Глава Римо-католицького єпископату України підтримав ухвалу польського Сейму, – ЗМІ

1 серпня 2016, 10:38 | Релігія і політика | 3 |   | Код для блогу |  | 

ArticleImages.jpg-hhh.jpgГлава римо-католицького єпископату України архиєпископ Мечислав Мокшицький підтримав ухвалу польського Сейму «Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА».

«У липні в Україні відзначають 73-тю річницю трагічних подій на Волині і в тогочасній Східній Галичині, в результаті яких понад 100 тисяч громадян II Речі Посполитої загинули від рук українських націоналістів», – пише польське видання Wpolityce.pl.

Трагічні події, які відбулися 73 роки тому в Україні, стали причиною для вшанування жертв трагедії. Особливе значення мала Служба Божа, яку відправив єпископ Луцький Віталій Скомаровський на цвинтарі в селі Мельниця Ковельського району, де були захоронені ексгумовані останки жертв насильства: пароха Вацлава Маєвського і представників місцевої польської інтелігенції.

Про значення такої данини пам’яті говорить митрополит львівський архиєпископ Мечислав Мокшицький: «Ми вдячні усім тим, хто говорить про ці події, хто хоче встояти в істині, хто хоче віддати шану і гідно провести поховання ще багатьох людей, які не мають своєї могили, місця спочинку яких ще не означені могилами та хрестами».

Як зазначає ІА ЗІК, Глава римо-католицького єпископату України з визнанням поставився до ухвали Сейму, що вшановує жертви людиновбивства на Волині.

«Мусимо дійти істини і ці історичні події якось окреслити в житті обох народів, народу польського і народу українського. Думаю, що це рішення дозволить, щоб ми дійшли правди, а правда нас визволить; щоб народи польський і український не дивилися на себе зловороже, але, щоб так, як і раніше могли насолоджуватися взаємними щирістю і братерством та взаємодопомогою. Цього потребує сьогодні Польща і цього потребує сьогодні Україна», – сказав архиєпископ Мокшицький.

Варто також підкреслити, що в Україні католицькі єпископи обох обрядів багато років закликають вірних до прощення і порозуміння між польським і українським народами.

Нагадаємо, Сейм Польщі проголосував за резолюцію «Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА». За резолюцію проголосували 442 депутати, 0 – проти і 10 депутатів утрималися. Основою резолюції став проект правлячої партії «Право і справедливість». Після прийняття поправок проект наголошує, що злочин мав місце у 1943–1945 роках. Парламент хоче віддати данину «громадянам Другої Речі Посполитої, по-звірячому вбитим українськими націоналістами.

Система Orphus
Рейтинг
1
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Игил | 3 серпня 2016, 09:08
  Коментувати коментар

  агент Кремля !!!

 • Вітвіцький Вячеслав | 2 серпня 2016, 21:21
  Коментувати коментар

  Великий гріх бере на себе архиєпископ перед Господом!!!!! Якщо рішення сейму є брехливим,- архиєпископ долучився до брехні! Що тоді говорити про Десять заповідей,- якщо брехню визнавати правдою, а правду брехнею,- там віри в Господа Іісуса не буде! Не може єпіскоп дозволяти собі те, що дозволяють собі миряни,- Біблія прямо попередила пана архиєпископа "1. Не судіть, щоб і вас не судили; 2. бо яким судом судити будете, таким же осудять і вас, і якою мірою будете міряти, такою відміряють вам. 3. І чого в оці брата свого ти заскалку бачиш, колоди ж у власному оці не чуєш?" (Від Матвія 7:1-3) "І Бог промовляв всі слова оці, кажучи: Я Господь, Бог твій, що вивів тебе з єгипетського краю з дому рабства. "Хай не буде тобі інших богів передо Мною! Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею. Не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я Господь, Бог твій, Бог заздрісний, що карає за провину батьків на синах, на третіх і на четвертих поколіннях тих, хто ненавидить Мене, і що чинить милість тисячам поколінь тих, хто любить Мене, і хто держиться Моїх заповідей. Не призивай Імення Господа, Бога твого, надаремно, бо не помилує Господь того, хто призиватиме Його Ймення надаремно. Пам'ятай день суботній, щоб святити його! Шість днів працюй і роби всю працю свою, а день сьомий субота для Господа, Бога твого: не роби жодної праці ти й син твій, та дочка твоя, раб твій та невільниця твоя, і худоба твоя, і приходько твій, що в брамах твоїх. Бо шість день творив Господь небо та землю, море та все, що в них, а дня сьомого спочив тому поблагословив Господь день суботній і освятив його. Шануй свого батька та матір свою, щоб довгі були твої дні на землі, яку Господь, Бог твій, дає тобі! Не вбивай! Не чини перелюбу! Не кради! Не свідкуй неправдиво на свого ближнього! Не жадай дому ближнього свого, не жадай жони ближнього свого, ані раба його, ані невільниці його, ані вола його, ані осла його, ані всього, що ближнього твого! " !!!!!!!!!!!!!!! Забув пан архиєпископ: "Не свідкуй неправдиво на свого ближнього!"

 • Josephus | 1 серпня 2016, 11:56
  Коментувати коментар

  ксьондзи кресовяцького "костелу"=комісари кремля

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 15 листопада 2019, 19:00

  Ще раз мушу ПОВТОРИТИСЯ. ---- З приводу всіх подібних й, насамперед, саме ПРАВОВИХ, а також ЕТИЧНО-СВІТОГЛЯДНИХ, колізій і проблем так виглядає, що ВРЦіРО має настійно і гучно домагатися й вимагати

 • bopa | 15 листопада 2019, 18:08

  Добрий початок для духовного виховання українських вояків: https://synod.ugcc.ua/data/u-zarvanytsi-vidbuvsya-trening-dlya-maybutnih-viyskovyh-kapelaniv-1559/. Нехай Господь благословляє

 • bopa | 15 листопада 2019, 17:41

  Вирішення питання затягнулося через бездіяльність мін юст-у України. Зафіксовані правові рішення необхідно виконувати, а не роздмухувати навколо них безглузду полеміку. Тим більше під час гібридної

 • enzian | 15 листопада 2019, 14:44

  В кублі мракобісся і ненависті немає місця милосердю.

 • Paraeklezyarh | 14 листопада 2019, 12:55

  "Число тих, хто вважає себе віруючими". Цікаво, віруючими в що ? Які критерії для терміну "віруючий" ? Не зрозуміла й різниця між термінами : "атеїст" і "невіруюча