпродзержинськом був перейменований Дніпропетровськ, а через два місяці (в липні) і Кіровоград, місцеві єпархіальні центри УПЦ МП продовжують носити старі назви - досі існують Дніпропетровська і Кіровоградська єпархії. Хоча з тих пір пройшло вже сім засідань Синоду.

При цьому на більш дрібні і незначні перейменування церковно-адміністративних одиниць, зокрема монастирів, у Синоду вистачає часу. Предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій проявив себе досить педантичним у цих питаннях. Уже на першому очолюваному ним засіданні Синоду (ще в якості місцеблюстителя) 19 червня 2014 був прийнятий цілий ряд рішень про перейменування кількох монастирів. Наприклад, Свято-Троїцький монастир у Києві перейменували на "Свято-Троїцький Іонинський чоловічий монастир", Свято-Покровський монастир Харківської єпархії - на "Свято-Покровський чоловічий монастир", Свято-Успенський жіночий монастир Мукачево-Ужгородської єпархії - на "Свято-Успенський жіночий монастир Мукачівської єпархії ".

Хоча перейменування зазначених монастирів майже не вплинули на їх колишні назви, найменування таких великих єпархій як Дніпропетровська та Кіровоградська є пережитком радянської епохи, ріжучому слух релігійних і нерелігійних людей. Фактично в номенклатурі УПЦ МП офіційно збережені імена Григорія Петровського і Сергія Кірова - відомих російських революціонерів і комуністичних партійних діячів. По суті це означає ігнорування церковним керівництвом законів про декомунізаціі, підписаних президентом України в 2015 р

Цікаво, що в Росії Ленінградська і Свердловська єпархії були перейменовані в Санкт-Петербурзьку і Екатеринбургску 25 вересня 1991 року, через три тижні після повернення містам історичних назв. Одночасно з перейменуванням міста Горький в Нижній Новгород була перейменована і місцева єпархія. Уже багато років назад були перейменовані Івановська, Кіровська та Ульяновська єпархії (в Іваново-Вознесенську, Вятську і Симбірську відповідно), незважаючи на те, що самим містам їх історичні назви не повернуті.

Слід зазначити, що митрополит Іоасаф (Губень) активно виступав за повернення Кіровограду одного з його дореволюційних назв - Єлисаветград, яке пов'язане з ім'ям російської імператриці Єлизавети Петрівни. Митрополит відомий своїми проросійськими поглядами. За словами протоєрея Андрія Шимановича, митрополит Іосаф вигнав його з Кіровоградської єпархії за публічну критику ідеології "русского мира".

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
5коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • romand | 5 жовтня 2017, 01:52
  Коментувати коментар

  The inability and/or unwillingness of the Russian Orthodox Church in Ukraine (aka Ukrainian Orthodox Church [Moscow Patriarchate]) to reform itself in conjunction with the new political and moral reality in Ukraine has clearly demonstrated that it will for the most part become redundant in the not too distant future. Furthermore, the evidence of this redundancy has been shown in the increasing number of former parishioners from the UOC(MP) who have switched their loyalties to the Ukrainian Orthodox Church (Kyiv Patriarchate). The only issue that has not yet been resolved would be the formal recognition from the Orthodox Patriarch of Constantinople that the UOC(KP) be the true canonical Orthodox Church of Ukraine.

 • Оленка | 26 вересня 2017, 00:56
  Коментувати коментар

  Враження таке, наче цьому автору робити вже немає чого. А те, що Церква від держави відділена - він знає? Та хоч би Піднебесною єпархією себе назвали - вам яке діло?

 • mischa | 25 вересня 2017, 18:40
  Коментувати коментар

  Якщо РПЦ тіно співпрацює з путіннським режимом то яке там служіння Богу.

  • netoy_gaidamak | 26 вересня 2017, 13:13
   Коментувати коментар

   А денисенко з порошенком) та ти привий як ніколи! Краще б як БМО - служили Богу та людям.

 • enzian | 25 вересня 2017, 13:24
  Коментувати коментар

  Та там, мабуть, на своєму місці ще й партбілєт.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • В. Ясеневий | 18 липня 2018, 21:49

  За словами відомого вчителя історі, УГКЦ сьогодні не зможе поєднати навіть вірних Західних областей України. НЕХАЙ покаже свою харизму і духовну силу, і поєднає хоч би лише вірних УПЦ КП і УАПЦ не

 • В. Ясеневий | 18 липня 2018, 21:27

  Ну і що? Та хоч би і мільйонний... А УКРАЇНА і далі у великій небезпеці... А хто, і коли ЇЇ порятує??? І хто намагається ЇЇ рятувати??? НЕ МАЄМО НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕЛІТИ... НЕ ЛИШЕ ЯК ОДНІЄЇ КОМАНДИ,

 • Halo | 18 липня 2018, 20:26

  Продовженння тут (більш оптимістичне) https://www.rbc.ua/ukr/news/ukrainu-skoro-posetit-delegatsiya-konstantinopolya-1531893593.html ;)

 • Halo | 18 липня 2018, 20:09

  Гаразд. Не будемо чіпати давні та середньовічні джерела, де маса свідчень, що київське хрещення було від греків, та київська мітрополія окормлялася греками. Але для повноти викладення

 • Ігор Зенькович | 18 липня 2018, 18:57

  Ердаганішка тисне на Патрварха, бо мацкалі йому подарували 2млрд$