Патріарх Філарет піддав сумніву святість духівника Януковича

3 січня 2012, 15:40 | Релігія і політика | 3 |   | Код для блогу |  | 

Патріарх Філаретexklusiv.gifПатріарх УПЦ КП Філарет негативно висловився про схиархимандрита Зосиму (Сокуру) – колишнього духівника Президента Віктора Януковича і дуже шановану особу в РПЦ. В інтерв’ю для РІСУ глава Київського Патріархату назвав його авантюристом і шовіністом та поставив під сумнів його святість і надприродній дар пророцтва.

« Авантюрист. І російський шовініст. Це ж він збурював Донбас проти Української Церкви!», - сказав Патріарх Філарет.

Схиархимандрита Зосиму, як відомо, на Донеччині люди вважали за провидця. Проте глава УПЦ КП каже, що цю славу чернець здобув у нечесний спосіб.

«У нього була прислуга, і коли приходили за порадами парафіяни, хворі зі своїми бідами, він висилав своїх отих прислужниць поговорити, довідатися: звідкіля ти, хто ти, ім’я твоє, які там у тебе скорботи, що ти хочеш від старця отримати? Людина розкаже, а ця прислужниця йде, розповідає цьому Зосимі: ось там така жінка, ім’я її таке-то, у неї такі-то біди», - веде мову Патріарх УПЦ КП.

«І коли людина до нього заходить, він каже: «А, Марія!» І ця Марія думає: «А звідкіля він мене знає? Я ж перший раз з ним спілкуюся! А він мене по імені називає – значить, прозорливий!» І починає їй розповідати те, що вона розповіла прислужниці. Таким чином вводив людей в оману, видавав себе за старця… Я вважаю, що людина, яка вірує в Бога, священик, чернець, так робити не може», - стверджує він.

Критично висловився Патріарх Філарет і про суспільну діяльність ченця.

«Його поклонники вважають, що це свята людина. Скажіть, якщо він свята людина… Він схиму прийняв, а схимники – це затворники, які не повинні виходити вже в суспільство. А він в цих схимницьких одежах – на демонстрацію їздив! Ну, хіба це схимник?», - запитує Предстоятель Київського Патріархату.

Схиархимандрит Зосима (Сокур), нагадаємо, народився 1944 року на Уралі. Більш ніж чверть століття душпастирював на Донбасі. Там він заклав Свято-Успенську Миколо-Василівську обитель. 19 вересня 1997 року чернець дав шлюб Віктору Януковичу і його дружині Людмилі. Схиархимандрит Зосима виступав проти автокефалії Української Церкви. У своєму заповіті він закликав «твердо стояти за канони» РПЦ.

«У разі відпадання від єдності Руської Православної Церкви, - правлячого архиєрея не існує, монастирі переходять у ставропігійному управління, під омофор Святішого Патріарха Московського і Всієї Русі», - заповідав своїм послідовникам чернець.

Після смерті у 2002 році про схиархимандрита написали книгу та зняли два фільми. Ще за життя його вважали духовним символом Донбасу.

Патріарх УПЦ КП, натомість, не погоджується з такою оцінкою.

«Але згадайте – був же такий Григорій Распутін, якого цар з царицею вважали святим і до себе дуже наблизили. Він навіть хворому сину царя міг кровотечу зупиняти, яка через хворобу сама не зупинялася. І досі є ті, хто його називає святим, ікони пише… Але історія виявила, хто він був насправді. Так само в Росії зараз дехто Івана Грозного називає святим – а це ж був тиран, багатьох людей замордував, в тому числі тих, хто справді є святими: митрополита Филипа Московського, Корнилія Псково-Печерського!», - наголосив Патріарх УПЦ КП.

Система Orphus
Рейтинг
0
1
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • alacrist | 11 вересня 2012, 11:30
  Коментувати коментар

  Приснопамятный схиархимандрит Зосима действительно был духовником и молитвенником для многих людей. К пустому колодцу за водой не ходят. Батюшка Зосима очень любил людей, к нему многие приходили за духовным советом и утешением. Без истинной любви никогда не были бы построены две прекрасные обители в Никольском. Филарет не только не являет собой пример монашеского послушания, но одержим титулами, властью и сребролюбием. Интересно скольких людей вымолил этот "монах"? Более того, он не может простить правду о себе: Из книги об о.Зосиме "Любовь превыше всего": "...Однажды в Лавру нагрянули "кагэбэшники" с архимандритом Филаретом (Денисенко) и сразу набросились на монахов: "Так, Лавра закрывается на ремонт ожидайте помещение. Быстренько, вас переселяют в Почаев". Старцы плачут, знают, что никакого ремонта, никакого там Почаева им не будет. - Быстренько, а то в тюрьму посадим. И Филарет от "кагэбэшников" не отстает: - Отцы, отцы, освобождайте помещение, завтра начинаем капитальный ремонт Лавры. Закончится ремонт, тогда всех вас возвратят. - Мы никогда сюда больше не возвратимся... А мой Старец (схиигумен Валентин) смелый такой был, подходит к Филарету и говорит: - Помни, ты за нечестие своё отступишь от Бога и будешь врагом Церкви, придёт время - ты предателем Церкви будешь. И помни: за твоё нечестие, что Лавру закрыл, тебе Бог не даст нормальной смерти - умрешь ты, как Иуда-предатель..." Каждый человек и сегодня может приехать в монастырь в Никольское, помолиться у часовни батюшки Зосимы и получить душевный мир, любовь и духовное исцеление.

 • маруся | 13 березня 2012, 01:18
  Коментувати коментар

  нехай розстрига Філарет розкаже як у Володимирському Соборі арештувували, по його вказівці, о. Пітіріма, теперішнього митрополита Миколаївського.

 • firemark | 12 березня 2012, 23:01
  Коментувати коментар

  Так, це ми чули та читали... Але, Ваше Святосте, десь 15-20 років тому була росповсюджена версія, що Ви, нібито "вижили" з Печерської Лаври иншого Старця ієросхимонаха Отця Феофіла-Пафнутія (більш знаного ніж якийсь схимник Зосима). Хто мені скаже, що було насправді, може прокоментуе це Дм. Степовик? Дійсно, про це, мабуть, накопичилось багато неправди, але він закінчив своє земне життя у Китаєвій Пустині.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця