На Закарпатті цілі села скуповуються УПЦ (МП), – Лідер ВО "Свобода"

11 лютого 2011, 13:35 | Релігія і політика | 11 |   | Код для блогу |  | 

tiahnybok_001.jpgЛідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок вважає, що зречення Верховного Архиєпископа Української Греко-Католицької Церкви Патріарха Любомира (Гузара) не зашкодить діяльності УГКЦ. Про це він заявив в ефірі 5 каналу, наголосивши також на інших проблемах сучасного релігійного життя України.

«Українська Греко-Католицька Церква має значний вплив у житті українців. Я особисто є вірним УГКЦ. Для мене це хвилюючий крок. Він говорить тільки про одне, що Блаженіший є прикладом українця, прикладом громадянина. Думаю, що УГКЦ, яка пройшла через підпілля, пройшла через репресії, стане після цього ще впливовішою», – зазначив Тягнибок.

Натомість він звернув увагу на інші проблеми, які виникли у релігійному житті України, пише «Газета по-українськи».

«Сьогодні є проблема у релігійному житті в Україні. Влада включила зелене світло для розвитку московської Церкви, яка до цього часу називається УПЦ (МП). Їм передаються храми, їм виділяється земля для будівництва нових храмів. Ведеться активна робота зі священиками Київського Патріархату та Автокефальної Церкви щодо переходу на московську Церкву разом з храмами. На Закарпатті цілі села скуповуються, і там будуть будуватися монастирі, які, не виключено, будуть слугувати навіть шпигунськими церквами діяльності московської Церкви», – наголосив лідер Свободи.

Також Тягнибок прокоментував і допити свободівців у справі про вибух у Макіївці та Запоріжжі: «Те, що відбувається зараз, є прикладом формування поліційної держави. Намагаються залякати людей. Причетність «Свободи» до вибухів – це повна маячня. Мені здається, що влада навмисне робила ті невеличкі тереакти, вибухи, щоб зробити з опозиції образ терористів, щоб влада мала карт-бланш для боротьби з нею не як з опозицією, а як з терористами», – наголосив Тягнибок.

Нагадаємо, Патріарх Любомир (Гузар) оголосив 10 лютого про складання своїх повноважень на посту Глави УГКЦ за станом здоров’я. Відповідне прохання до Папи Бенедикта 77-річний Глава УГКЦ подав, коли йому ще виповнилося 75 років. Папа Бенедикт XVI 10 лютого 2011 року прийняв зречення владики Любомира з уряду Верховного Архиєпископа Української Греко-Католицької Церкви.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
11коментарів

Коментарі

додати коментар 
  • Irinni | 12 лютого 2011, 11:06
    Коментувати коментар

Повністю підтримую пані Русалку. Націоналізм і патріотизм - це не одне і теж. Краще бути патріотом своєї Вітчизни, ніж зневажати інші народи. Панові Тягибоку всі заважають(як поганому танцюристові). Його провокаційні дії породжують сумнів у духовності його ідей. Не можна робити добро з ненависті. Пане Ніс. То Ви з чернігівського голого і босого села (буття визначає свідомість). Я Вам особисто співчуваю. Тепер зрозуміла Ваша ненависть до оточуючого середовища. Але навіть в чернігівських селах живуть християни, а не дауни, як пишете Ви. І вони мають право обирати. От така оказія. Вам таке не подобається. А іншим не подобаються Ваші настрої. В цьому і є зміст демократії. В свободі вибору. А от ображати інших - зовсім не християнська справа. Ісус Христос попереджав, що прийдуть скорботи і спокуси. Ми повинні їх достойно зустріти. Рости духовно і через духовність змінювати матеріальний навколишній світ. Який дух - така і форма. Через духовний стан особистості визначається і духовний стан народу, нашої держави тощо. Від нас залежить наше майбутнє. Тому будемо берегти чистоту того духовного джерела нашого українського народу від образ, поганих слів, ненависті. Бо зло породжує ще більше зло.

• Nis | 12 лютого 2011, 01:48
    Коментувати коментар

русалко! Тоті басні я вже наслухався - про другий тур. А Грицака начитався про неліберального Бандеру. Залишість ці розмови у моєму чернігівському селу, обдовбаному комуняками і юльками. Скажіть: хто зараз жорстко і послідовно вимагає люстрацію? Свобода. Хто не приймає в партію колишніх комуністів? Свобода. Хто має нормальну, українську біографію? Тягнибок. А якщо дауна-зека обирають 8 мільйонів совків, то до чого тут Тягнибок? У другому турі (його не буде) Тягнибок завалив би зека. Але до того часу зек вже буде в Новоаґарьово.

• rusalka | 11 лютого 2011, 17:50
    Коментувати коментар

Колись на сайті "ВО СВОБОДА" були заклики на кшталт "Україна для українців", грубі образи росіян, євреїв тощо. Церква повинна екскомунікувати таких провокаторів,дослідивши їхні політичні платформи, тому що вони використовують її (Церкву) тільки як ширму для своїх політичних цілей. На наступних президентських виборах у 2-му турі буде 2 кандидати: діючий президент і Тягнибок, який може набрати 15 %. Тобто ця сила чітко працює на перемогу Партії Регіонів. І вже починає свій брудний піар подібними заявами.

• deserving | 11 лютого 2011, 18:01
      Коментувати коментар

Ги-ги-ги! Га-га-га!!! ЮВТ мати всіх українців! Україна для марсіян!Ги-ги-ги! Га-га-га! Перепрошую.

• waldi | 12 лютого 2011, 23:08
      Коментувати коментар

to: rusalka Україна для українців - це абсолютно нормально! Це не образа для мене, бо я УКРАЇНЕЦЬ, незважаючи на те, що виріс в Росії, і батьки мої там народились. Це не образа для росіян, жидів, вірмен та усіх інших, хто живе тут і ПОВАЖАЄ українців, хто вивчив мову корінного народу країни, де мешкає. Тільки повний дебіл не може цього зробити. То хай той дебіл зробить собі на лобі тату: Я - ДЕБІЛ! Не знати в Україні українську - СОРОМНО, це свідчить про обмежені розумові здібності. Однозначно. А коли це тупе лайно ще гавкає на українців, то йому/їй місце у в'язниці або за межами України. Тягнибок має рацію на всі 100%. Спробуйте так хамити німцям у Німеччині, французам у Франції, скажіть там, що це країна для руського совка. Побачите, що з вами буде. Україна - для українців! Хай і чорношкірих. Але не для тупого совкового хамського бидла, що не в змозі опанувати українську мову.

• Nis | 11 лютого 2011, 17:41
    Коментувати коментар

Валерію: Чому ж маячню говорить Тягнибок? У Болгарії пройшла люстрація і навіть митрополит БПЦ в США публічно покаявся за співпрацю з КГБ (2009 року). А у нас, в Україні, люстрацією ще не пахло. Зокрема, і в церквоному середовищі. Поки в нашій УПЦ є імовірність присутности агентів КГБ - небезпека шпіонажу на користь Москви - величезна. Тут Тягнибок правий. З історії можна взяти море прикладів, як духовні особи займалися розвідкою в інтересах іноземних світських урядів. Зокрема, й проти гетьмана Іоанна Мазепи - на користь царя всешутейских соборів. Тягнибок ставить проблему - вона очевидна. УПЦ тільки стане сильнішою, якщо очиститься від КГБ. БПЦ - очищується.

• deserving | 11 лютого 2011, 14:45
    Коментувати коментар

Вважаю, що п.Тягнибок тверезо оцінює ситуацію. Існує одна з тез в УПЦ-МП, щоправда неофіційна і не домінуюча , що українську мову Бог не чує.Це не є екзотикою, а радше "демократичною" поліфонією, тобто в УПЦ-МП є така собі українофобська фракція, яка власне опікується не християнськми цінностями, а цінностями на кшталт: самодєржавіє, ґасударство, маґущєство, котрі насправді нічого не мають спільного служінню Богу. Ця фракція нечисельна, але потужна, т.я. має потужний дах і покровителів у білокам*яній. Про моральні цінності цих діячів годі говорити, якщо б узяти їх спосіб повсякденного життя. Ще треба пам*ятати, про тих кліриків, злет кар*єри, яких припала на добу розвиненого соціялізму. Отже каґебешне минуле, і каґебешний менталітет є цементуючим фактором наступу на все українське , яке планомірно суне з Москви. Церква є лише прикриттям, за допомогою якої можна прискорити інвазію, окупацію, капітуляцію, конрабанду одягу від кутюр, безмитне ввезення тютюну та алкоголю, тощо. Отже, все логічно. Даруйте, що закортко, але хто має голову, нехай думає. Дякую за увагу. Слава Ісусу Христу!

• Валерій | 11 лютого 2011, 13:50
    Коментувати коментар

"...і там будуть будуватися монастирі, які, не виключено, будуть слугувати навіть шпигунськими церквами діяльності московської Церкви», – наголосив лідер Свободи." Чи може бути віруючою людина, яка говорить таку маячню? Політика політикою, але, думаю, УГКЦ має бути соромно за такого "вірного", якщо він звичайно казав правду про свою набожність.

• Ярема | 11 лютого 2011, 17:27
      Коментувати коментар

Чомусь МП не соромно за Симоненка, Януковича, і взагалі всієї влади від гори і до низу тоді чому УКГЦ має бути соромно за Тягнибока?

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

• enzian | 18 вересня 2019, 16:43

Ніякий з тебе пророк, Мішка.

• Paraeklezyarh | 18 вересня 2019, 16:37

Котрою за чергою в признання автокефалії ПЦУ буде православна церква Александрії одному Богу відомо . Але факт співслужіння та євхаристії є.

• Михаил | 18 вересня 2019, 14:50

Александрийская церковь будет самой последней, кто признает "пцу", если такое признание когда-нибудь произойдёт. Скорее "пцу" признает Московский патриархат, чем Александрийский!

• enzian | 18 вересня 2019, 11:37

Найгірше, що вони поширюють не стільки християнські цінності, скільки лояльне ставлення до ворога.

• Zenia | 17 вересня 2019, 23:30

В том и беда, что исповедоваться на родном языке и своему соотечественнику украинцам не позволяют русские оккупанты. Ты что, оккупант, читать не умеешь? :))

Популярні статті місяця