Предстоятель УГКЦ закликав політиків зробити все, щоб народ їм повірив

17 листопада 2010, 16:23 | Релігія і політика | 0 |   | Код для блогу |  | 

Патріарх_Любомир.jpgУ зверненні з нагоди завершення місцевих виборів Предстоятель УГКЦ Патріарх Любомир зауважує, що до уроків 2004 року ми повертаємося знову і знову, і в цій ситуації усі здорові сили повинні задуматися над тим, що сказати народові, а «також повинна щось сказати Церква». «Ми закликаємо, щоб кожен політичний лідер, який декларує сьогодні свою готовність до єдності, публічно заявив народові, чим він готовий пожертвувати задля досягнення цієї мети», — йдеться у документі.

Предстоятель УГКЦ у зверненні аналізує наслідки виборів для Церкви, влади, народу і опозиції. Основний шлях виправлення нинішньої ситуації Патріарх Любомир вбачає у послідовному духовному відродженні: «Не підвищення рівня економіки, не структурні чи кадрові зміни, а покращення духовної ситуації є єдиною розв’язкою для складної суспільно-політичної ситуації в Україні».

Виходячи з досвіду минулих виборів, Першоєрарх УГКЦ радить усім, хто обирає і кого обирають, прийняти глибоко до серця слова Митрополита Андрея (Шептицького), сказані ним 1943 року, «коли, здавалося, саме виживання народу змушувало його переступати через Божі Заповіді: «Пам’ятайте, що ніколи корисного для свого народу не осягнете через противну Божому Законові поведінку!» Як зауважує Патріарх Любомир, якщо ці слова були справедливі тоді, то «наскільки сильніше вони мають промовляти до нас сьогодні, коли людям, Богу дякувати, не доводиться переступати через невинно пролиту кров, коли мирний час іще дає нам шанс вибратися з наших труднощів». «Тому повторімо собі знову і знову: “Немає такої національної мети, яка б виправдала порушення Божого Закону”», — підкреслює Предстоятель УГКЦ.

Окрім того, він констатує, що немає легкого шляху, який би вів до осягнення справді справедливого суспільного життя. Патріарх Любомир закликав народних обранців не займатися лише декларуванням гучних гасел і обмежуватися цим. «Доки увесь народ не буде переконаний, що всі заходи — чи то господарські, чи економічні, чи політичні — ґрунтуються на солідних моральних засадах, в народі буде розбрат, непорозуміння та безлад. А від цього терпітиме увесь народ», — зазначає Глава УГКЦ. Про це інформує прес-служба УГКЦ.

На думку Патріарха Любомира, ще одним уроком виборів є усвідомлення необхідності жити за Божим Законом. Він закликав усіх забути про тимчасові, короткотривалі, особисті чи групові інтереси і запитати кожного, що він готовий для цього пожертвувати, «адже істинного душевного і тілесного добробуту можна осягнути тільки тоді, коли ми готові на жертву, коли ми готові за те, у що ми віримо, щось віддати».

«Пам’ятаймо: нинішня суспільна криза стала надто великою, щоб ми могли вийти з неї, не заплативши за це бодай невеликою жертвою», — зауважує Патріарх Любомир. На завершення Першоєрарх УГКЦ закликав політичних провідників публічно задекларувати свою готовність чимось пожертвувати і здійснювати її активно і послідовно, щоб народ їм повірив: «Лише тоді буде щира і відкрита розмова усіх з усіма, яка дуже потрібна для здорового суспільного життя», — наголошує Глава УГКЦ.

Повний текст звернення читайте на РІСУ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні новини

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 6 грудня 2019, 14:51

   Я про цього - fedirtsiv. Це - засланий троль-бот і піар-лобіст ЛГБТ-спільноти тут, на РІСУ. :)

  • Paraeklezyarh | 6 грудня 2019, 14:14

   То Ви про кого ?

  • velovs@ukr.net | 6 грудня 2019, 13:24

   Р. S. Дещо ПОМИЛИВСЯ - "обрахувався" і за що перепрошую. Тобто за останні 5 років і 7 місяців це вже ЧЕТВЕРТА - подібна вогняна трагедія в Одесі з людськими жертвами. ----- Одначе, тим не

  • velovs@ukr.net | 6 грудня 2019, 12:22

   І це вже, принаймні, П'ЯТА подібна - масштабна вогняна трагедія в Одесі, що спричинила людські жертви, за останні 5 років і 7 місяців... :( ---- А, може, - поміж усього іншого - за всім цим жахливим

  • velovs@ukr.net | 6 грудня 2019, 08:08

   Згідно науки і настанов Божого Слова, автентична Христова Церква має бути і завжди - активно й послідовно - діяти в соціумі як "сіль землі", "світло для світу" та "стовп і

  Популярні статті місяця