Леся Оробець назвала популізмом та політичним тиском дії "Свободи" щодо УКУ

21 лютого 2011, 13:10 | Релігія і політика | 1 |   | Код для блогу |  | 

exklusiv.gifOrobets.jpg«Гроші, які держава платить вчителям, поступають з державного бюджету до місцевого, який їх перерозподіляє. Ці гроші не збираються на рівні місцевого бюджету. Тому заяви «Свободи», що гроші УКУ за оренду землі підуть на зарплату вчителям є популізмом». –  Так народний депутат України, голова підкомітету з питань базової освіти Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Леся Оробець прокоментувала гальмування фракцією «Свободи» у Львівській міській раді розгляду питання про надання у безоплатне користування УКУ земельної ділянки, на якій ведеться будівництво студентського містечка.

За її словами, незрозуміло, чому це стається з університетом, керівництво якого не боїться висловлювати свою позицію перед теперішнім Міністром освіти. «Могилянка та УКУ не бояться, а всі інші бояться відкрито висловлювати свою позицію. В світлі цього така поведінка «Свободи» виглядає як політичний тиск», – зазначила нардеп, перебуваючи 19 лютого у Львові.

«Організувати приватний навчальний заклад – це не бізнес, який дає можливість їздити на мерседесах, – переконана Леся Оробець. Хоч студенти УКУ оплачують навчання, це не підстава, що заклад має платити за землю. Тому то у Верховній Раді зараз знаходиться альтернативний міністерському освітній законопроект, авторства Ю. Мірошніченка, який з-поміж іншого зрівнює державні і приватні вузи в можливості залучати державні кошти і користуватися пільгами».

«Українська Конституція говорить, що вузи всіх форм власності рівні. Тоді чому державні навчальні заклади не платять орендну плату, а приватні навчальні заклади мають платити. Державні вузи також мають платні факультети і всі знаємо, скільки це навчання коштує. Про яку рівність тут можна говорити», – сказала народний депутат.

Це питання Л.Оробець також підняла в особистій розмові з Олегом Тягнибоком, головою партії ВО «Свобода» у Львові. Обидва політики брали участь у конференції Lviv Social Media Camp, що відбувалась 19 лютого в стінах філософсько-богословського факультету УКУ.

Під час свого виступу на конференції лідер ВО «Свобода» також наголошував, що українська освіта знаходиться під загрозою і потребує захисту:

«Табачник – то є основна загроза. Дивіться, що він витворяє, освіту нищить. Вони приховували реальний стан фінансування освіти… Поки будуть Табачник, Янукович і та промосковська влада, у нас порядку не буде. Треба боротися проти цього, всім разом, в т.ч. і в Інтернеті».

Після розмови з Олегом Тягнибоком Леся Оробець, яка особисто підняла питання «Свобода – УКУ», публічно повідомила, що лідер ВО «Свободи» обіцяв їй, що це питання буде вирішуватися.

Як РІСУ повідомляла раніше, на сесії Львівської міської ради 27 січня депутати не підтримали ініціативу міського голови щодо звільнення Українського католицького університету від сплати земельного податку. Від фракції ВО "Свобода", яка складає більшість у ЛМР, «за» це рішення проголосував один депутат, проти – один депутат, утрималось троє, решта 49 депутатів не голосували.

Відтак, Андрій Садовий ініціював внесення цього питання на наступну сесію. Черговий розгляд цього питання був запланований на 17 лютого. Депутати Львівської міської ради вилучили з порядку денного 27 питань, серед яких – питання звільнення від орендної плати Українського католицького університету.

Голова фракції ВО «Свобода» Руслан Кошулинський, донька якого є студенткою УКУ, запропонував провести громадські слухання з цього питання.

Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив, що в чергове винесе це питання на розгляд сесії і висловив переконання, що депутати не будуть політизувати це питання та вирішать його на користь навчального закладу.

Сума орендної плати, яка підлягає сплаті у 2011 році за новою грошовою оцінкою земельної ділянки в частині платежів, що надходять до міського бюджету, за даними УКУ, становить майже 760 тис. грн.

Як стало відомо РІСУ, на 22 лютого запланований візит в УКУ представників міської ради, зокрема, депутатів від фракції «Свобода». Мета візиту – ознайомлення з діяльністю УКУ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Moroz | 21 лютого 2011, 20:44
  Коментувати коментар

  "Ознайомлення з діяльністю УКУ <a href="http://risu.org.ua">Джерело публікації: risu.org.ua</a>" То львівські депутати не знають, що робить УКУ? Мали б знати... Дивні діла твої, Господи!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

 • Halo | 2 червня 2020, 16:46

  Табачник відпочиває...

Популярні статті місяця