УГКЦ закликає берегти довкілля і не вирубувати ліси

14 вересня 2011, 15:04 | Церква і екологія | 0 |   | Код для блогу |  | 

exklusiv.gif«Закликаємо серйозно задуматися над станом нашої планети, над християнським покликанням бережливого ставлення до створеного Богом світу, а також помолитися за збереження всього світу, а зокрема лісів з різноманіттям їхніх екологічних систем та численних мешканців, і зробити свій особистий внесок для покращення стану природного довкілля», - зазначається у зверненні Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ із питань екології. Документ виданий з нагоди Дня Бога Творця, який УГКЦ відзначає в перший день нового церковного року - 14 вересня (1 вересня за юліанським календарем).

У зверненні наголошується на тому, що "екуменічно-екологічне свято, яке численні християнські Церкви відзначають у день початку нового церковного року, є доброю нагодою для того, щоб замислитися над актуальними екологічними питаннями, а цього року, зокрема, над проблемами прекрасного та величного Божого створіння – лісу».

Автори зазначають, що Україна – лісодефіцитна держава. На одного жителя припадає всього 0,20 га проти 1,35 га світового рівня. Лісистість України складає 14,3% проти 25% у світі загалом. «Особливе занепокоєння викликають непродумані, а то й халатні вирубки лісу в Карпатах, трагічні наслідки яких пожинаємо з року в рік у вигляді повеней, що стають більш широкомасштабними та руйнівними для людей та їх природного довкілля», - сказано в документі.

«Необхідно усвідомити, що проблеми екології - це не щось другорядне чи питання моди, але що мова йде про екзистенціальне питання - бути чи не бути, адже ми творимо інтегративну цілісність із всім створінням, - закликають автори звернення. - Більше того, необхідно усвідомити, що наше особисте повсякденне ставлення до створеного Богом світу, споживацький стиль життя, використання природних ресурсів, спосіб господарювання та навантаження на довкілля у вигляді відходів та сміття мають не тільки морально-духовний, а й есхатологічний вимір. Своєю екологічно шкідливою поведінкою людина руйнує організм Божого створіння, невід’ємною частиною якого є вона сама, і таким чином грішить не тільки стосовно створіння, але й стосовно самої себе, своїх ближніх, майбутніх поколінь, а також проти Бога – Творця Всесвіту».

«Важливо не забувати про те, що прекрасний світ природи, який оточує нас, є Божим створінням, а його використання та споживання дарованих Богом природних ресурсів має носити євхаристійний характер. З іншого боку, важливо усвідомити, що ставлення до створеного Богом світу виключно як до матерії, зловикористання Божих дарів природи, виснаження, забруднення та руйнування природного довкілля є гріховним», - застерігає Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ із питань екології.

Нагадаємо, 2011 рік Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародним роком лісів, щоб підвищити рівень обізнаності громадськості з проблемами збереження лісів та наголосити на їх важливості для забезпечення людської життєдіяльності, а також, щоб нагадати, що саме люди відповідальні за раціональне використання і збереження лісів.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 21 вересня 2019, 09:20

   P. S. І до такого ґрунтовного обговорення обов'язково має долучитися не лише ВРЦіРО (як така), а й, власне, ВСЯ ВІТЧИЗНЯНА РЕЛІГІЙНА ГРОМАДСЬКІСТЬ загалом!

  • velovs@ukr.net | 21 вересня 2019, 08:09

   УВАГА! ---- Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ 20 вересня ц. р. підписав Указ № 713/2019 щодо заходів про забезпечення економічного зростання і запобіганню корупції, в якому - серед різного

  • Zenia | 20 вересня 2019, 16:43

   Правильно й мудро сказав владика Симеон.. як завжди!

  • Zenia | 20 вересня 2019, 16:41

   Бог у поміч! Саме на сході країни дуже не вистачає храмів ПЦУ, бо дуже багато людей там вже полишили храми російського загарбника й лишилися без храмової молитиви...

  • Zenia | 20 вересня 2019, 16:38

   пробачаюсь, для Александрії.))

  Популярні статті місяця