Ганебне відео з моєю сповіддю – це удар по Церкві, - митрополит Олександр (Драбинко)

21 грудня 2016, 13:46 | Релігія і політика | 3 |   | Код для блогу |  | 

Митрополит Олександр (Драбинко) прокоментував відео, поширене в мережі Інтернет, на якому таємною камерою зафісковано його сповідь. Цей відоезапис відбувався улітку 2013 року у готелі «Опера», де його утримували озброєні люди за наказом колишнього міністра МВС Захарченка.

Оприлюднення відео зі сповіддю, митрополит назвав продовженням кампанії з його дискредитації. Однак ця провокація, вважає він, насправді нанесла шкоду не так йому, як Церкві Христовій.

«Не знаю, чим саме керувалися мої недоброзичливці, виставляючи в YouTube шпигунське відео, де зображена моя сповідь. Але абсолютно зрозуміло, що це було не на благо Церкви і не підняло авторитет архипастиря, який цю сповідь приймав...», - написав владика Олександр у блозі у Живому журналі.

«Поцілили в Драбинка, а влучили в... УПЦ. Вірніше, в її авторитет», - заявив він.

Митрополит Олександр зауважив, що провокації проти нього тривають віддавна: вже вивішували фальшиві банери, публікували замовні матеріали у ЗМІ. Останню провокацію – шпигунське відео, на його думку, розпорядився опублікувати один «відомий бізнесмен».

«Психологія людини така, що їй завжди цікаво «підглядати» і «підслуховувати». Але чи може собі дозволити записати чи сприяти публікації відео з «підслуханою сповіддю» людина, яка вважає себе християнином, членом Православної Церкви?», - запитує він.

Митрополит УПЦ (МП) пояснив, звідки взялося це відео.

«Внесу ясність. Відео, яке продемонстрував пан Шарій, було зроблено в готелі «Опера», де я «гостював» у форматі насильницького утримання. Під нав'язаною міністром МВС Віталієм Захарченком озброєною охороною. Було це, якщо мені не зраджує пам'ять, 19 червня 2013 року. З проханням про сповідь і причастя я не звертався. Проте, владика Климент приїхав в готель у супроводі начальника київської міліції – Валерія Коряка, який, до слова, є одним з фігурантів кримінального провадження, яке сьогодні розслідується Генеральною прокуратурою. Єпископ Климент ніколи раніше не приймав у мене сповіді. Не був він і моїм другом, до якого мені було б доречно і зручно звернутися з проханням про сповідь за таких обставин. Але чи знав владика про те, що моя сповідь і наше з ним спілкування фіксується на відео? Мені про це нічого не відомо. А отже, у мене немає морального права висувати проти єпископа Климента будь-які звинувачення або претензії. На відміну від тих, хто опублікував це ганебну відео. І тих, на чиє замовлення це було зроблено. До цих людей у мене претензії є. Причому аж ніяк не особисті, а церковні», - зазначив єрарх.

«З того, що можна було побачити на екрані, зовсім не випливає, що я був співучасником злочину або в моїх діях містився склад злочину. А ось публічне порушення таємниці сповіді – це вже злочин проти Української Православної Церкви і Христа, який встановив це Таїнство. Злочин проти віруючих нашої Церкви. І злочин проти тих, хто перебуває поза її огорожею, але уважно спостерігає за нашим церковним життям», додав митрополит Олександр (Драбинко).

 38951_600.jpg-dddd.jpg

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Pavel Kovalchuk | 22 грудня 2016, 14:01
  Коментувати коментар

  Как-то страно, что священнослужитель такого ранга не может отличить исповедь, от частного разговора, ведь на видео четко видно его встречу с Климентом, подготовку к исповеди и уже их разговор после исповеди, но ни секунды и ни слова из исповеди нет!Так-что говорить, что "слили" в сеть его исповедь - это наглая ложь. И посыл видео совсем не в том, чтобы показать его исповедь, в чем в принципе нет ничего плохого, ведь каждый христианин должен каяться, а в том, что он действительно причастен к криминальным преступлениям и это вот и есть главный удар по Церкви, которые Драбинко наносит регулярно своим поведеним, публикациями и интервью. И сейчас он очень лукавит, пытаясь прикрыться этой Церковью, которую он уже несколько лет пытается разрушить и как можно больше навредить Ей, мол удар нанесли по УПЦ, а на самом деле просто хочет отвлечь внимание общественности от того, что действительно показано в видео.

 • BBC | 22 грудня 2016, 11:07
  Коментувати коментар

  Щось Владика не може розрізнити де біле, а де чорне....Причасний до справи з викраденням людей - відповідай, і не ховайся за спинами прокурорів...А то коментує щось від імені Церкви...А хто митрополита уповноважив щось коментувати, він же ж тепер невідомо з чим себе позиціонує...Ні на один офіційний захід своєї Київської єпархії не з`являється, ні на богослужіння соборні.....Виникає питання: Владика Ви з ким?? І взагалі ви вікарний єпископ, чи ні....Чи ви собі якусь іншу посаду підшукали....Є ж якась система канонічних правил і вимог....Ви ж клятву архієрейську давали...

 • Оленка | 21 грудня 2016, 23:58
  Коментувати коментар

  Удар по Церкві - це митрополит та монахині, котрі відмивають гроші за допомогою якихось там "схем". А сповіді на відео я не побачила.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • enzian | 18 вересня 2019, 16:43

  Ніякий з тебе пророк, Мішка.

 • Paraeklezyarh | 18 вересня 2019, 16:37

  Котрою за чергою в признання автокефалії ПЦУ буде православна церква Александрії одному Богу відомо . Але факт співслужіння та євхаристії є.

 • Михаил | 18 вересня 2019, 14:50

  Александрийская церковь будет самой последней, кто признает "пцу", если такое признание когда-нибудь произойдёт. Скорее "пцу" признает Московский патриархат, чем Александрийский!

 • enzian | 18 вересня 2019, 11:37

  Найгірше, що вони поширюють не стільки християнські цінності, скільки лояльне ставлення до ворога.

 • Zenia | 17 вересня 2019, 23:30

  В том и беда, что исповедоваться на родном языке и своему соотечественнику украинцам не позволяют русские оккупанты. Ты что, оккупант, читать не умеешь? :))

Популярні статті місяця