• Головна
  • Новини
  • Одеські козаки рекомендують священику УПЦ (МП) прибрати георгіївську стрічку з храму...

Одеські козаки рекомендують священику УПЦ (МП) прибрати георгіївську стрічку з храму

26.05.2015, 12:04

Місцеве козацтво у селі Байтали Ананьївського району Одеської області зажадало у настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ (МП) розібрати верхівку споруджуваного храму Георгія Побідоносця. Причиною вимог стало те, що стіни будівлі виконані в кольорах георгіївської стрічки, повідомляє "Релігія в Україні".

Місцеве козацтво у селі Байтали Ананьївського району Одеської області зажадало у настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ (МП) розібрати верхівку споруджуваного храму Георгія Побідоносця. Причиною вимог стало те, що стіни будівлі виконані в кольорах георгіївської стрічки, повідомляє "Релігія в Україні".

"Батюшка багато корисного зробив для села. Але жодним чином релігія не повинна бути пов'язана в політикою", - заявив керівник місцевого козацтва А.Плотянський.

На його думку, георгіївська стрічка є дратівливим фактором для жителів села.

"Під цією стрічкою анексували Крим. Під нею терористи вбивають наших молодих хлопців. І коли батюшка змушує будівельну організацію покласти цеглу в селі, де хлопці захищають наші кордони, - це червона ганчірка для бика", - розповів козак.

Керівник місцевого козацтва наполягає на тому, щоб розібрати пояс з триколора і викласти стіну цеглою одного кольору.

"Я не будував і валити я не буду. А просто рекомендую настоятелю храму розібрати і поставити по-новому", - повідомив А.Плотянський.

У свою чергу настоятель храму о. Антон Кумпете пояснив, що будівництво почалося до військового конфлікту в Україні.

"Ця церква будується в пам'ять усіх воїнів, які захищали нашу батьківщину. Кілька років тому мене нагородив отаман запорізького козацтва Дмитро Сагайдак медаллю" Козацька слава ", яка теж містить цей елемент (георгіївську стрічку)", - розповів священик.

Також він спростував інформацію, що з'явилася в ЗМІ про те, що храм будується на дотації з бюджету району.

"Я є депутатом Ананьївської райради, але храм, настоятелем якого я також є, ніколи не був на дотації бюджету. Це кошти, зібрані на православних виставках з усієї території України і Білорусі, в перебігу багатьох років", - заявив настоятель.

Він також повідомив, що в храмі вшановують пам'ять жертв сталінських репресій, моляться за мир в Україні та односельчан, які зараз воюють в зоні АТО.