"Я тобі ще згадаю твої проповіді проти Путіна", - служитель УПЦ (МП) погрожував розправою священику УПЦ КП

17 вересня 2018, 11:24 | Протести і конфлікти | 2 |   | Код для блогу |  | 

На Полтавщині священика УПЦ КП Ігоря Яворського під час похорону бійця АТО пригрозив "забити до смерті" священик УПЦ (МП) Микола Ковальов, додавши, що "згадає усі його проповіді проти Путіна".

Про це сам Яворський написав у Facebook, повідомляє Еспресо.

За його словами, цей прикрий випадок стався 11 вересня 2018 року.

"Я, як священнослужитель УПЦ КП, як небайдужий громадянин України, був присутній на похороні бійця АТО Владислава Карпуна, щоб віддати почесті захиснику держави. Про свій намір я завчасно повідомив голову РДА, військовий комісаріат та двох ветеранів АТО, зазначивши, що не претендую на чин відспівування, але помолитися, віддати останню шану та попрощатися - відчуваю своїм обов’язком", - пише священик.

Під час церемонії, за його словами, стався недопустимий інцидент.

“Коли вишикувалася траурна процесія: спереду - колона людей з вінками, за ними - три священики Московського Патріархату. Я зайняв місце за ними у колоні, як належить священику, будучи в підряснику з хрестом, без облачення, при цьому не здійснюючи ніяких дій, не говорячи ні слова, - розповідає священик УПЦ КП. - В один із моментів, раптово, без причини священик Московського Патріархату Микола Ковальов підійшов до мене впритул, схопив за лікоть та, різко стискаючи, агресивно промовив таку погрозу (цитую дослівно): "Слушай сюда! Иди отсюда. Сейчас дам команду своим, тебя на носках понесут... Я тебе еще вспомню твои проповеди против Путина".

О. Ігор пише, що змушений був відступити на крок назад і звільнитися, вирвавши руку від захвату і тихенько закликав священиків зупинитися у своїй агресії і шанувати пам’ять загиблого. Після цього, впродовж всього шляху, погрози розправою продовжувалися з боку Ковальова, але вже на відстані.

"Хочу зазначити, що за увесь період перебування у сані єрея я жодного разу не допустив собі висловитися негативно на адресу цього священика і не провокував жодним чином конфронтації між конфесіями. Про це свідчить моя сторінка на Facebook, де я закликаю до миру та порозуміння. Натомість з боку Ковальова вже були подібні випадки, зокрема, коли він звів наклеп на мене, ніби то я намагався захопити його храм. При цьому вивів своїх прибічників на акцію протесту до Вознесенського храму. Після служби провів збори, де відкрито говорив людям неправду про наміри захоплення мною храму, розпалюючи агресію проти мене, як священика та в цілому проти Київського Патріархату. А в цей час я лежав вдома з температурою і гадки не мав про такі події", - пише отець Ігор.

Він каже, що цей випадок, який стався у селі Велика Рублівка Котелевського району на Полтавщині, бачили багато людей, “проте в свідки призвати не можу нікого, так як з ними не знайомий, а ті, яких знаю, є прибічниками о. Миколая”.

“Як священнослужитель, який не має права лжесвідчити, кожне слово можу підтвердити лише церковним чином, присягнувши на Святому Євангелії та престолі. Отже, дійшовши з процесією до сільського храму, я прийняв рішення утриматися від подальшої участі у заході, щоб знову не натрапити на агресивні дії та провокації з боку священиків Московського Патріархату. Я вражений, як може священик в облаченні, який через хвилину буде молитися до Бога за загиблого, дозволяти собі з неймовірною агресією і злобою, прямо біля тіла воїна висловлюватися на "жаргоні", нести погрози в момент скорботи і трауру. Хочеться звернутися до них із запитанням: "Святі отці! Ви, певно, забули, що сан людина приймає для того, щоб приводити людей до Бога, вчити їх християнським чеснотам і самим бути прикладом цих чеснот", - завершив священик УПЦ КП.

 

 

 

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • дяка | 17 вересня 2018, 20:58
  Коментувати коментар

  А ещё написано:" Не испытуй Господа Бога твоего!" При всём уважении к отцу Игорю, не выдержу и скажу грубо:"НЕ ХРЕН ЛЕЗТЬ НА РОЖОН!" И нечего себя оправдывать, что "як священнослужитель УПЦ КП, як небайдужий..."и т.д. Ведь наверняка знал кто будет, сколько, и стал в спину бесам дышать! Получил по заслугам, а теперь: "ПАМАГИТЕ!" Господи, помилуй.

 • lerer10225@com.ua | 17 вересня 2018, 14:24
  Коментувати коментар

  Воно, цей служитель УПЦ МП, ясно продемонструвало своє істинне "християнське" обличчя... За своє місце "кормешки" вони готові горло перегризти і плюють на все: на канони, на звичаї, на обов'язки служителів церкви... і лише дивуєшся їхньому нерозумінню, що їх час тримання в духовній тупій покорі народу пройшов... Це не 19-е століття, коли, на відміну від Європи, 90 % прихожан не вміли ні читати ні писати, але і тоді хамська поведінка і непомірні апетити до збагачення цекровнослужителів довели народ до злості такої, що і їх побили і храми пограбували: якщо в храмі правило теке "воно", то і храм для простого люду переставав бути святинею, бо там не було Бога того, якого вони проповідували. Проповідник Христа в першу чергу сам повинен бути християнином у всеосяжному розумінні цього слова...прикладом не на словах, а на ділі... На жаль, як тоді так і тепер подаровані мерседеси, блиск золота засліплює їм очі ... Народ, влада ще трохи потерпить їхнє хамство, ще недовго... І ніякий Путін їм не допоможе...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця