Верховний Суд повернув мормонам ділянку землі у Києві

31 липня 2019, 10:49 | Земельні і мaйнові проблеми | 0 |   | Код для блогу |  | 

Верховний Суд визнав недійсним рішення Київради від 24.09.2015 про розірвання договору оренди ділянки площею 0,93 га на вул. Глибочицькій, 5 із Релігійним Управлінням Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів в Україні (інша назва – мормони).

Про це повідомляють Наші гроші з посиланням на допис у Фейсбуці нардепа від ВО «Свобода» Юрія Левченка, який був третьою стороною по справі.

У 2001 році мормони купили у ЗАТ «Український промислово-фінансовий концерн «Славутич» майновий комплекс загальною площею 0,22 га (2235 кв м). Це дві двоповерхові адмінбудівлі, гараж, бойлерна, сміттєзбиральник, сарай.

У 2003 році вони отримали в оренду ділянку площею 0,93 га на вул. Глибочицькій, 5 для експлуатації цього майна. Однак вже у 2003-2004 рр будівлі були зруйновані на 80%, а у 2005 році – їх демонтували.

Тоді ж, у 2005 році мормони уклали з Київрадою новий договір оренди, за яким отримали ділянку в оренду на 25 років для будівництва молитовного будинку з недільною школою. За умовами договору, завершити забудову ділянки мормони повинні були не пізніше 3 років з моменту держреєстрації договору оренди (вересень 2005 року). До слова, мормони намагалися через суд скасувати пункт договору оренди, який дозволяв Київраді розірвати договір оренди через незабудову ділянки у трирічний термін, однак суди їм відмовили.

У вересні 2015 року Київрада розірвала договір оренди у зв’язку із незавершенням забудови, а також зважаючи на стійкий громадський супротив. Цим же рішенням ділянці було надано статус скверу.

Мормони це рішення Київради оскаржили в суді, де їхні інтереси представляють юристи юрфірми «Ілляшев та партнери», співзасновником якої є Роман Марченко, обраний у 2015 році депутатом Київради за списками «Самопомочі».

Паралельно із позовом до суду у січні 2016 року Марченко підготував і зареєстрував проект рішення про скасування рішення Київради про розірвання договору оренди ділянки на вул. Глибочицькій, 5. Він і фракція «Самопомочі» пояснювали, що мормони збудують двоповерхову будівлю на 20% ділянки, а решта 80% – це буде сквер з відкритим доступом. При цьому вказувалося, що у міста немає коштів облаштувати там сквер. «Грошей на облаштування цього скверу у міста немає… Зараз там за фактом занедбана територія, заросла бур’яном», – коментував Марченко. Нагадаємо, що ділянка до 2015-го перебувала в оренді мормонів, яких представляє його юрфірма.

Справа за позовом мормонів щодо розірвання договору оренди розглядалася в судах із 2016 року. Вже у квітні 2016 року Госпсуд м. Києва (суддя Сергій Балац) визнав рішення Київради недійсним. На початку 2018 року апеляція це рішення скасувала, вказавши на правомірність дій Київради. Разом з тим Верховний Суд відправив справу на новий розгляд в апеляцію. У квітні цього року Північний апеляційний госпсуд (судді Іоннікова І.А., Михайльська Ю.Б., Разіна Т.І.) залишили без змін рішення Госпсуду Києва: суд зазначив, що мормони вчиняли дії по оформленню документації для забудови ділянки, і не побачив їх вини у незавершенні будівництва у трирічний строк. А 25 липня – це ж зробив і Верховний Суд.

Нагадаємо, що на початку вересня 2018 року партія «Самопоміч» виключиладепутатів Київради Сергія Гусовського, Олексія Руденка, Сергія Харчука та Вадима Васильчука з членів партії за завдання значної шкоди репутації політичної сили. Вони голосували за рішення, що сприяли передачі земельних ділянок у власність родини депутата Романа Марченка.

Після цього фракція «Самопомочі» у Київраді саморозпустилася. До нової фракції «Самопомочі» увійшло двоє депутатів. Ще 17 депутатів увійшли до новоствореної групи «Київська команда». А ще троє, у тому числі Марченко, стали позафракційними.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 15 грудня 2019, 07:44

   А тут християн закликають і запрошують вийти у вівторок, 17 грудня, на 9.00 ранку до Верховної Ради, де відбудеться пікет проти прийняття цього сумнівного законопроекту 0931, що обмежує свободу слова

  • velovs@ukr.net | 15 грудня 2019, 07:19

   А отут дотична інфа - на продовження й доповнення цієї теми: ------------- https://slovoproslovo.info/genderni-initsiatyvy-politykiv-na-zhinochomu-konhresi/

  • Стефан | 14 грудня 2019, 23:20

   Патриарх Филарет говорит по-совести, справедливо, честно, мудро.

  • velovs@ukr.net | 14 грудня 2019, 19:57

   А якщо комусь дійсно: щось не дуже подобається в деяких моїх коментах - наприклад, окремі вислови чи якісь оцінки та зауваги тощо - тобто вони, можливо, дещо занадто полемічно-емоційні або

  • velovs@ukr.net | 14 грудня 2019, 19:43

   А отут ціла - ВЕЛИЧЕЗНА серія (суперзбірка) цікавих і актуальних аналітичних роздумів, доказів і аргументів. Тобто щодо НАЙРІЗНОМАНІТНІШИХ, у т. ч. досить непростих і нелегких, проблем, питань і

  Популярні статті місяця