Громадські активісти Львова заявили, що не хочуть бути втягнені в акції розкольної "групи Догнала"

14 квітня 2011, 16:58 | Протести і конфлікти | 17 |   | Код для блогу |  | 

Ольга Сало, Орест-Дмитро ВільчинськийГромадянський рух «Відсіч» 14 квітня на прес-конференції у конференц-залі ZAXID.NET заявив, що не був співорганізатором акції протесту проти ювенальної юстиції і пропаганди гомосексуалізму в Україні, яка відбулася 31 березня біля Львівської міської ради і яку організувала пов’язана із «групою Догнала» (інша назва «Підгорецькі отці) організація, що називає себе «Рух Чистих Сердець». Акція зрештою переросла в заклики, які дискредитують Греко-Католицьку Церкву, що й викликало обурення громадського руху «Відсіч». У «Відсічі» закликали організації, які щиро займаються питаннями ювенальної юстиції та гомосексуалізму, не дозволити себе використати.

Як наголосила активіст руху «Відсіч» Ольга Сало, організатори вказаної акції, які назвалися «Рухом Чистих Сердець», зверталися до «Відсічі» з проханням про підтримку, однак їм відмовили, оскільки «Відсіч» не займається такими темами.

«Через деякий час нас долучили до цих подій насильно, без нашої згоди. Почалось це з акції 31 березня, коли ми допомагали підприємцям в організації протесту проти підняття цін за орендну плату. На той самий час перед міською радою була зареєстрована ще одна акція, акція борців з гомосексуалізмом і ювенальною юстицією. Тоді нам здавалось, що ми добре вийшли з ситуації, якось поділили час, сцену, але в якийсь момент я побачила, що на цій нашій спільній акції, де ми по черзі виголошували свої вимоги, почали лунати такі заклики, які я, як громадянин, вважаю загрозливими. Тобто заклики, які дискредитують Греко-католицьку церкву», – повідомила Ольга Сало.

Після цього, за її словами, між «Відсіччю» і організаторами паралельної акції відбувся конфлікт через «розкольницькі заклики»; згодом конфлікт владнали. Однак після завершення акції, розповіла вона, ГР «Відсіч» вказали як співорганізатора акції у прес-релізі, і потім  цю інформацію розповсюдила ЗМІ – навіть після коментаря самої Ольги Сало про те, що «Відсіч» не була співорганізатором акції проти ювенальної юстиції та пропаганди гомосексуалізму.

«Відсіч» – не єдина організація, яку підставила, будемо чесно казати, група догналівців, або, як їх називають в народі, «підгорецькі отці». Вони також використали і саму назву «Рух Чистих Сердець», як з’ясувалося. У Львові ці люди, які назвались так, не мають нічого спільного з самим рухом, вони просто використовують хорошу назву, хороший бренд, для того, щоб провадити свою підривну діяльність», – повідомила активістка руху «Відсіч». Також вона додала, що матеріали, які використовує так званий «Рух Чистих Сердець», є аналогічні до наявних на сайті «групи Догнала».

Присутній на прес-конференції керівник інформаційного проекту «Католицький оглядач» о. Орест Вільчинський наголосив, що використання назви католицького руху «Рух Чистих Сердець» суперечить законодавству, у тому числі – міжнародному.

Відтак Ольга Сало закликала ті організації, які щиро займаються питаннями ювенальної юстиції та гомосексуалізму, бути уважними і не дозволити себе використати.

Зазначимо, що на прес-конференції у залі були також присутні представники так званого «Руху Чистих Сердець», які публічно попросили у «Відсічі» вибачення за виникнення такої ситуації.

Сайт УПГКЦАле в той же час вони наголосили, що не пов'язані з жодною релігійною організацією. Проте на рекламному листочку від "РЧС" з нагоди згаданої акції подається адреса сторінки в мережі "ВКонтакті", на якій є перехід на сайт "Теотокос", що інформує про діяльність УПГКЦ. 

31 березня під стінами Львівської міської ради відбулося одразу декілька акцій протесту одночасно. Так, львівські підприємці за підтримки громадянського руху «Відсіч» протестували проти підвищення нормативної оцінки землі у Львові; водночас відбулася акція протесту проти ювенальної юстиції та пропаганди гомосексуалізму і пікет мешканців львівських гуртожитків.

«Група Догнала» – це група колишніх монахів-василіян, які пішли в розкол з УГКЦ і зараз називають себе УПГКЦ – українська правовірна греко-католицька церква. Єрархія УГКЦ застерігає вірних від впливу «секти Догнала».

Довідка РІСУ: Екс-монахи Антонін-Ілля Догнал, Ричард-Методій Шпіржік, Самуїл Р. Обергаусер раніше належали до ліквідованої у 2004 році Чеської делегатури отців-василіян. Четвертий отець — Василь-Маркіян Гітюк — українець. На сьогодні здійснюють свою діяльність у селі Підгірці на Львівщині.

Конфліктна ситуація з цими священнослужителями розпочалася 2003 року, коли вони виступили проти призначення Ватиканом на посаду екзарха Рутенської Греко-Католицької Церкви в Чехії словака о. Ладислава Гучку. Вони спробували зареєструвати громаду УГКЦ, але робили це без згоди церковної влади. Щоб частково зменшити напругу, весь провід Чеської делегатури отців-василіян було відіслано до України, а одного члена до Англії.

13 червня 2004 року Х Генеральна Капітула (Колегія керівних осіб ордену) Василіянського Чину св. Йосафата прийняла рішення про ліквідацію Чеської делегатури. Від Чину було відсторонено 21 члена делегатури. Монахи, які на той час перебували у Підгорецькому монастирі і які також належали до розформованої Чеської делегатури ЧСВВ звернулися з поданням до Папи і перебували у Василіанському Чині до остаточного вирішення питання.

Перебуваючи в Україні вищезгадані отці працювали реколектантами у Свято-Благовіщенському василіанському монастирі, однак згодом їх діяльність була в основному зорієнтована на критику керівництва УГКЦ та інших церковних інституцій.

Внаслідок цього і зважаючи на діяльність згаданих священиків в Чехії, Патріарх Любомир та провід ЧСВВ в Україні 2004 року звернулися з листом до тодішнього керівника Львівської облдержадміністрації Олександра Сендеги з проханням «заборонити в’їзд в Україну чи перебування в Україні» отцям-василіянам з розформованої Чеської делегатури ЧСВВ, оскільки «ці ченці некоректною поведінкою та непослухом своїм монашим наставникам і місцевій єрархії вже спричинили великий заколот на шкоду вірним у Чеському екзархаті ГКЦ, у Василіянському Чині та інших чинах і згромадженнях, а тепер завдають шкоду вірним УГКЦ».

На початку 2005 року монахів було виключено з Василіянського Чину відповідними Декретами, потвердженими Конгрегацією для Східних Церков. Оскільки вони (отці Антонін-Ілля Догнал, Ричард-Методій Шпіржік і Василь-Маркіян Гітюк) «постійно виключають елемент підлеглості церковному проводу у видимому організмі, яким є Церква, то згідно з каноном 8 Кодексу Канонів Східних Церков, вони тим самим позбавили себе повної злуки з Католицькою Церквою тут на землі».

Однак, і після цього екс-монахи не припинили своєї діяльності. Головним звинуваченням вищого керівництва Греко Католицької Церкви з боку «підгорецьких отців» стало звинувачення в причетності його (керівництва) до «духу світу цього». Себе ж екс-монахи бачили рятівниками Церкви від цього «духу».

10-11 листопада 2005 року на 28 сесії Синоду УГКЦ було прийняте рішення про початок процедури попередження священиків з Підгорецького монастиря, о. Іллі Догнала, о. Методія Шпіржіка і о. Маркіяна Гітюка, через їхні неприпустимі дії.

16 січня 2006 року на позачерговій сесії Синоду УГКЦ було прийнято наступне рішення: «Для канонічного дослідження ситуації щодо отців Іллі Догнала, Методія Шпіржіка та Маркіяна Гітюка з Підгорецького монастиря створити комісію у складі Преосвященного Владики Софрона (Мудрого), Високопреосвященного Владики Ігоря (Возьняка) та Преосвященного Владики Василя (Семенюка)». (Постанови позачергової сесії Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ 16 січня 2006 року)

Апогеєм стало оприлюднення підгорецькими екс-монахами, 3 березня 2008 року, заяви, в якій йшлося про те, що вищезгадані отці були таємно висвячені на єпископів УГКЦ. При цьому ім’я єпископа, який їх висвятив, по сьогоднішній день не оголошується.

23 березня 2008 року Глава УГКЦ Любомир (Гузар) виступив із офіційним зверненням, в якому викривав псевдоєпископів. В оприлюдненому релізі зокрема йшлося про те, що:

«1. Синод Єпископів УГКЦ ніколи не пропонував вищеназваних осіб в кандидати на єпископський сан;

2. Вони ніколи не одержували благословення Папи Римського, як цього вимагає церковний закон.

Тому, незважаючи на їхні заяви, не можна їх уважати єпископами Української Греко-Католицької Церкви.»

(прес-реліз УГКЦ від 23.03.08)

У перших числах червня 2008 року Колегіальний трибунал Сокальсько-Жовківської єпархії у карних процесах ієромонахів ЧСВВ Іллі А. Догнала, Методія Р. Шпіржіка, Маркіяна В. Гітюка та священика Роберта Обергаузера виніс вироки на першому ступені суду, а саме, що зазначені священики повинні бути покарані великою екскомунікою.

Судова справа, яка була проведена трибуналом Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ, не знайшовши доказів єпископських свячень вищезгаданих священиків та звернувши увагу на непослух та безпідставну критику єрархії УГКЦ а саме:

- незаконне присвоєння уряду та незаконне виконування служіння (порушення кан. 1462 ККСЦ);

- розпалювання бунту та ненависті проти місцевого ієрарха Владики Михаїла (Колтуна) і Верховного Архиєпископа Києво-Галицького Любомира (Гузара) та підбурювання підлеглих до непослуху щодо них (порушення кан. 1447 §1 ККСЦ);

- нанесення кривди та важкої шкоди добрій славі вищезгаданих особі та інших ієрархів УГКЦ через наклепи (порушення кан. 1452 ККСЦ);

виніс кару великої екскомуніки. Рішення було оприлюднене 17 вересня 2008 року.

7 жовтня 2008 року Найвищий Трибунал Католицької Церкви, Апостольська Сигнатура, дала відповідь на прохання «підгорецьких отців» перевірити правомірність винесеної їм трибуналом УГКЦ кари великої екскомуніки. У своїй відповіді, про яку Апостольська Сигнатура повідомила також єпископа Сокальсько-Жовківського УГКЦ Михаїла (Колтуна) (Прот. 41750/08 VT), Найвищий Трибунал Католицької Церкви, звертаючись до «підгорецьких отців», чітко зазначає: «… розглянувши ваші звернення до Святішого Отця та Верховно Архиєпископського Трибуналу, додані до вашого листа, ця Апостольська Сигнатура не знаходить жодних причин для того, щоб також втручатися у цю справу».

4 травня 2009 року Найвищий Трибунал Апостольської Сигнатури своїми Декретами виніс однаковий вирок щодо кожного з наступних п’ятьох єромонахів:

1. 30.10.2008-Protoc. N. 36629/04 CA - Священик ШЕЛЕПКО Василь (чернече ім’я Роман), народжений 10.08.1969, громадянин України.

2. 7.11.2008-Protoc. N. 37579/05 CA - Священик ШПІРЖІК Юрій – ŠPI?IK Ji?i (чернече ім’я Кирило), народжений 13.11.1966, громадянин Чеської Республіки.

3.3.04.2009-Protoc. N. 36628/04 CA - Священик ШПІРЖІК Річард – ŠPI?IK Richard (чернече ім’я Методей) народжений 6.03.1968, громадянин Чеської Республіки.

4. 17.04.2009-Protoc. N. 36626/04 - Священик ГІТЮК Василь (чернече ім’я Маркіян), народжений 28.01.1970, громадянин України.

5. 17.04.2009-Protoc. N. 36627/04 - Священик ДОГНАЛ Антонін – DOHNAL Antonin (чернече ім’я Ілля), народжений 7.06.1946, громадянин Чеської Республіки.

Своїми Декретами Апостольська Сигнатура підтвердила виключення з Василіанського Чину вище згаданих монахів, яке було здійснене на підставі рішень Протоархимандрита та Ради Чину.

На основі рішень, отриманих від Найвищого Трибуналу Апостольської Сигнатури, усі ці священики більше не належать до Василіанського Чину Святого Йосафата. Вони не мають права носити василіанський монаший одяг і ставити біля свого імені чи прізвища василіанської позначки «ЧСВВ» – «OSBM», чи «ЧСВВ-ІІІ» – «OSBM-III».

Система Orphus
Рейтинг
0
1
17коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • nadya zzzz | 2 травня 2011, 13:13
  Коментувати коментар

  А хто по вашому дає право на служіння Богові-уряд,що ви так за закон тримаєтеся. Дійсно,мені дуже шкода вас,що ви так сильно заблукали. Дякувати Богові,що є ще такі отці,які ведуть людей до спасіння і каяття.Які,допомагають знайти Ісуса і жити з ним кожну хвилинку свого життя. Як би ви дійсно були християнином у серці,а не на словах,ви б такого не писали.Нажаль злий дух противиться правдивій вірі в Бога.Противиться святому і через це ви так сильно упали. Але знайти,Ісус чекає на вас.Він прийме вас і простить,тільки встигніть покаятися. Можливо,ви живете з Богом і вірите у Нього,але це потрібно мати у серці а не насловах. Висилаю вам відео,на якому можете побачити,як свідчить Анжеліка з Іспанії,про те як бачила Ісуса,про те,як бачила пекло і хто в ньому мучиться. Можливо це знання допоможе вам знайти дорогу яка веде до спасіння. http:ougcc.org.ua/ua/video/index.php/article/.4553/

  • anatolius | 2 травня 2011, 15:00
   Коментувати коментар

   Це все риторика, Ви відлучені від Католицької Церкви, а прикриватись в історії самим Христом було притаманно багатьом сектантам. Але хвала Небесам, Ви накінець то зробили чудесний крок - "відлучили Папу". І тепер будете обирати свого Папу всіх Підгірців і Кульпаркова. То вже люди переконаються, що це просто збіговисько психічнохворих людей...

 • anatolius | 1 травня 2011, 16:07
  Коментувати коментар

  Ось чим все сказано - http://youtu.be/bHlT5UIxX3I Секта! Сподіваюсь родичі подадуть в суд на організацію, яка не має права займатись релігійною діяльністю.

 • nadya zzzz | 29 квітня 2011, 17:52
  Коментувати коментар

  Немає потреби тут Вам відкривати істину.Буде Господь милосердним то відкриє вам очі і ви побачите-чисту серцем віру. Надзвичайно жаль,що ви наведені факти не вважаєте проблемою,а що тоді ви вважаєте проблемою ??? Коли зраджують Ісуса поцілунком корану,коли визнають спасіння у всіх релігіях,коли на святий Пресіл ставлять ідола будду і моляться до нього,що це по вашому-просто так собі??? Ви затягнені у сучасний світ,де панує гріх.Хай Господь Бог наш Милосердний подарує вам мужність покинути диявольські пута і віддати своє життя у руки Господа. А те, що ви пишете про отців,то можу вам сказати,що мені просто смішно.У ваших словах немає НІ крихти правди. Не бійтеся впустити в своє життя Ісуса,Господа нашого.Можливо,Він мені і дав цю можливість вам тут написати,бо сподівався,на ще одну не втрачену душу!

 • nadya zzzz | 28 квітня 2011, 22:35
  Коментувати коментар

  http://qloria.tv/?media=132498 Цим все сказано.

  • anatolius | 29 квітня 2011, 09:28
   Коментувати коментар

   Цим не сказано якраз нічого, Ви просто орієнтуєтесь на інтерпритацію цієї події своїм "гуру" Догналом. От тому й говоримо, що Вам мозги запудрили пані Надю. Якщо б Ви були справді відкриті на Христа, а не на пророка Догнала, то ніколи б не були в тій секті.

 • anatolius | 26 квітня 2011, 17:50
  Коментувати коментар

  А от і адептка, пані Надя. Пані Надю, Ви забули скільки вже було таких як Ви у всяких білих братствах, чи всяких посольствах божих, яким "очі відкривало" так як Вам. Але Ви забули єдину річ, Ви пішли за людьми відлученими від Церкви тому і самі вийшли поза неї. А хто не з Його Церквою, той не з Ним - Христом. Якби Ви себе не обманювали. І при чому тут ювеналка чи гоміки, Ви і Ваші керівники прекрасно знають вчення Католицької Церкви про ці речі і цього вчення притримуються всі українські єпископи. А Ви їх звинувачуєте Бог вість в чому... А все тільки шоб відвести очі від власного становища - відлучених від Церкви. Я Вам продемонструю Вашу ж техніку - Догнал підтримує і захищає згвалтування підлітків! Скажете - ні? А де він про це заявив? Скажу Вам я... Не заявив, значить підтримує. Ваші звинувачення і страхи це пуста риторика, властива всім без виключення сектам.

  • nadya zzzz | 27 квітня 2011, 21:53
   Коментувати коментар

   Шановний,мені дуже хочеться до нести до вашого серця правду і просвітлення...на жаль,ваше серце закрите для істини. Організація-"Рух Чистих Сердець,дійсно була створена" молодими людьми-студентами,які свідомі у тому, що відбувається,на жаль,в такому грішному світі.А де ж ви ??? Чому не відстоюєте слово Боже ??? Ви коментуєте церкву - сектою,ось,що скажу вам я- " Не можливо догодити світу і в той же час,зберегти вірність Богу.Про Першоапостольську Церкву,яка зберігала чистоту євангельського вчення,говорили наступне:"Відомо про секту цю нам,що їй скрізь, спротивляються "(Діяння апостолів 28 розділ,22 вірш). Якщо в твоєму серці є віра до живого Ісуса,Який переніс такі жахливі муки за нас,грішників,Який так нас любить...то чому ти,приймаєш те згіршення за яким іде твоя церква. Як можна цілувати коран і залишитись вірним Ісусові,як можна молитися до ідола будди і залишитися вірним Ісусов,як можна визнати усі релігії і не заперечити що спасіння є у кожній з них і залишитися вірним Ісусові,як можна обійматися з Далайламою,який вважає себе перевтіленим Богом і залишатись вірним Ісусу,як можна писати що гомосексуалізм це є любов,коли в Біблії пише що це є - гидота і залишатись вірним Ісусові??? ЦЕ ТВОЯ ЦЕРКВА !!! ЗАДУМАЙСЯ !!!

 • nadyah | 26 квітня 2011, 14:05
  Коментувати коментар

  А те що ви пишете про отців з Підгірців-мені дійсно,просто вас шкода,але в кожного свй шлях до Ісуса,хтось його знайде,а хтось залишиться блукати. Коли Папа Іван Павло 2,поцілував коран,коли дозволив у святому храмі Петра поставити на святий Престіл ідола будду,коли не заперечив,того що спасіння є в кожній релігії-то знаєте я в такій церкві не хочу молитися. Для мене найсвятіша книга це Біблія,для мене спасіння є тільки в Ісусі Христі. Люди !!! Наслідуйте Його,Любіть Його.Віддайте усе життя,усю свою душу,усе серце тільки Йому.Він нас любить і чекає на кожного.

 • nadyah | 26 квітня 2011, 13:36
  Коментувати коментар

  Які ж ви тут усі сліпі. Чому,коли ви висвітлюєте інформацію,то перекручуєте тільки усе в свою сторону.Напишіть,дійсно що було на пресконференції !!! Якщо для вас,ювінальна юстиція,гомосексуалізм,церква для геїв і лисбіянок в Донецьку це не проблема-то ви вже дійсно заблукали в цьому світі. Скільки тут не правди,скільки тут бруду вилито на тих хто дійсно стоїть за слово Боже. Де ж ви є "побожні люди",які склавши руки стоїте першими в церкві-де ви є ??? коли топчуть слово Боже,коли диявол оволодіває світом. Знаєте,бути християнином,не обмежується в неділю однією годиною в церкві. Чому ви-священники,такі "правильні"де ви є? Так,для вас це не проблема,а що тоді,для вас проблема??? Кожний перед Господом відповість про свої справи сам !!!!! Ви пишите такі страшні коментарі,не знаючи ані крихти правди.Чому ж ви,не навертаєте людей до Ісуса,чому ви не говорите про живого Бога,чому ви людям не говорите про спасіння.Люди дійсно відходять від Господа,для всіх піти в церкву це скоріше для галочки в своїй совісті---нажаль це правда. Відкрийте очі,дійсно,поки ще не пізно.

 • igorko | 15 квітня 2011, 12:27
  Коментувати коментар

  Справді. Дискусії з догналівцями - марна річ. Спробував дискутувати з їх адептом у одній із соціальних мереж. На аргументи про те, що це секта, використовує окультні практики і т.п. він відповів: "не суди, бо не маєш такого права"... Коли ж я спитав чи мають право лідери секти "анатемувати" всіх і вся, то твін категорично відповів "мають"!!! Де логіка і послідовність??? Дискусії справді марні, але якось треба рятувати людей... Питання "Як"? На мою думку - добиватися депортації з нашої держави лідерів секти, котрі перебувають тут незаконно

 • anatolius | 14 квітня 2011, 20:32
  Коментувати коментар

  Нажаль, прес-конференція не дала конкретного лаконічного меседжу. Ці фантоми, які розкручують догналівці, робляться з однією метою - відволікання уваги від власного становища і цілей. Під прикриттям вигаданих обвинувачень ієрархії і УГКЦ вони мають просте завдання - діяти проти Греко-Католицької Церкви. Ювенальна юстиція, гей-диктатура це ілюзорні загрози, в порівнянні з рівнем корупції в нашому регіоні. Але про це ні слова з сторони "правдомовців". Ця брава четвірка сама може мати гомосексуальні стосунки, і це не заважатиме їм боротись з уявною "гомодиктатурою", бо ця "боротьба" тільки прикриття. Це проста як світ технологія "спін-доктор". Діяльність догналітів теж розвивається за чіткою технологією - ставляться риторичні запитання і обвинувачення на які звичайно вони й не очікують відповіді (старий як світ засіб). Тому й дискусія з ними зайва і навіть не корисна. Створюються громадські організації, паралельні організації до церковних, інформаційні сайти на кшталт "ПРАВдиво" де ніби під різного роду гаслами чи інформацією завжди маленькими дозами "вкидується" необхідна інформація. І що саме головне все це дуууууже добре фінасується. Та кількість макулатури, яку вони продукують коштує чи малі кошти. Властиво головним меседжем, на мою думку, мало бути те, що за цією боротьбою з фантомами ювеналки (якоюб обклеєні всі маршрутки) чи гомосексуалізму нічого немає, це "для отвода глаз".

  • Архівіст | 14 квітня 2011, 22:37
   Коментувати коментар

   Чудовий коментар, anatolius. На жаль довідка до матеріалу закінчується 2008 роком. Події ж наступних років не суперечать коментарю із принципових питань діяльності догналітів.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • muhamuha33 | 22 лютого 2019, 20:21

  оооо!!! палата №6 відпочиває, де ви беретеся, дзвінкі каструлі? -не кажіть дурниць!!! не канонічна нова секта об'єднаних розкольників !!!

 • Ninel | 22 лютого 2019, 19:27

  Судячи зі всього з підрахунками досить проблематично у Дмитра Горєвого. Звідки 325 переходів? По факту перейшло 23 парафії УПЦ разом зі священником, 13 парафій перейшло без священників. Все решта

 • Ninel | 22 лютого 2019, 18:24

  Цікава математика "33 громади вирішили перейти до ПЦУ, а саме: чотири – у Малинському районі, по три – у Любарському, Чуднівському, Баранівському та Житомирському районах". Я щось як не

 • serge1717 | 22 лютого 2019, 17:15

  Ще й заодно згадати хто принівс війну в їх країну!

 • В. Ясеневий | 22 лютого 2019, 16:32

  Молитися за мир. чи будь що інше, дуже легко і просто, ніж ТОЙ МИР ТВОРИТИ творити. То ж творімо його, брати і сестри - українці... ,

Популярні статті місяця