Історичну будівлю костелу у Севастополі кувалдами переробляють під дитячий кінотеатр

22 березня 2016, 10:28 | Земельні і мaйнові проблеми | 1 |   | Код для блогу |  | 

Щойно отримавши звання історичного поселення, Севастополь несе першу втрату. У самому центрі міста на площі імені адмірала Ушакова через стіни будівлі колишнього костелу вже кілька днів добре чутно, як гуркочуть кувалдами. Стіни розбивають зсередини. Йде процес руйнування будівлі храму, повідомляє Informer. 

Севаст_1.jpg

Зовнішні стіни завішені банерами з привітаннями севастопольців з «Днем Перемоги». Двері щільно закриті. Заглянути і дізнатися, що відбувається – неможливо. Охоронці пильно стоять на сторожі таємниці будівництва і припиняють будь-які спроби дізнатися істину. 

севаст_2.jpg

Член севастопольської регіональної громадської організації «Севастопольське товариство охорони природи, прав людини та історичної спадщини», голова секції охорони історичної спадщини та керівник підприємства, що займається реставраційними роботами на об'єктах історичного значення Севастополя Анатолій Федорович Пряшніков зазначає:

Пряшников.jpg

«Питання по севастопольському костелі вже довгий час викликає суперечки. Повернути або не повернути будівлю костелу католицькій громаді севастопольців –  думки різні. Незважаючи на те, що я є православним християнином, твердо впевнений у тому, що католики мають право на свій храм. Тим більше, ще в 1911 році він був побудований на гроші прихожан католицького віросповідання. Це не релігійне питання, а справа честі. Ми, як православні віруючі, справедливо вимагаємо повернення своїх храмів. На даний момент на 99% повернули свої церкви і собори. Чому ми згодні з відсутністю такої ж можливості для віруючих людей інших віросповідань? 

Указ_1.jpg

Указ_2.jpg

Указ_3.jpg

Сьогодні на спірному об'єкті ведуться роботи з капітального ремонту, не реставрації, а саме ремонту з цільовим призначенням будівлі, як кінотеатр дитячого фільму. До недавнього часу всередині ще залишалося оздоблення з елементами храму – базиліка, ліпнина. Колишню пишність закрито підвісною стелею і екраном. Зараз, судячи по шуму, який доноситься зсередини будівлі, всі ці прикраси релігійного спрямування варварськи знищуються. Ведеться повний демонтаж всіх архітектурних елементів. За проектом, який передбачає сучасний зал для глядачів, зайвих деталей бути не повинно. Бажання перетворити зал для показу фільмів у форматі 4D передбачає з метою звукоізоляції повне закриття стін і стелі гіпсокартоном. Саме для цього туди забиваються напрямні елементи будівельних конструкцій.

Викликає побоювання той факт, що з зовнішньої стіни храму раптово зник, що висів там не одне десятиліття охоронний знак – табличка про те, що будівля є пам'яткою архітектури регіонального значення та знаходиться під охороною держави.

З 2004 року будівля входила до реєстру охоронюваних історичних пам'яток. Їй було присвоєно номер. Зараз севастопольські чиновники чомусь стверджують, що це був український реєстр. Саме тому він неправильний. Мені невідомо, з якої причини всі пам'ятники культури не повинні повністю перейти в російський реєстр. Документ складався Севастопольським управлінням культури в 2004 році і нарікань не викликав. Нового реєстру досі немає. Ніхто не збирається його складати. 
А старий реєстр раптово став секретним документом. Але мені вдалося зняти копії з нього. Хоча перелік пам'яток історичної спадщини Севастополя повинен бути викладений на сайті Департаменту культури або Департаменту архітектури міста. 

11 січня 2016 року Міністром культури РФ Володимиром Мединський був підписаний приказ №2 «Про включення міста Севастополя до переліку історичних поселень федерального значення, затвердження меж території і предмета охорони історичного поселення місто Севастополь ».

У переліку об'єктів, що підлягають охороні, під № 153 значиться будинок по вулиці Шмідта, 1. За цим стоїть обов'язкова паспортизація будівлі, що охороняється. Оскільки об'єкт визнається історичним, то ні про яку будівництві або переплануванні не може бути й мови. Тільки реставрація, згідно історичного вигляду.

У свою чергу, в Департаменті культури наполегливо стверджують, що ця будівля була повністю зруйнована під час війни. Але я маю численні докази, що це не так. Під час героїчної оборони Севастополя в ньому знаходився вузол зв'язку Чорноморського флоту, а після війни його дійсно хотіли зруйнувати на будматеріали. Намагалися підірвати, але храм вистояв. Виходить, що ні німці, ні комуністи не змогли знищити колишній костел. А сьогодні його безжально знищують. І для чого? Для дитячого кінотеатру. Що збираються там показувати? "Ну постривай", тому, що вигідно. Вбивають нашу історичну спадщину на догоду миттєвим корисливим інтересам».

Севаст_3.jpg

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Михаил | 23 березня 2016, 21:55
  Коментувати коментар

  Кощунство! Окупанты совсем оборзели! Наверное педофил всея России думает, что его проклятую душу могут отмолить только православные, а католики уже лишние.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Василий Петров | 23 жовтня 2017, 17:29

  Однополые браки и смена пола есть как Армагедон но уже сейчас и во плоти и крови, т.к. тем самым ставится под сомнение всякий смысл сотворения Богом человека, а это уже не что иное, как хула на Духа

 • Василий Петров | 23 жовтня 2017, 15:50

  Не учитывая, что НА ВОРЕ ШАПКА ГОРИТ перекрашеные и даже перекрещённые НКВДисты под видом т.н. АКТИВИСТОВ-псевдопатриотов пришли из прошлого к нам, чтобы опять назначать виновных по СВОЕМУ

 • velovs@ukr.net | 23 жовтня 2017, 13:54

  Щиро співчуваючи та чимало помагаючи жертвам збройного конфлікту на Донбасі, разом з тим офіційний Ватикан так і не набрався "відваги" подивитися всій тамтешній правді у вічі. Й, зокрема,

 • velovs@ukr.net | 23 жовтня 2017, 13:31

  "Водночас єрархи Київського Патріархату вважають, що запровадження особливого державного контролю за діяльністю релігійних організацій з керівним центром у державі-агресорі, як це передбачене

 • velovs@ukr.net | 23 жовтня 2017, 13:18

  Р. S. Як відомо, Гаагський трибунал засудив деяких сербських та хорватських військових злочинців, котрі брали участь у тій - дуже жорстокій і кровопролитній війні на теренах колишньої Югославії у

Популярні статті місяця