Ганебне відео з моєю сповіддю – це удар по Церкві, - митрополит Олександр (Драбинко)

21 грудня 2016, 13:46 | Релігія і політика | 3 |   | Код для блогу |  | 

Митрополит Олександр (Драбинко) прокоментував відео, поширене в мережі Інтернет, на якому таємною камерою зафісковано його сповідь. Цей відоезапис відбувався улітку 2013 року у готелі «Опера», де його утримували озброєні люди за наказом колишнього міністра МВС Захарченка.

Оприлюднення відео зі сповіддю, митрополит назвав продовженням кампанії з його дискредитації. Однак ця провокація, вважає він, насправді нанесла шкоду не так йому, як Церкві Христовій.

«Не знаю, чим саме керувалися мої недоброзичливці, виставляючи в YouTube шпигунське відео, де зображена моя сповідь. Але абсолютно зрозуміло, що це було не на благо Церкви і не підняло авторитет архипастиря, який цю сповідь приймав...», - написав владика Олександр у блозі у Живому журналі.

«Поцілили в Драбинка, а влучили в... УПЦ. Вірніше, в її авторитет», - заявив він.

Митрополит Олександр зауважив, що провокації проти нього тривають віддавна: вже вивішували фальшиві банери, публікували замовні матеріали у ЗМІ. Останню провокацію – шпигунське відео, на його думку, розпорядився опублікувати один «відомий бізнесмен».

«Психологія людини така, що їй завжди цікаво «підглядати» і «підслуховувати». Але чи може собі дозволити записати чи сприяти публікації відео з «підслуханою сповіддю» людина, яка вважає себе християнином, членом Православної Церкви?», - запитує він.

Митрополит УПЦ (МП) пояснив, звідки взялося це відео.

«Внесу ясність. Відео, яке продемонстрував пан Шарій, було зроблено в готелі «Опера», де я «гостював» у форматі насильницького утримання. Під нав'язаною міністром МВС Віталієм Захарченком озброєною охороною. Було це, якщо мені не зраджує пам'ять, 19 червня 2013 року. З проханням про сповідь і причастя я не звертався. Проте, владика Климент приїхав в готель у супроводі начальника київської міліції – Валерія Коряка, який, до слова, є одним з фігурантів кримінального провадження, яке сьогодні розслідується Генеральною прокуратурою. Єпископ Климент ніколи раніше не приймав у мене сповіді. Не був він і моїм другом, до якого мені було б доречно і зручно звернутися з проханням про сповідь за таких обставин. Але чи знав владика про те, що моя сповідь і наше з ним спілкування фіксується на відео? Мені про це нічого не відомо. А отже, у мене немає морального права висувати проти єпископа Климента будь-які звинувачення або претензії. На відміну від тих, хто опублікував це ганебну відео. І тих, на чиє замовлення це було зроблено. До цих людей у мене претензії є. Причому аж ніяк не особисті, а церковні», - зазначив єрарх.

«З того, що можна було побачити на екрані, зовсім не випливає, що я був співучасником злочину або в моїх діях містився склад злочину. А ось публічне порушення таємниці сповіді – це вже злочин проти Української Православної Церкви і Христа, який встановив це Таїнство. Злочин проти віруючих нашої Церкви. І злочин проти тих, хто перебуває поза її огорожею, але уважно спостерігає за нашим церковним життям», додав митрополит Олександр (Драбинко).

38951_600.jpg-dddd.jpg

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
  • Pavel Kovalchuk | 22 грудня 2016, 14:01
    Коментувати коментар

Как-то страно, что священнослужитель такого ранга не может отличить исповедь, от частного разговора, ведь на видео четко видно его встречу с Климентом, подготовку к исповеди и уже их разговор после исповеди, но ни секунды и ни слова из исповеди нет!Так-что говорить, что "слили" в сеть его исповедь - это наглая ложь. И посыл видео совсем не в том, чтобы показать его исповедь, в чем в принципе нет ничего плохого, ведь каждый христианин должен каяться, а в том, что он действительно причастен к криминальным преступлениям и это вот и есть главный удар по Церкви, которые Драбинко наносит регулярно своим поведеним, публикациями и интервью. И сейчас он очень лукавит, пытаясь прикрыться этой Церковью, которую он уже несколько лет пытается разрушить и как можно больше навредить Ей, мол удар нанесли по УПЦ, а на самом деле просто хочет отвлечь внимание общественности от того, что действительно показано в видео.

• BBC | 22 грудня 2016, 11:07
    Коментувати коментар

Щось Владика не може розрізнити де біле, а де чорне....Причасний до справи з викраденням людей - відповідай, і не ховайся за спинами прокурорів...А то коментує щось від імені Церкви...А хто митрополита уповноважив щось коментувати, він же ж тепер невідомо з чим себе позиціонує...Ні на один офіційний захід своєї Київської єпархії не з`являється, ні на богослужіння соборні.....Виникає питання: Владика Ви з ким?? І взагалі ви вікарний єпископ, чи ні....Чи ви собі якусь іншу посаду підшукали....Є ж якась система канонічних правил і вимог....Ви ж клятву архієрейську давали...

• Оленка | 21 грудня 2016, 23:58
    Коментувати коментар

Удар по Церкві - це митрополит та монахині, котрі відмивають гроші за допомогою якихось там "схем". А сповіді на відео я не побачила.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

• fedirtsiv | 25 вересня 2018, 22:57

Уляна Супрун: Сьогодні ми маємо руйнувати міфи та стереотипи, які вже давно були спростовані наукою. Наприклад, що гомосексуальність - це хвороба. В першій половині 20-го століття гомосексуальність

• Михаил | 25 вересня 2018, 22:32

Противно видеть, как глупый, самоуверенный невежда упорствует в своём невежестве совершенно ничего не зная и не разбираясь ни в чем! В отличии от Вас, я говорю только правду. И я её знаю точно, а

• velovs@ukr.net | 25 вересня 2018, 18:06

Вочевидь, було би набагато краще, якщо б вони, ці архієреї - члени синоду УПЦ МП, звернулись до нардепів ВР із закликом повернутися, зокрема, до законопроектів, які забороняють в Україні пропаганду і

• Ігор Затятий | 25 вересня 2018, 17:06

Гумор-сатира.

• velovs@ukr.net | 25 вересня 2018, 14:32

В 1961 г., в момент её закрытия коммуно-совдеповской властью, наместником Киево-Печерской лавры был епископ Нестор (в миру - Никита Арсентьевич Тугай (1900-1969)). И в тот период будущего митрополита

Популярні статті місяця