Церква не повинна озброювати армію, - пояснення архиєпископа УПЦ (МП)

12 грудня 2014, 10:21 | Віра і зброя | 9 |   | Код для блогу |  | 

i07a6367.gif-5.gifУПЦ (МП) не може підтримувати матеріально Збройні сили України, купуючи для них автівки, шоломи чи бронежелети. Бо тоді їй довелося б теж саме придбати для «ДНР» та «ЛНР», на боці яких теж воюють «духовні чада» цієї конфесії.

Таку думку висловив архиєпископ Горлівський і Слов’янский УПЦ (МП) Митрофан (Нікітін) і інтерв’ю російському порталу «Православная жизнь», яке днями з'явилося на офіційному сайт УПЦ (МП).

«Що стосується матеріальної підтримки, мені здається, що сьогодні є достатньо громадських організацій та структур, які підтримують Збройні сили. Церкві не варто було б тут, на мій погляд, брати участь. І не тому, що там немає духовних чад, які в цій підтримки потребують, справа не в цьому. Справа в тому, що в цій війні багато неправди. У цій війні багато такого, доторкнувшись до чого Церква потім це буде нести на собі. Не справа Церкви озброювати армію», — сказав він.

Владика Митрофан зауважив, що священнослужителі можуть допомагати пораненим у госпіталях і тилу, а тим, хто воює нагадати, що вони християни.

«Це все, що може робити Церква», — пояснив єрарх.

«Мені не дуже зрозуміло, коли духовенство або деякі єрархи купують бронежилети, або каски, або що-небудь зі зброї, або якісь автомобілі і відправляють в зону бойових дій. Я думаю, до всього, що пов'язано з війною, Церква не повинна торкатися. Якщо сьогодні ті парафії, які перебувають в зоні так званої АТО, почнуть купувати каски і бронежилети для ополчення, то Церква звинуватять у підтримці «тероризму». Відразу. Ніхто навіть не задумається ні на секунду. Але ми маємо дві воюючі сторони, з двох сторін наші духовні чада, і там, і там є християни, православні Української Православної Церкви. І якщо ми одним купуємо бронежилети, тоді й іншим треба бронежилети купувати», - заявив архиєпископ.

Як відомо, чимало священнослужителів УПЦ (МП) активно підтримують так званих ополченців, які воюють проти України у Донецькі та Луганській областях: освячують прапори, благословляють на ратні подвиги. А деякі із священиків й самі беруть у руки зброю, аби захистити Донбас від «кривавої хунти». Зокрема, 25 травня 2014 року бійці АТО затримали главу озброєного загону терористичної організації «Луганська народна республіка» священика УПЦ (Московського Патріархату) Володимира Марецького під час захоплення виборчих дільниць у Новоайдарі, що на Луганщині.

Довідка: Під час Другої світової війни РПЦ не лише морально допомагала радянській армії. За підрахунками доктора історичних наук О.Ю. Васильєвої, РПЦ за допомогою віруючих з 1941 по 1943 р. внесла до Фонду оборони 200 мільйонів карбованців. Вісім мільйонів карбованців з цих двохсот були внесені на цільове будівництво танкової колони імені Димитрія Донського чисельністю в сорок танків, з яких половина була оснащена новітнім вогнеметним озброєнням.

До кінця війни загальна сума коштів, переданих на потреби оборони, збільшилася до 300 мільйонів карбованців. Якщо врахувати, що середня вартість одного танка Т-34 в 1942 р. становила близько 200 тисяч карбованців (і надалі знижувалася), то неважко підрахувати, що Церква здійснила допомогу фронту еквівалентну щонайменше 1500 танків.

Система Orphus
Рейтинг
1
1
9коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • and | 27 грудня 2014, 20:58
  Коментувати коментар

  вот интересно весь мир не может успокоить Путина ни Обама ни Меркель хотя они подписывали всякие там меморандумы о защите интересов Украины в обмен на безъядерный статус а как до дела все отморозилися ...ну а при чём тут УПЦ да и тот же Кирил??? если реальных мировых лидеров Путин не слушает то кто такой Онуфрий при решении геополитических проблем такого уровня??? и разве обязанность церкви участвовать в этом деле??? это больше похоже когда проблему с больной головы перекладывают на здоровую

 • Дамиан Скоков | 21 грудня 2014, 10:50
  Коментувати коментар

  Суще лукавый московсикй поп! Он обвиняет УПЦ КП в том, что она, якобы, "вооружает" укр.Армию. И делает вид, подлый чекист, что каски, обувь, бронежилети, консервы - это и есть, с его точки зрения, ОРУЖИЕ. Какой негодяй! Значить, кусок хлеба - это тоже смертельное оружие??? И он ещё смеет угрожать Украине начать вооружать бандисткий сброд за счёт московской Церкви? Только за одни эти слова ему надо влепить срок за ГОС.ИЗМЕНУ!

 • Валерій | 15 грудня 2014, 13:06
  Коментувати коментар

  Слова справжнього ПАСТИРЯ. Пройде час, і багатьом із "патріотичних коментаторів", що залишили свої нечистоти трохи нижче, буде соромно за свої слова.

 • bohdan-wasyl | 12 грудня 2014, 12:45
  Коментувати коментар

  Кожна порядна людина і правильна церква завжди стає на захист свого народу і підтримує його морально і матеріально, а не однобоко, як це робить церква МП на чолі з Кирилом, який до цих пір в'їзний до України. Хотів би нагадати архієпископу Митрофану, який мабуть закінчував Московську (Загорську, Троїце-Сергієву) духовну семінарію, що засновник Троїце-Сергієвої лаври Сергій Радоніжський благословив війська Дмитрія Донського на війну проти ворога (Куликівська битва), котрий напав на Київську Русь, виділивши на військо велику суму грошей, 20 монахів (один з яких Пересвіт, шкільний підручник з історії, картина "Поєдинок перед боєм" Пересвіт-Чолубей) в якому переміг монах Троїце-Сергієвої лаври - Пересвіт). Шановний отче Митрофан, якщо церква з народом, то вона і буде його підримувати, а коли керівниками церкви стають люди - ставленики ФСБ чи керівника братньої держави, котрий зомбував весь політикум Росії і церкву МП, яка називає розкольниками інші конфесії та підримує сепаратистський рух і ворога агресора, вони будуть прокляті людьми, і Богом. Шановний отче, історію треба знати, скільки священників було знищено, вивезено по сибірах комуністичним режимом від 1917 року і по сьогоднішний день, ваша церква з вашими профашистськими поглядами разом з Путіним винищуєте Богу-вірних людей. Ви навіть на сході України утворили каральний загін для знищення священнослужителів і Українського народу. За всі злочини проти Української держави горіти вам у пеклі. СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

  • Волинь | 13 грудня 2014, 22:33
   Коментувати коментар

   Слава Україні! Хочеться нагадати, шановним читачам, що церква УПЦ є не тільки на сході, а й в інших частинах нашої прекрасної України. Також змушений наголосити, що серед віруючих УПЦ набагато більше патріотів так, як не тільки більше прихожан, я й історія участі у різних конфліктах є набагато більшою.Зокрема, беручи приклад такого регіону України, як Волинь( в історичних межах) у якому я проживаю, можна показати боротьбу православного народу проти поляків, німців, мокшів( росіян). У різні часи нашого існування саме Волинь стояла на передовій боротьби проти загарбників як фізичних, так і духовних. Коли УПЦ(КП) не існувало навіть зародків,наші предки боролися із засиллям католицизму і уніатства.Вірні сини УПЦ і зараз на передових рубежах оборони України із благословення наших священників УПЦ, справжніх патріотів України. І при цьому ми століттями не зраджуємо своїй вірі і державі, не йдемо у неблагодатний розкол чи зрадницькі унії, не називаємо себе патріархами, знаючи і зберігаючі тисячолітні традиції Київського Митрополичого Престолу. Із сумом звертаємося до православних братів із проханням покаяння і повернення в лоно канонічної церкви. На хвилинку б уявити, що "Патріарх Філарет" не вивів би у розкол частину прихожан із складу канонічної церкви, то наскільки б була зараз потужна "українська партія" Української Православної Церкви. Можливо ми б мали вже найбільшу православну помісну церку. Можливо він і сам працює на москалів і Путіна, тільки тей й робить, що вносить розбрат. А на тлі путінсько-рашистської загарбницької навали чвари потрібно відкласти у сторону як, наприклад, зробив це патріарх Святослав. А то усілякі тези типу: якщо купуєте свічку в МП, то купляєте кулю, яка вбиває українських солдат- дурна нісенітниця. Інакше виходить, що якщо купуєте свічку у КП, то купуєте кулі які вбивають сепаратистів, а ніяка православна церква цього б не допустила.Церква закликає до любовіі миру!

 • Ukrop Gorodny | 12 грудня 2014, 10:43
  Коментувати коментар

  Святые отцы, вы не забыли, что вы являетесь посредниками между народом и Богом? Или вы уже не служите украинскому народу, а обслуживаете только интересы патриарха Кирилла? Который преступил за последнее время все основные заповеди: "Не убий", "Не укради", "Не пожелай" и так далее по списку. Тогда честно всем и скажите, будем знать что к чему. Потому что большинство украинского народа борется против ДНР-ЛНР и считает их бандитами и террористами, и только ваша церковь в Украине думает наоборот. Будьте честными сами с собой и с народом Уккраины! Не обманывайте тех, кто еще вам верит! Вы же не просто люди, вы же святые отцы!!!

 • Микола Січень | 12 грудня 2014, 10:42
  Коментувати коментар

  церква МП? та там вже з ординських часів нечість завелась, а гундяєв вірний слуга пуйла - там не має святого духа - с.на там править бал

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

 • Halo | 2 червня 2020, 16:46

  Табачник відпочиває...

Популярні статті місяця