УПЦ (МП) проти Івано-Франківської міськради: суд долучив до справи третю сторону

5 квітня 2018, 11:56 | Земельні і мaйнові проблеми | 0 |   | Код для блогу |  | 

В Івано-Франківському міському суді відбулося перше слухання за позовом Івано-Франківської єпархії Української Православної Церкви (Московський Патріархат) до Івано-Франківської міської ради. Про це повідомляє Курс.

У позові Івано-Франківська єпархія УПЦ (МП) оскаржує рішення міської ради про відчуження земельної ділянки, що знаходиться за адресою Чорновола, 6, та передачу землі у постійне користування Департаменту освіти і науки. Друга позовна вимога стосується виключення культової споруди місцевої УПЦ (МП), що розташовна за цією адресою, зі схеми розташування культових споруд на території Івано-Франківської міської ради. В суді УПЦ (МП) домагається скасування відповідного рішення сесії міськради.

Як відомо, за адресою Чорновола, 6 у Франківську розміщена парафія УПЦ (МП). Моляться віряни в приміщенні колишнього дитячого садка.

Справу УПЦ (МП) проти Івано-Франківської міськради розглядає суддя Любомир Островський. На засіданні обидві сторони клопотали про залучення до слухання третьої сторони – Департаменту освіти, оскільки рішення суду може порушувати права цієї структури.

"Ми не домовлялися про однакові клопотання", – відповів на здивування судді представник міської ради.

Суд виніс рішення продовжити розгляд справи після того, як до неї долучиться організація, що отримала землю в постійне користування.

"Рішення міської ради порушує права релігійної громади, – прокоментував КУРСу представник позивача Олександр Овчаренко. – Оскільки є рішення Коституційного Суду, що говорить про нові правовідносини, а такі склалися в процесі того, як громада отримала молитовний будинок. Вважаємо, що виключення зі схеми розташування культових споруд, тобто фактична відмова визнавати молитовний дім, унеможливлює право громади на свободу світогляду і віросповідання. В Івано-Франківську є 4 релігійні організації УПЦ і тільки два храми, в т. ч. і на Чорновола, 6".

Нагадаємо, суперечка між мерією та Івано-Франківською єпархією УПЦ (МП) триває роками. Сім років тому єпархія отримала земельну ділянку на вул. Довженка для будівництва храму з умовою, що після завершення будівництва Церква поверне громаді приміщення дитячого садка на вул. Чорновола, перетвореного тимчасово на храм. Однак церковники угоди не дотрималися. Тоді міська рада звернулася до суду. Руслан Марцінків неодноразово закликав Московський Патріархат добровільно звільнити приміщення дитячого садка.

Вищий господарський суд України скасував постанову Львівського апеляційного господарського суду, який задовольнив клопотання щодо виселення церкви з приміщення за адресою Чорновола, 6 та повернення місту нежитлових приміщень для облаштування там дитячого садочка.

Також міська рада програла Московському Патріархату у Верховному Суді – суд відмовив виконавчому комітету Івано-Франківської міської ради у розірванні договору оренди нежитлових приміщень по вулиці Чорновола, 6.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 18:59

   Напевно, що вже наспіла нагальна потреба у ВРЦіРО настійно домагатися і вимагати зустрічі особисто з президентом Зеленським для СЕРЙОЗНОЇ, КОНКРЕТНОЇ і КОНСТРУКТИВНОЇ розмови!!!

  • velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 16:55

   А отут дещо цікаве щодо щеплення дітей: ---------- https://www.youtube.com/watch?v=7Y6uiR33J00

  • velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 11:33

   Р. S. Перепрошую: несподівано "вистрелило". Себто правильно слід читати так: "...та деномінаційні форми..." :)

  • velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 11:31

   Так, головне в цьому - це правдивий стан серця людини. Тобто: якщо воно, людське серце, дійсно чисте і щире (покаянно-сокрушене і смиренне та благоговійно-вдячне Господеві), то тоді певні й конкретні

  • Paraeklezyarh | 13 листопада 2019, 10:47

   Тут ніяких поляків не треба. Майже у всіх протестантських церквах відбуваються подібні "шоу"(пишу в лапках, тому що вірю що "там де зібралось троє в Ім'я Моє, там і Я поміж