Намісник Печерської лаври мав координувати провокації під час об'єднавчого Собору, - СБУ

13 грудня 2018, 13:16 | Надзвичайні ситуації | 5 |   | Код для блогу |  | 

Служба безпеки України заявляє, що попередила провокації, які були заплановані напередодні і під час проведення об'єднавчого церковного Собору в Києві, сплановані російськими спецслужбами.

Про це повідомив на брифінгу в Києві 13 грудня заступник глави СБУ Віктор Кононенко, пише Українська правда.

"СБУ задокументовано наміри організувати в місті Києві та інших регіонах нашої держави провокації напередодні та під час проведення об'єднавчого собору та створення Української помісної Православної Церкви", – сказав Кононенко.

За даними спецслужб, організатором замовних протестних акцій мав стати мешканець Києва, на якого російські спецслужби вийшли у листопаді 2018 року.

На зустрічі у Москві вищевказаному киянину було видано 5 тисяч доларів та детальні інструкції зокрема щодо координації дій із священнослужителем Києво-Печерської Лаври.

"У подальшому було встановлено, що вказаною особою фактично є намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Павло", – заявив Кононенко.

"Для взаємодії йому потрібно було назвати пароль "Ми від Олександра Івановича", – розповів Кононенко.

За даними СБУ, провокації мали влаштувати на території Києво-Печерської Лаври 13-14 грудня під час проведення релігійної служби.

"Основною версією, яку ми розглядаємо на сьогодні - це скоєння злочину по відношенню до осіб, котрих планувалося залучити до цих акцій, а саме вчинення резонансних протиправних дій, пов'язаних із загибеллю та пораненнями простих громадян, додатково залученими до цього особами", – зазначив Кононенко.

"Це з одного боку мало стати підтвердженням попередніх "страшилок" про переслідування вірян УПЦ радикалами і захоплення святинь, а з іншого боку - могло поставити під загрозу проведення об'єднавчого собору", – зазначив він.

Також в СБУ заявляють, що отримали додаткову інформацію про проведення 6 грудня у колишній будівлі СБУ в окупованому Донецьку наради під головуванням спецслужб РФ та так званого "керівництва" "ДНР", на якій обговорювалося питання надання Україні Томосу та організації заходів, які можуть цьому завадити.

"За результатами наради було ухвалено рішення організувати хресні ходи у Києві, Одесі, Харкові, Запоріжжі, Херсоні та Миколаєві в день проведення об’єднавчого собору, під час яких будуть спровоковані силові сутички з правоохоронцями для створення "кривавої картинки" для ЗМІ РФ", – сказав Кононенко.

Відповідаючи на запитання журналістів, представник СБУ повідомив, що затриманих у вказаній справі наразі немає, "бо не відбулось події злочину".

Також на уточнення, чи є підстави для затримання митрополита Павла, Кононенко зазначив: "Ні. Якщо будуть, він буде затриманий, поки підстав немає".

За словами представника СБУ, про оголошення підозри Павлу наразі мова не йде.

"Але робота в цьому плані проводиться, митрополит Павло обов'язково буде допитаний в рамках цього кримінального провадження", – сказав Кононенко.

Представник спецслужби окремо закликав вірян не піддаватися на провокації.

 

Система Orphus
Рейтинг
1
1
5коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 13 грудня 2018, 16:05
  Коментувати коментар

  Ага: вони там запланували й готували різні злочинні акції і провокації, в т. ч. КРИВАВІ ВБИВСТВА, а - в "потрактуванні" СБУ - (нібито) "не відбулося події злочину"... (!!!) --------- Так і одного цього - вже досить, аби підготувати відповідне юридичне рішення про оголошення МПвУ - або, принаймні, тих його структур і відділів, що мали бути задіяні у цих тяжких злодіяннях супроти Української держави, - ПОЗА ЗАКОНОМ!!! ------------ Одначе, так розуміється, що ця, по суті, ВОРОЖА - антиукраїнська церковна структура наразі ДЕКОМУ дуже вже ПОТРІБНА й ВИГІДНА! Й, зокрема, олігархічно-керівній верхівці чинної влади на Банковій та, загалом, усьому її політично-бізнесовому корупційному клану: а особливо з огляду на наступні президентські вибори... ------------- Й тому, скоріш за все, всім цим - відповідним ієрархам та священикам МПвУ просто - практично - НІЧОГО "такого" НЕ БУДЕ... (!)

 • Михаил | 13 грудня 2018, 15:54
  Коментувати коментар

  Правильно! А ещё в Ближних пещерах Павел сделал гараж для танков, а в Дальних разместил самолеты-вертолеты, которые полетят бомбить дачу Денисенко в Плютах. Удивительно, время идёт, а методы КГБ по клевете и дискриминации Церкви не меняются. Даже нынешний "собор" очень похож на собор УГКЦ 1946 года. Все под контролем СБУ и государства, те же запугивания и принуждение духовенства УПЦ к "собору", беспредел и давление спецслужб, истерия по поводу внешнего врага (а в 1946 году УГКЦ обвиняли в сотрудничестве с Германией). Ничего нового под Луной!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

 • Halo | 2 червня 2020, 16:46

  Табачник відпочиває...

Популярні статті місяця