Віряни ПЦУ на Вінничині звинувачують поліцію і суд у співпраці з Московським Патріархатом

11 жовтня 2019, 15:31 | Протести і конфлікти | 7 |   | Код для блогу |  | 

На Вінничині обурені віряни Православної Церкви України пікетували поліцію. Це вже вдруге вони вийшли на пікет. Причиною всенародного гніву є рішення суду про усунення директора департаменту з питань релігії Ігоря Салецького. Про це повідомляє  Znaj.ua  з посиланням на "33-й новини".

Правоохоронці, нібито, в його діях побачили правопорушення. І коли можливості юриспруденції вичерпалися, вони почали застосовувати нові методи, що і викликало хвилю обурень. Віряни почали відстоювати право на свободу слова, на можливість молитися українською мовою і щоб взагалі існувати у власній державі.

Сніжана Чубенко, адвокат, розповіла, що людей мало бути більше, але водії "раптово" відмовилися вести людей із прилеглих сіл.

"Люди справді бояться "тітушок". Але цьому пора покласти край, – каже Сніжана Чубенко — В процесі переходу до ПЦУ нині перебуває 30 громад. Ще 64 стоять на черзі. Закон не працює, вже має вирішуватися на рівні держави. Поліція не бачить цього закону, і заявляє Салецькому, що він не має права реєструвати громаду, бо в статуті церкви Московського Патріархату записано, що збори вважаються дійсними тільки тоді, коли їх благословив патріарх… І байдуже, що у тому законі написано, що ніхто не має права впливати на думку людей. Поліція відверто зайняла позицію Московського Патріархату", - розповіла Сніжана.

Віряни звинувачували поліцію в тому, що  вони давали присягу Україні, а самі ходять до московської церкви, охороняють "тітушок" та віряни платять податки, а правоохоронці служать попам московським. Люди увесь час кричали "Ганьба!" та вимагали від начальника відділу охорони публічного порядку підполковника поліції Василя Стаховського коментувати ситуацію.

Пікетувальники так і не отримали бажаних відповідей, начальник поліції коротко прокоментував, що вони не втручаються в релігію.

"Ви згадуєте про суд, але звинувачуєте працівників поліції! А ми забезпечуємо порядок у всіх конфліктних питаннях!” – казав він.

Після цього обурені віряни направились протестувати під місцевий суд у Вінниці.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
7коментарів

Коментарі

додати коментар 
  • lerer10225@com.ua | 13 жовтня 2019, 09:46
    Коментувати коментар

velovs@ukr.net Та згоден я з вами щодо сумління і т.д. Ну, а щодо молитв за ворогів, то так можна дійти й до того, що за сатану треба молитися. Тільки от він точно знає, що творить. І Кирило та Путін знають, що творять... І ще: вся Біблія пронизана історіями битв з ворогами... А скільки святих брали в руки зброю і билися з тими, хто приходив загарбати їхню землю... І в теперішній час на нашу землю вторгнулися загарбники, яких благословляє Кирило... То що, молитися за них і схилити голови? І погодитися з ними, що ми фашисти і т.д...? Вибачте, якщо чимось вас образив! Ангела-охоронця вам!

• velovs@ukr.net | 13 жовтня 2019, 14:39
      Коментувати коментар

Шановний lerer10225@com.ua! Я в Біблії НІДЕ і НІЯК не читав, що, мовляв, слід молитися за сатану та йому підлеглих злих, нечистих духів (демонів і бісів). Наша, християн, боротьба, як наголошує св. ап. Павло, насамперед і головним чином, ДУХОВНА (молитовна, включаючи екзорцизм) і спрямована якраз проти них, цих ДУХОВНИХ ворогів (сил диявольсько-демонічної темряви). Але ніяк не проти "плоті і крови" (конкретних людей - навіть носіїв певного зла, неправди і несправедливості)! --------- Що ж стосується ЗБРОЙНОЇ боротьби і, зокрема, проти АГРЕСОРІВ-ЗАГАРБНИКІВ і ГНОБИТЕЛІВ та їхніх маріонеток (за ПРАВДУ), то це - дещо інша справа, що її Святе Письмо ніяк не заперечує. ----------- А так дякую за добрі побажання і цікаве спілкування. І Вам теж - всієї повноти Божих благословень і благодатей та вірного служіння Ангелів-охоронців. :)

• lerer10225@com.ua | 12 жовтня 2019, 23:31
    Коментувати коментар

velovs@ukr.net Шановний, чи ви не зрозуміли, що мова йде про тих поліціянтів і їх очільників, які відвідують богослужіння в церквах УПЦ МП, а не про римо-католиків, чи вірян інших конфесій? І ви коли вже сказали про сумління, то треба щоб було у них те сумління... Тобто, просто совість (СОВІСТЬ)! А що включає у себе це поняття, я надіюсь ви розумієте. А щодо благословіння, то не плутайте молитви про прощення тих, хто вас образив, з молитвами про прощення ворогів ваших співбратів... Читайте Євангеліє...

• velovs@ukr.net | 13 жовтня 2019, 07:44
      Коментувати коментар

Шановний lerer10225@com.ua, дякую за відповідь. :) Євангеліє я читаю і (начебто) знаю. Так от, там, наскільки я пам'ятаю і розумію, немає ніяких градацій, обмежень і дискримінацій - за яких саме ворогів можна і варто молитися, а за яких ні. ---------- А також. Я вважаю, що свобода сумління поширюється на ВСІХ. І - ніхто і ніяк - не має права диктувати (чи забороняти): до яких саме храмів (якої конкретно конфесії чи юрисдикції) хто має ходити і там молитися. А до яких - зась. Чи взагалі - бути геть нерелігійною людиною. ----------- І така свобода совісті, природно, поширюється і на правоохоронців. І якщо вже хтось з них явно порушує чинне законодавство, в т. ч. щодо лояльності до Української держави, то, звичайно, там, у цих структурах, йому ніяк не місце. ------------ Ну а те, що в багатьох храмах УПЦ МП, а точніше - РПЦвУ, (чи не відверто) пропагується т. зв. "русскій мір", то це, по-моєму, ні для кого не є великою таємницею. :)

• lerer10225@com.ua | 12 жовтня 2019, 13:53
    Коментувати коментар

І ви ( поліція ) кажете, що ви порядок забезпечуєте в усіх конфліктах, але порядок порядку різниця. Думайте, який порядок ви захищаєте і на чию користь той порядок...

• lerer10225@com.ua | 12 жовтня 2019, 13:48
    Коментувати коментар

Нашим вінницьким правоохоронцям слід таки самим розібратися і визначитися щодо того, в яку церкву їм ходити, бо вони - представники влади, захисники державних устоїв і навіть в особистому відношенні вони не повинні відвідувати богослужіння в церквах УПЦ МП і там молитися за Кирила і його друга Путіна - ворогів України, бо є така мудрість: скажи мені, хто твій друг, і я скажу тобі, хто ти...

• velovs@ukr.net | 12 жовтня 2019, 19:46
      Коментувати коментар

А якщо серед тих вінницьких правоохоронців є, скажімо, римо- чи греко-католики або взагалі - особи нерелігійні (агностики чи навіть атеїсти), то як їм тут вчиняти з цією "вказівкою"? Тим паче, що в Україні Конституція гарантує її громадянам свободу сумління. ---- Крім того, Ісус Христос, як відомо, заповідав молитися і благословляти ВСІХ людей, включаючи навіть запеклих ворогів!!! ---- Так кого тут слід слухати і виконувати: Євангеліє Господа чи цю "інструкцію" lerer10225@com.ua?! :)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

• velovs@ukr.net | 18 листопада 2019, 20:26

"Тяжкими є визвольні змагання Євреїв, і багато перешкод криються на їхній дорозі. Але народ, який стільки дав людській культурі, освітить світ прекрасним явищем воскресіння з руїн своєї Вітчизни

• velovs@ukr.net | 18 листопада 2019, 19:50

А, вочевидь, НАЙГОЛОВНІШЕ питання - при всіх цих гучно-конфліктних, в т. ч. юридично-судових, колізіях - як і раніше, залишається ВІДКРИТИМ. Тобто: ДЕ САМЕ віруюча людина проводитиме всю вічність: у

• bitov | 18 листопада 2019, 19:16

Особливо це зворушує:"...я мушу сказати, що закон, який дозволив зміну підлеглості, дещо шкутильгає – при всій моїй повазі до його автора...сьогодні – слід подумати, як знімати неприємності, в

• Ігор Затятий | 18 листопада 2019, 11:06

Добра нагода грузинів визнати ПЦУ.

• velovs@ukr.net | 18 листопада 2019, 08:59

Як переконливо свідчать численні й красномовні факти, коли до щиро віруючих - різноконфесійних християн приходять великі благословення і благодаті від Господа, тобто правдиві пробудження і віднова у

Популярні статті місяця