УКУ закликав Порошенка «демонтувати державу олігархату»

19 лютого 2016, 14:33 | Релігія і політика | 0 |   | Код для блогу |  | 

УКУРекторат Українського католицького університету 19 лютого 2016 року звернувся до українців із закликом шукати разом способів, щоб посилити свій тиск на владу і змусити її до стратегічного мислення і радикальних реформ.

Президента в УКУ закликали: «Зважтесь на крок Теодора Рузвельта і разом з народом розпочніть демонтаж держави олігархату».

Цей заклик, наголошують в УКУ, стосується всіх, хто отримав від народу свій владний мандат.

Звернення Українського католицького університету щодо чергової політичної кризи в країні

Видавництво «Дух і Літера» випустило чудову книжку – «Майдан. Свідчення». На тлі цієї пронизливої правди неможливо знайти нам виправдання.

В очі батькам нашого Богдана Сольчаника дивитися важко. А піднятися в Києві по Інститутській попри очі Небесної сотні – ніби пройти через шпіцрутен. Щось Україні знову пороблено – не впізнаємо самі себе…

В країні під голосну риторику сакралізації Небесної сотні та Революції гідності йде тихий саботаж революційних настанов і поступовий реванш старої ціннісної матриці. Система залишилася і своїх не здає. Натомість успішно бере реванш: ті, що мали прокласти нову лижню, навіть не помічають, як невпинно сповзають у лижню стару.

Усі, хто пам’ятає братерство Майдану, стрепенімося: Україна зараз нагадує кролика, який, хоч і труситься зі страху, але невпинно повзе у пащу змії. Чи допустимо?

Не слухаймо гарячих голів, що кличуть нас силою брати владні палаци. Майдан виграв своє відчайдушне протистояння зі злом не тому, що зібрав команду крутих мачо, а тому, що стояв на стороні добра.

На жаль, наше пробуджене Майданом суспільство досі не запропонувало чіткої альтернативи нинішнім «вчорашнім правителям». Більшість нових «старих політиків» стала тактиками ближнього бою, не заглядаючи далі свого носа. Якщо громадянське суспільство справді сильніше за еліту, то воно має зрозуміти: не буде яблуня родити груші. Зміна системи – це завдання не м’язів, а інтелекту. Серце можемо мати гаряче, але розум тримаймо у холоднику.

Шукаймо разом способів, щоб посилити свій тиск на владу і змусити її до стратегічного мислення і радикальних реформ. Прийшов час на активну самоорганізацію, яка має вийти за рамки одного лише волонтерства і суспільної солідарності, але матиме й політичний вимір – як українських «Рух», литовський «Саюдіс» чи польська «Солідарність». У нас є лише кілька «секунд» історичного часу – пам’ятаймо про це.

Пане Президенте, 22 травня 2014 року під час Вашого перебування в УКУ ми сказали Вам, що перед Вами стоїть важливіший і складніший вибір, ніж перед нами на президентських виборах. Він сьогодні такий самий: вибір між потаємними домовленостями з опорними людьми системи, з одного боку, і чесною співпрацею з народом – з іншого.

Так, цей народ може часами здаватися наївнім і недосвідченим. Але він – джерело влади в державі, і не раз рятував ситуацію, коли підводили політичні еліти. Для Вас він – сюзерен. Зважтесь на крок Теодора Рузвельта і разом з народом розпочніть демонтаж держави олігархату. Цей заклик стосується всіх, хто отримав від народу свій владний мандат.

У час тотальної недовіри одне до одного у нас вихід один – усім суспільством довіритись Богу. Це означає самоорганізуватись, віддаючи перевагу цінностям, а не інтересам. Тобто не торгувати Правдою. Обірвати ланцюг ворожнечі. Розчистити хащі, за якими сиротливо зіщулилась совість.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Михаил | 24 жовтня 2017, 02:28

   Как это "перешли в упц кп"? Невозможно перейти из Церкви в нецерковь. Главный признак Церкви - преемство от Апостолов, ведь они её создавали. Апостольские Церкви - Римская (в т.ч. УГКЦ),

  • Fr. Valerii | 23 жовтня 2017, 21:58

   Для чого намагатись щось доказувати? Як УПЦ діє нині, так і надалі буде діяти, тому що держава діє так само. Українська Миротворча Школа готує кадри "циміків" (Civil-Military Cooperation)

  • velovs@ukr.net | 23 жовтня 2017, 19:49

   Це тільки повний (перепрошую) дурень і неадекват-параноїк може в НАШ ЧАС шукати якихось "перекрашенных и даже перекрещённых НКВДистов", котрі, мовляв, ховаються "под видом т. н.

  • Василий Петров | 23 жовтня 2017, 17:29

   Однополые браки и смена пола есть как Армагедон но уже сейчас и во плоти и крови, т.к. тем самым ставится под сомнение всякий смысл сотворения Богом человека, а это уже не что иное, как хула на Духа

  • Василий Петров | 23 жовтня 2017, 15:50

   Не учитывая, что НА ВОРЕ ШАПКА ГОРИТ перекрашеные и даже перекрещённые НКВДисты под видом т.н. АКТИВИСТОВ-псевдопатриотов пришли из прошлого к нам, чтобы опять назначать виновных по СВОЕМУ

  Популярні статті місяця