Пастори ВСЦ ЄХБ обговорили місію Церкви в умовах війни та участь християн у збройних конфліктах

27 листопада 2014, 10:33 | Віра і зброя | 0 |   | Код для блогу |  | 

«Церква в умовах війни» – ця тема була порушена на дводенній Всеукраїнській пасторській конференції ВСЦ ЄХБ 20-21 листопада 2014 р. Зустріч зібрала понад  500 служителів, представників з усіх областей України, у тому числі й значну кількість зі східних областей, а також і Криму.

ЄХБ.jpg

На думку керівників євангельсько-баптистського братства в Україні, запропонована тема відповідає найважливішим потребам сучасності, що має суттєве значення для Церкви. «Таємниця беззаконня і дух антихриста прокладають собі шлях через впливових цього світу. З неймовірною силою відбувається дегуманізація людини, коли людині відмовляють в праві бути людиною, коли в ній не бачать образу Божого. І в цих умовах ми по-особливому переживаємо за спасіння душі людини» – наголосив перший заступник голови Ігор Бандура.

Перша підтема була запропонована пастором, дослідником історії та богослов’я євангельсько-баптистського братства Сергієм Санніковим у площині «Війна і миротворчість. Участь християн у збройних конфліктах».

ЄХБ_2.jpg

Щодо участі християнина у збройних конфліктах служитель наголосив: «Тут не можна заховатися за помісну церкву, за братерство, за Союз, – необхідно кожному особисто дати собі відповідь і прийти до чіткої позиції у цьому питанні. Немає правильної відповіді – є особиста відповідь.

Наступну підтему «Пасторська опіка життям церкви в розпорошенні» розглянув заступник голови ВСЦ ЄХБ Сергій Мороз. Головна ідея у цьому обговоренні полягала у тому, як залишатися пастором для тих членів помісної церкви, які залишилися на окупованій території і тих, які стали вимушеними переселенцями.

На зустрічі не оминули й юридичних питань, що стосуються військових зобов’язань і положень законодавства щодо захисту територіальної цілісності держави її громадянами.

На конференції йшлося також про «Війну інформаційну». Тарас Дятлик, керівник відділу розвитку освіти Євро-Азіатської акредитаційної асоціації (ЄААА), у висвітленні цієї теми зауважив: «Сьогоднішні інформаційні битви, свідками або мимовільними учасниками ми є, це не просто ідеологічні війни. Це продовження духовно-інформаційної війни». За словами доповідача, лише керованість Духом істини дасть можливість остаточно зупинити таку війну.

Другу частину теми «Інформаційна війна» у її сучасному вимірі продовжив віце-президент Асоціації «Духовне відродження» Михайло Черенков. Він розглянув що очікується від Церкви в умовах пропаганди, психологічного тиску, в умовах маніпуляції і насилля над свідомістю людини.

Богословсько-історичний огляд євангельського руху в періоди соціально-політичних потрясінь в Євразії для присутніх запропонував доктор філософії, ліценціат богослов’я Андрій Пузинін.

Гендиректор Слов’янської євангельської асоціації Дерек Максвел, що прибув на конференцію із Великобританії, порушив тему «Зцілення для нації».

Про християнську надію в непевні часи говорив заступник голови ВСЦ ЄХБ В’ячеслав Нестерук.

За повідомленням прес-служби  ВСЦ ЄХБ, активна участь служителів у дослідженні порушеної теми, в семінарах і позапрограмних обговореннях, свідчила про прагнення братів правильно орієнтуватися у сьогоденні, аби проставити влучні акценти і мати змогу ефективно звершувати довірене служіння. 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Стефан | 17 жовтня 2019, 21:11

   Охотное впрягание называющих себя христианами в гнилую партийно-политическую повозку марксистско-ленинской идеологии оккупантов, диверсантов и сепаратистов, действующих против верующего украинского

  • Стефан | 17 жовтня 2019, 20:42

   Признать очевидное, самостоятельность Православной Церкви Украины (ПЦУ), это не доблесть, а честный, благородный поступок, но отрицать, противодействовать верным служителям Господа Бога Иисуса

  • EksTRIM | 17 жовтня 2019, 19:56

   Це колишній казначей Києво - печерської лаври, просто таких, як він прив'язати за шикарну бороду до поїзда і відправити до кирюші..

  • EksTRIM | 17 жовтня 2019, 19:51

   Та не деяким, тільки одному кирюші ПЦУ, як кістка посеред горла, кісточок стає все більше , може скоро подавиться....

  • Ігор Затятий | 17 жовтня 2019, 19:17

   Нєверния фамішки.

  Популярні статті місяця