Віктор Єленський: Путін розглядає Православ’я як беззастережну антитезу Заходу

11 січня 2017, 15:48 | Релігія і політика | 7 |   | Код для блогу |  | 

Artru560.jpg-ddd.jpgexklusiv.gifВолодимир Путін за роки перебування у владі пройшов певну еволюцію поглядів щодо Православ’я: спершу він заявляв про нейтралітет до релігії, потім вирішив використати Церкву як інструмент відновлення імперії, тепер Православ’я для нього – антитеза Заходу.

Про це в інтерв’ю РІСУ заявив Віктор Єленський - відомий релігієзнавець, голова підкомітету у питань свободи совісті та державно-церковних відносин Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності.

«Взагалі позиція Путіна в релігійному питанні за роки його президентства піддавалася суттєвим метаморфозам. Якщо пам’ятаєте, 2000 р. на питання ведучого CNN Ларрі Кінга: «Ви віруючий? Якими є ваші погляди щодо релігії?», Путін відповів, що він вірить у людину, в її добрі помисли», - сказав він..

На наступному етапі Путін згадує про те, як його хрестили, з’являється у храмі і поводиться як воцерковлена людина.

«Потім настає третій етап: Путін розглядає Православ’я як ідеологію і інструмент реінтеграції пострадянського простору. Щоправда, у його оточенні Православ’я змагається тоді з євразійством, яке видається більш «імперієстворюючим», а значить – і більш операційним. Путін намагається поєднати ці лінії і говорить у 2010 році, що у нас, мовляв, країна східного християнства, Православ’я, і деякі теоретики говорять, що воно багато у чому ближче до ісламу, ніж до католицизму.

Звідти і нинішній етап – Православ’я як беззастережна антитеза Заходу. Ця, з дозволу сказати, функція Православ’я червоною ниттю проходить не лише через виступи патріарха Кирила, але і через конструкти кремлівських високопосадовців. Дуже виразно про це сказав міністр закордонних справ РФ Лавров: «Росія повертається до своїх традиційних цінностей, до православних витоків і, внаслідок цього стає ще менш зрозумілою для Заходу, ніж у радянські часи»», - зазначив релігієзнавець

Як зауважив Віктор Єленський, Путін насправді не вважає Православ’я якоюсь внутрішньою «скрєпою», а лише зручним зовнішньополітичним інструментом.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
7коментарів

Коментарі

додати коментар 
  • Алек Червоний | 3 лютого 2017, 19:20
    Коментувати коментар

РОСІЙСЬКІ ВІЙСЬКА НА УКРАЇНІ Російські війська давно знаходяться на Україні і не тільки чекають, а вибирають слушні моменти для дестабілізації суспільної ситуації в нашій державі. Якщо хтось в цьому сумнівається, то нехай подивиться на енергійні спортивні морди молодих священників в церквах РПЦ МП на Україні. Ця спортивна православна молодь військового віку, не зовсім православно грамотна, але як використовувати зброю, вона точно знає і уміє. Хтось може дорікнути, звідкіля відомо, що ця молодь при храмах РПЦ православно неграмотна? А ви подивіться по блогах, як поздоровляють на Донбасі російські бойовики один одного з православними святами - обсмієтесь! На Різдво Христове вони писали "Христос воскрес", а дехто додумався навіть поздоровляти з Паскою! Та і навіщо їм знати той закон православний, коли треба всього лишень походити на молебнах з великою мискою і зібрати пожертви з мирян! Навіть з цього повідомлення видно, що священники РПЦ МП є шпигунами МП і ФСБ на території України і постійно посилають повідомлення в свій московський штаб. Навіщо нам на Україні ці шпигуни? Для активізації шпигунської і підривної діяльності Росія направляє в церкви на Україну військових кураторів і саме вони є фактичними керівниками над православними священниками РПЦ МП на Україні. Що ще точно відомо з повідомлень московської патріархії, ФСБ, Армія і Російський Патріархат постійно проводять спільні навчання і семінари, на яких узгоджують свої дії по Україні. У пресі неодноразово з'являлись повідомлення про участь в військових нарадах вищого сановника РПЦ МП - патріарха Кирила і його митрополитів. А хоч хто задумався - як вони могли потрапити на військову нараду, де розмова йшла про питання військової стратегії і тактики. Оскільки неодноразово повідомлялось, що патріарх Кирило Гундяєв - Михайлов був співробітником ФСБ, давйте подумаємо, яке у нього може бути військове звання? Оскільки він керує всим євроазійським православним світом, то у нього військове звання не менше генерала, а у його митрополитів звання не менше полковника. Ось тоді і стає зрозумілим, що вищі ієрархи РПЦ МП роблять на військових нарадах! Тому давайте спільними зусиллями витіснимо з України цю шпіонську військову гадину - РПЦ МП !!!

• BBC | 13 січня 2017, 14:12
    Коментувати коментар

Ватикан також не розглядає українських греко-католиків в іншому контексті, а саме як "лише зручним зовнішньополітичним інструментом".....

• netoy_gaidamak | 12 січня 2017, 21:54
    Коментувати коментар

Великий творець законів для Церкви подався в політичні експерти. Завіса.

• Оленка | 12 січня 2017, 15:01
    Коментувати коментар

То давайте заборонемо Православ'я. А ще, до гурту, заборонимо іслам (що ж там ІДІЛ виробляє), ну і язицтво бажано також заборонити (там часом людей їдять). Створемо єдину всесвітню релігію на базі пошуку мирної нірвани. Ну не паранойя хіба?

• Пан Валерій | 11 січня 2017, 17:33
    Коментувати коментар

Україна - країна експертів поведінки Путіна. Практично кожен точно знає: про що Путін думає, що планує, як і під яким кутом розглядає. Скоро будуть розказувати як Путін пісяє і як він какає. Чесно кажучи настогидла ця шизофренія.

• edelweiss | 11 січня 2017, 18:36
      Коментувати коментар

Якби цей покидьок не вторгнувся в Україну, на нього б ніхто й уваги не звертав.

• Михаил | 13 січня 2017, 00:36
      Коментувати коментар

Не надо никаких экспертов. Путина ждёт Гаага, он её заслужил. И не надо ничего больше обсуждать. Вопрос времени.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

• velovs@ukr.net | 19 жовтня 2017, 11:51

https://kyrios.org.ua/literature/articles/20107-divni-apostoli-j-proroki-velichi-i-slavi-ii-erusalima.html

• velovs@ukr.net | 19 жовтня 2017, 11:37

https://kyrios.org.ua/propovidi/propovidi-na-nedili-i-svjata/30865-propovid-na-19-tu-nediliu-po-zislanni-sviatoho-dukha-oleh-kobel-2015.html

• Andrii Kravchuk | 18 жовтня 2017, 18:12

«Нагі проти Угорщини» (Nagy v. Hungary) -- Nagy - це угорське прізвище, тому читатися має за правилами угорської мови як "Надь".

• Василий Петров | 18 жовтня 2017, 11:35

И, когда молишься, не будь, как лицемеры, которые любят в синагогах и на углах улиц, останавливаясь, молиться, чтобы показаться перед людьми. Истинно говорю вам, что они уже получают награду свою.

• Василий Петров | 18 жовтня 2017, 09:36

Ибо истинно говорю вам: если вы будете иметь веру с горчичное зерно и скажете горе сей: "перейди отсюда туда ", и она перейдет; и ничего не будет невозможного для вас, Матфея 17:20

Популярні статті місяця