Споруда біля фундаменту Десятинної церкви порушує зобов’язання України перед ЮНЕСКО – юрист

9 лютого 2018, 15:28 | Протести і конфлікти | 9 |   | Код для блогу |  | 

Об’єкт незаконного будівництва біля фундаменту Десятинної церкви порушує зобов’язання України перед ЮНЕСКО. Таку тезу висловила юрист Марина Соловйова під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

десятинка.jpg

«Cпоруда, про яку іде мова, розташована на території буферної зони Софії Київської. Жодного документу, який би підтверджував, що є наміри чи проектна документація, чи землевідведення, до ЮНЕСКО спрямовано не було. Не тільки національне законодавство було порушено, коли була побудована ця споруда, але і міжнародна спільнота була дуже обурена», – пояснила Марина Соловйова. Про це інформує «Український кризовий медіа-центр».

Національний історичний музей збирає документи для позову до суду, розповіла директор музею Тетяна Сосновська. «Незаконна споруда, про яку іде мова, побудована не на фундаменті Десятинної церкви. У 2004 році просили дозвіл побудувати на фундаментах. Вона побудована поряд з фундаментами. Але це охоронна зона, де не може бути ніякого незаконного будівництва, – зазначила Тетяна Сосновська. – Ми збираємо документи і просимо допомогти в тому, щоб ми могли якомога швидше отримати юридично завірені копії документів, які нам потрібні для формування позову. Якщо ці документи сягають 2004, 2000 року, то для цього потрібна робота в архівах. Тому ці пошуки можуть дуже затягнутися».

«Це об’єкт незаконного будівництва, який знищив археологічний шар VIII-IX століття. Ще буде оцінено, скільки це коштує і скільки повинні відшкодувати ті, хто відповідають за це, українській державі», – зазначив експерт Юрій Духовчиний.

«Хочу внести ясність у ту акцію, яка відбулася і той процес, який відбувається зараз. Вони не мають жодного релігійного підтексту. Все відбувається у громадській площині. Мета нашої акції – привернути увагу до жахливого факту присвоєння історичної, культурної та національної української спадщини Російської Федерацією, – наголосив архітектор Олексій Шемотюк. – Я дуже сподіваюся, що цей прецедент буде початком відкриття фронту захисту української культури. Я закликаю вас дивитися на цю ситуацію трошки ширше».

Система Orphus
Рейтинг
0
0
9коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 10 лютого 2018, 21:57
  Коментувати коментар

  "«Хочу внести ясність у ту акцію, яка відбулася і той процес, який відбувається зараз. Вони не мають жодного релігійного підтексту. Все відбувається у громадській площині. Мета нашої акції – привернути увагу до жахливого факту присвоєння історичної, культурної та національної української спадщини Російської Федерацією, – наголосив архітектор Олексій Шемотюк." --------------------------------------------------------- Іншими совами, прямо НА НАШИХ очах здійснюється те біблійне пророцтво щодо цієї - нинішньої "гібридної" (збройної та всілякої іншої) - ЗАГАРБНИЦЬКОЇ агресії імперії, розташованої "від крайньої півночі", організованої і спрямованої "на народ" - той, "що живе на вершині землі". --------------------- Це коли її правлячій верхівці і саме "в останні роки" і "в останні дні" всесвітньої Історії спасіння, як "говорить Господь Бог: у той день прийдуть тобі на серце [злочинні] думки, і ти задумаєш злий намір і скажеш: піднімуся я на [cусідню] землю необгороджену, піду на [її мешканців] безтурботних, які живуть недбало, - усі вони живуть без [захисних] стін, і немає у них ні запорів, ні дверей, - щоб учинити грабіж і назбирати здобичі" - "взяти срібло і золото, відібрати худобу і майно, захопити велику здобич" (Єз.38:6-13,16). ------------------------------------------- І цей опис, як ясно бачимо, вельми ТОЧНО й ДОСТЕМЕННО описує ту ситуацію в царині національної безпеки та обороноздатності, яку мала Україна на початок 2014 р.!!! Тобто якраз перед спалахом уже прямого силового ВТОРГНЕННЯ, себто відвертої - ЗБРОЙНОЇ фази (етапу) цієї тривалої і різнопланової - агресивно-загарбницької війни Кремля-ФСБ проти нашої незалежної держави... --------------------------------- Варто тут, мабуть, також зазначити й наголосити і те, що там же, в Біблії, маються і чіткі пророчі вказівки й обітниці - ЧИМ саме вся ця безвідповідальна військова авантюра має закінчитися: для ТИХ, хто її так цинічно й зухвало розв'язав і ще донині підступно продовжує здійснювати та бездумно підтримувати...

 • velovs@ukr.net | 10 лютого 2018, 19:19
  Коментувати коментар

  Як ПРИНЦИПОВЕ - і саме ДУХОВНО-САКРАЛЬНЕ та СПАСЕННЕ явище, побудова й присутність в БУДЬ-ЯКОМУ місці нового (чи відродження, відбудова попереднього) Божого храму - це, загалом, явно ПОЗИТИВНЕ й БЛАГОДАТНЕ явище. Тобто саме таке, що має нести й приносити РАДІСТЬ і Господнє БЛАГОСЛОВЕННЯ й, передусім, саме у ту місцину та її мешканцям. ---------------------- Разом з тим: по-перше, всі такі речі мають узгоджуватися та відбуватися СТРОГО в рамках чинного законодавства. ------------------ Ну а, по-друге: в нинішній КОНКРЕТНІЙ ситуації в Україні до всього того часто-густо додається "велика політика". Причому, здебільшого, відверто БРУДНА і навіть запекло-ПРОВОКАТИВНА! --------------- Тобто, зокрема, певні чинники з УПЦ МП, нерідко - і якраз СПІДТИХА - вчиняючи, по суті, РЕЙДЕРСЬКЕ, в обхід законного шляху, захоплення якоїсь земельної ділянки, на якій невдовзі з'являються певні споруди (самобуди), у такий спосіб - так чи інакше - але ЗБУРЮЮТЬ довкола цього КОНФЛІКТНУ ситуацію... ----------------- Крім того, тут, напевно, також варто враховувати, що ця нинішня - ментально-світоглядна й політична спрямованість, принаймні, вельми ЗНАЧНОЇ частини її духівництва і деяких активних вірян з бік КРАЇНИ-АГРЕСОРА продукує певні і відверто НЕНОРМАЛЬНІ обставини. ----------- Себто: немало з тих храмів та іншого майна, що нею, цією частиною УПЦ МП, наразі контролюються і використовуються, (фактично) перетворилися на об'єкти та осередки (своєрідні "штаби") масованої - піар-пропагандивної та різної іншої - агресивно-ВОРОЖОЇ діяльності проти незалежної і соборної Української держави...

  • velovs@ukr.net | 10 лютого 2018, 20:05
   Коментувати коментар

   А також. До деяких з тих - КОНФЛІКТНИХ ситуацій довкола цих рейдерських самобудів УПЦ МП, як проглядається, стараються доєднатися та там "ловити рибку" - всіляко спекулювати й використовувати, зокрема, певні "цікаві" чинники. ------- Й конкретно: деякі з т. зв. "ліберастних" та різних інших - АНТИХРИСТИЯНСЬКО-безбожних, у т. ч. запекло-неоязичницьких тощо, "волонтерів" і блазнів-підбурювачів. Ті самі, що - у такий спосіб - бажають не лише і навіть не стільки викрити й розкритикувати (якраз) ті КОНКРЕТНІ церковні кола (та іже з ними), що до тих зловживань і порушень закону - прямо й безпосередньо - причетні. ------------- А, по суті, прагнуть і вельми жадають ОЧОРНИТИ й ДИСКРЕДИТУВАТИ: всю, загалом, Христову Церкву та ціле християнство - як такі...

 • Магадан | 10 лютого 2018, 14:11
  Коментувати коментар

  наших експертів хватить щоб заселити всі ці місця.

  • Юзьо | 10 лютого 2018, 15:33
   Коментувати коментар

   Хоч би скоріше всі ваші магадани, колими, біломори виїхали саме у ці напрямки. Бо розвелося у нас на чорноземі того отруйного кремлівського бур'яну забагато. А зараз ще й відверто наривається на фізичне знищення.

 • Магадан | 10 лютого 2018, 10:21
  Коментувати коментар

  А що думає саме юнеско? А то експертів розвелося - в пору новий біломорканал прокладати.

  • enzian | 10 лютого 2018, 14:06
   Коментувати коментар

   Магадан, Колима, Соловки, Біломорканал ...

  • Юзьо | 10 лютого 2018, 15:35
   Коментувати коментар

   ЮНЕСКО каже, що вистачить забудовувати довкола історичних пам'яток сучасних споруд. А МП як той вошивий кіт мітить територію своїм рейдерськими захопленнями землі під капища руSSкава міра

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Михаил | 23 травня 2019, 02:09

  Кто из простого народа знал "Епифания" до избрания - почти никто. Как же они могут его одобрять? А вот Денисенко знали все - и на земле и под землёй.

 • Михаил | 23 травня 2019, 02:01

  Было бы неплохо присоединить к УГКЦ православную церковь, но "пцу" таковой не является. Хотя, согласно католической традиции, считается крещеным человек, даже если этот обряд совершен в

 • Михаил | 22 травня 2019, 21:07

  Пан velovs, но так же нельзя. Что же вы отрицаете очевидное, на белое, говорите черное! Денисенко же сам признался в "ситуативном" обмане турок.

 • velovs@ukr.net | 22 травня 2019, 18:46

  "...а йому потрібно пілкуватися про душу." ---------- Про свою душу, про її Богом прощення і спасіння конче потрібно піклуватися й перейматися ВСІМ людям! Всім - без винятку: й, причому,

 • enzian | 22 травня 2019, 15:34

  Туфта - це 12 тисяч "приходів", значна частина яких існує хіба що на папері ябо кількість вірян у яких можна порахувати на пальцях.

Популярні статті місяця