Російський «правозахисник» радить Митрополиту Онуфрію піддати анафемі Порошенка

6 серпня 2014, 11:20 | Релігія і політика | 2 |   | Код для блогу |  | 

Роман СилантьевЗвернення місцеблюстителя УПЦ (МП) Митрополита Онуфрія (Березовського) до президента України Петра Порошенка з проханням припинити дедалі частіші випадки насильства і знущань щодо священиків на південному сході не дадуть жодних результатів - правильніше було б піддати церковній анафемі київську владу, яка проводить каральну операцію на Донбасі. Таку думку РІА Новини висловив директор правозахисного центру Всесвітнього російського народного собору (ВРНС) Роман Силантьєв.

Місцеблюститель УПЦ (МП) Митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій (Березовський) раніше звернувся до Порошенка із заявою про "порушення прав і свобод віруючих і втручанні в діяльність парафій Донецької єпархії". Як приклад у зверненні наводилися кілька фактів погроз, побиття і принижень православних священнослужителів з боку українських військовиків, у тому числі одного з командирів батальйону "Донбас". В УПЦ (МП) просять президента "особисто втрутитися в ситуацію і зробити все можливе, щоб подібні дії з боку силовиків більше не повторювалися".

"Я б порадив митрополиту Онуфрію не писати Порошенкові таких листів, оскільки це абсолютно марно. Він, по-перше, не контролює ситуацію, а по-друге, і сам православних недолюблює, і нічого, природно, робити на їх підтримку не буде", - сказав Силантьєв.

За його словами, в Україні відзначено вже багато випадків утисків священнослужителів, у тому числі вбивств або ув'язнення, як це було зроблено силовиками щодо затриманого в Луганській області протоєрея Володимира Марецького (Володимира Марецького звинувачують у тероризмі. 25 травня він на чолі групи бойовиків ЛНР намагався зірвати голосування на дільницях у Новоайдаровском районі - РІСУ).

"Є вже масові обстріли та руйнування храмів. Тобто, владиці Онуфрію треба готувати документи на анафему Порошенка і його людей. Піддати анафемі цю владу, що вбиває своїх людей, яка глумиться над православними священиками, руйнує храми і поводиться як влада абсолютно антихристиянська", - зазначив глава правозахисного центру ВРНС.

Він додав, що подібні випадки в історії вже були. Як приклад Силантьєв навів ситуацію з українським гетьманом Іваном Мазепою, який перейшов на бік шведського короля Карла XII під час Північної війни. На нього в листопаді 1708 року Російська Православною Церква наклала анафему. "І Порошенко вже" на Мазепу "цілком накопичив антиправославних діянь", - заявив Силантьєв.

Всесвітній російський народний собор (ВРНС) - міжнародна громадська організація, заснована в 1993 році. З 2005 року собору був наданий спеціальний консультативний статус при ООН.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Platon | 6 серпня 2014, 14:49
  Коментувати коментар

  ... не совсем понимаю, зачем серьезно относиться к движениям этого клоуна:-) Обыкновенный не очень далекий и абсолютно лишенный совести функционер играет "роль Жириновского" в околоРПЦшной тусовке и не воспринимается рукопожатным ни в каких сравнительно уважающих себя сообществах. Ну, а брякнуть он и в самом деле способен все, что угодно.

 • dzhaga | 6 серпня 2014, 11:29
  Коментувати коментар

  Удивляюсь и каждый раз удивляюсь, на протяжении последних лет гонению и агрессии подвергались все христианкие конфессии со стороны именно МП, хотя было мирное время, они при поддержке и милиции и депутатов захватывали храмы и творили безчинства. Сейчас когда идет война, они укрывают террористов и спонсируют их оружием и при всем этом во всю глотку орут что их обижают..... В чем мораль??? или уровень морали МП не превышает уровень морали их работодателей???

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 8 грудня 2019, 08:31

  Р. S. Інакше кажучи. ЖОДНИМ ЧИНОМ і НІ в ЯКОМУ разі не можемо допустити перетворення нашої незалежної України, по суті і змісту, у новітні Содом і Гоморру! ---- І для чого, безумовно, має бути

 • velovs@ukr.net | 8 грудня 2019, 07:29

  І саме правдиві християни ніяк не бажають, аби ця - всуціль аморально-згубна пошесть вільно пропагувалася, культивувалася й геть поширювалася у суспільстві, вловлюючи у свої диявольські тенета все

 • velovs@ukr.net | 8 грудня 2019, 07:06

  І до числа цих "Божих дітей" - як чітко і ясно каже й наголошує Святе Письмо - адепти адепти огидно-гріховних сексзбочень ніяк не входять. І цим своїм - всуціль нечестивим і беззаконним

 • fedirtsiv | 8 грудня 2019, 00:53

  Усіх, хто зневажає інших, бажає людям зла, кривди, хай люблячий Бог врозумить і нейтралізує негатив отаких "християн"! Бо вони не є послідовниками Христа, але фарисеїв та інквізиторів.

 • velovs@ukr.net | 7 грудня 2019, 20:21

  А, як наголошує Боже Слово, повноцінне й повномасштабне та довготривале осягнення цієї - дійсно вельми шляхетної і благословенної мети (загальнолюдського братерства) можливо - тільки і лише - в

Популярні статті місяця