«Греко-католики храмів не відбирали, їм їх повернули як власнику», – в УГКЦ наводять історичні факти

12 лютого 2010, 12:48 | Земельні і мaйнові проблеми | 0 |   | Код для блогу |  | 

UGCC_likv.jpgЛЬВІВ – «Твердження про те, що греко-католики нібито відібрали насильно православні церкви, є абсолютно неправдивими. Храми просто повернули їх власнику. І ми в листах до високопоставлених осіб зазначаємо, що такі твердження почули, але де тому докази, що це – ваші храми? Прошу, нехай хтось дасть тому докази – завірені, достовірні, бо ми таких не знаємо», – повідомив Глава УГКЦ Патріарх Любомир в інтерв’ю журналові «Главред». Детальнішу інформацію про цей період надав Інститут історії Церкви Українського католицького університету.

За інформацією Інституту, перед початком ІІ Світової війни Українська Греко-Католицька Церква налічувала 2387 парафій з 3,6 млн. вірних, мала 2352 єпархіальних священики, 31 чоловічий і 121 жіночий монастирі та чернечі доми. Під опікою Церкви діяли Богословська академія і 3 духовні семінарії, де навчалося 480 студентів. 

Окрім давно відомих доказів того, що Львівський «собор» 1946 року був псевдоцерковним заходом і організовувався державною владою СРСР за активної участі органів держбезпеки, Інститут УКУ представив низку документів, що їх на підтвердження цього факту вдалося віднайти у фондах Державного галузевого архіву СБУ та Центрального державного архіву громадських організацій України.

«Організувати у м.Львові православну єпархію, поставити на її чолі єпископа з титулом єпископа Львівського і Тернопільського, який об’єднає православні приходи Львівської, Станіславської, Дрогобицької і Тернопільської областей…Організувати всередині уніатської церкви ініціативну групу, яка повинна декларативно заявити про розрив із Ватиканом і закликати уніатське духівництво до переходу в православ’я», – такі директиви встановлює Інструкція №58 від 15.03.45 року, складена Головою Ради у справах Руської Православної Церкви при Раді Міністрів СРСР Г.Карповим і затверджена особисто Й.Сталіним, для реалізації спільними зусиллями парткерівництва, державних структур та органів держбезпеки у співпраці з Руською Православною Церквою.

Факт повсюдного встановлення підтримуваної релігії також підтверджує лист Г.Карпова від 24 вересня 1949 року до керівника ЦК КП(б)У М.Хрущова, в якому повідомляється: «За час із 1946 до серпня 1949 року возз’єднано 3001 уніатська приходська церква, 1242 священики, 463 диякони і 1018 псаломників у Закарпатській, Дрогобицькій, Львівській і Станіславській областях».

Після багатолітньої заборони легальна діяльність УГКЦ була відновлена у листопаді 1989 року на підставі рішення Ради у справах релігій при Раді Міністрів УРСР, згідно з яким Церкві було надано право реєструвати і засновувати свої громади.

Як зазначив з цього приводу Глава УГКЦ Патріарх Любомир в інтерв’ю журналу «Главред», «тодішній президент СРСР Горбачов поїхав до Папи Івана Павла ІІ і знав, що у Римі йому поставлять питання: а що з греко-католиками? Тож радянський уряд десь за тиждень перед відвідинами видав ту директиву щодо реєстрації. Але що сталося? Якщо люди у якійсь громаді казали, що хочуть залишатися у православній церкві, їх не перереєстровували. А близько тисячі громад одразу сказали про те, що хочуть повернутися до Греко-Католицької Церкви».

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, детальніше з матеріалами радянських архівів щодо знищення УГКЦ, а також іншими документальними свідченнями з періоду заборони, підпільної діяльності та відродження Церкви, можна ознайомити на виставці, приуроченій 20-річчю легалізації УГКЦ, яка завершує свою роботу у Києві.

З 14 лютого в рамках експозиційної програми фотовиставка «До Світла Воскресіння крізь терни катакомб» продовжить свою роботу в музеї м. Броди, що на Львівщині.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні новини

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 24 лютого 2020, 13:31

   Гостро-конфліктна ситуація довкола ВЛАСНОСТІ приміщення ХРАМУ. Тобто, насамперед і якраз, МАЙНОВО-ФІНАНСОВО-ПОЛІТИЧНА. ---- Але чи бодай тут ХТОСЬ і ЯКОСЬ насправді думає і дбає, власне, про людські

  • velovs@ukr.net | 24 лютого 2020, 11:25

   Чергова провокативно-порохоботська "страшилка-лякалка"?

  • velovs@ukr.net | 24 лютого 2020, 10:38

   Власне, уже сам зміст цієї новини геть спростовує все те лихослів'я і брудні вигадки й наклепи про правдивих християн, що їх тут поширює (перепрошую) педераст-неонацист. ------ Разом з тим: як

  • velovs@ukr.net | 24 лютого 2020, 07:46

   ПОПРАВКА. У посиланні на біблійний текст машинально припустився неточності. Себто правильно слід читати так: (Іоїл 2:31).

  • velovs@ukr.net | 24 лютого 2020, 07:41

   Разом з тим. ---- Уже направду дуже наблизився той час, коли в цей світ повернеться Христос й, відповідно, Його "настане день Господній, великий і страшний" (Іоїл 3:31). Причому, судячи з

  Популярні статті місяця