Конфесійну приналежність одного з храмів столиці вирішила партійна приналежність її спонсора

18 жовтня 2010, 13:14 | Релігія і політика | 0 |   | Код для блогу |  | 

Свято-Преображенський храм УПЦХрам у столиці, який спершу будували для УАПЦ, перед Покровою Пресвятої Богородиці освятили як храм УПЦ (МП). Представники УАПЦ, які починали будівництво, пояснюють ситуацію тим, що його спонсор вступив до Партії регіонів, і застерігають вірян від агресії. В УПЦ ж коментують цей випадок як приклад мирного співіснування Церков. Голова ж Адміністрації Президента Сергій Льовочкін обіцяє розібратися і «захистити права обох релігійних громад».

На сьогодні поряд з нововисвяченим Свято-Преображенський храм УПЦ функціонує храм Бориса і Гліба УАПЦ — саме його парафіяни стали ініціаторами будівництва нового храму поряд, оскільки храм Бориса і Гліба уже був затісний для парафіян.

Храм_Бориса_Гліба_УАПЦЗа словами настоятеля храму УАПЦ о. Юрія Бойка, який був ініціатором будівництва, брав участь у розробці ескізів мозаїки, іконостасу та самого храму, спонсор будівництва, бізнесмен Ігор Лисов вступив до Партії регіонів, а невдовзі поставив релігійну громаду перед фактом: або переходите до Московського Патріархату, або втрачаєте храм.

«Храм збудував спонсор за кошти комерційної структури, на землі цієї ж структури. Розпоряджатися храмом, передавати його тій чи іншій громаді він має право, — зазначив священик. — Але є духовна складова — на цьому місці громада УАПЦ молиться з 1991 року. Всі чотири роки ми були всередині храму, брали участь у будівництві, окрім найскладніших робіт».

Як інформує «Радіо Свобода», віряни УАПЦ вважають, що їх ошукали. «Отець Юрій дуже багато зробив. Він вклав у той храм душу. І мені дуже шкода, що він більше ніколи не зможе там служити», — зазначила киянка Людмила Голубєва.

Прес-секретар Предстоятеля УПЦ о. Георгій Коваленко наголосив, що ані переходу від однієї конфесії до іншої, ані конфлікту між релігійними громадами не було. «Він був і є нашим храмом. Люди, які його будували, звернулися до Предстоятеля із проханням освятити його. У день освячення там проводив службу єпископ Хмельницький та Переяславський Олександр, а паралельно ішла служба у храмі УАПЦ. Не було жодних конфліктів. Сподіваємося, це стане прикладом мирного співіснування поруч двох храмів, двох конфесій», — зауважив о. Георгій і висловив надію, «що згодом УАПЦ разом із храмами приєднається до УПЦ».

Для «Радіо Свобода» прокоментував ситуацію голова Адміністрації Президента Сергій Льовочкін. Він запевнив, що про церковний переворот на Теремках нічого не чув, але пообіцяв «розібратися та поновити справедливість».

«Я дам доручення розібратися в ситуації на Теремках. І незалежно від того, хто де сповідується і молиться із працівників Адміністрації Президента, всі толерантно ставляться до усіх конфесій. Усім громадянам України, згідно з позицією Президента, будуть забезпечені рівні права», — підсумував чиновник.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

   Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  Популярні статті місяця