Делегація Українських Церков взяла участь у міжнародній конференції групи «Примирення»

22 травня 2019, 10:46 | Конференції, семінари, дослідження | 0 |   | Код для блогу |  | 

З 15 по 18 травня 2019 року у Мінську, у приміщенні Мінської духовної академії Білоруського екзархату Московського Патріархату, відбулася Міжнародна міжконфесійна конференція «Церкви та місцеві спільноти перед обличчям соціальних викликів».

Головним організатором конференції виступила міжнародна група «Примирення в Європі – завдання для Церков в Україні, Білорусі, Польщі та Німеччині», повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

З України в зустрічі взяли участь представники УГКЦ, УПЦ, Лютеранської Церкви України та Римо-Католицької Церкви.

Українську Греко-Католицьку Церкву представляв голова Комісії з міжконфесійних та міжрелігійних відносин протоєрей Ігор Шабан.

Участь у конференції взяв також Апостольський візитатор для греко-католиків Білорусі, Глава Білоруської Греко-Католицької Церкви, митрофорний архимандрит Сергій Гаєк.

Зустріч розпочалася зі спільної екуменічної молитви за невинно убієнними в місцевості Куропати, віддаленому місці на околиці Мінська, де були виявлені масові поховання людей, розстріляних НКВС СРСР упродовж 1937–1941 років. Учасники молитви відслужили Панахиду за жертвами комуністичного режиму та мали змогу сказати коротке слово співчуття за жертвами сталінських репресій.

Після цього всі учасники спільної молитви повернулися до Мінської духовної академії Білоруського екзархату Московського Патріархату, де в актовому залі розпочалося урочисте відкриття конференції. Слово вітання мали єпископ Боровлянський Ігнатій, вікарій Мінської єпархії (РПЦ МП), єпископ-помічник Мінсько-Могилевської римо-католицької архиєпархії Юрій Кособуцький та Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Польща в Республіці Білорусь Артур Михальський, духовенство інших конфесій та запрошені гості.

У роботі конференції взяли участь експерти з Білорусі, Німеччини, Польщі, Росії та України. Доповідачі зосередилися на різних аспектах участі релігійних громад у розв’язанні актуальних соціальних проблем. Особливу увагу було присвячено проблемі сталого розвитку та активізації місцевих територіальних і релігійних громад у пошуку відповідей на сучасні виклики.

Цікавою була доповідь спеціально запрошеного експерта з України, директора Департаменту адвокації МБФ «Карітас України» Григорія Селещука. У своєму слові п. Селещук представив сучасну ситуацію соціального служіння Церкви суспільству, базуючи свою доповідь на практичних здобутках МБФ «Карітас України» та праці Української Греко-Католицької Церкви у цій ділянці. Учасники конференції високо оцінили зусилля УГКЦ, яка намагається допомагати потребуючим із зони військових дій на Донбасі та вимушено переселеним особам з Криму, незважаючи на конфесійну приналежність кожної окремої потребуючої особи.

Конференція тривала до 18 травня та завершилася робочим засіданням групи «Примирення в Європі», під час якого було підбито підсумки конференції та обговорено плани групи на 2020 рік. Особливу увагу було звернено на підготовку майбутньої міжнародної конференції у Польщі.

Довідка: Міжнародна група «Примирення» була створена у 1974 році з ініціативи Євангелічної Церкви Німеччини та Польської екуменічної ради з метою сприяння примиренню між польським і німецьким народами, відносини між якими були істотно погіршені внаслідок подій Другої світової війни. У 1995 році до групи «Примирення» приєдналися нові учасники: представники України та Білорусі. Так виник сучасний проект «Примирення в Європі – завдання Церков в Україні, Білорусі, Польщі та Німеччині». Від України до складу групи «Примирення» входять представники Української Греко-Католицької Церкви, Української Православної Церкви, Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України і Римо-Католицької Церкви в Україні.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • barni | 19 серпня 2019, 21:54

   Оце ж бачте п. Славко Мельник, ми вже тягнем свю історію, а що не дотягуєм то це завдяки таким головним редакторам, особливо районних газет, які нам весь радянський період вішали лапшу на вуха в

  • barni | 19 серпня 2019, 21:40

   Кажуть "любопитній Варварі носа відірвали". От мені ну так цікаво, ну так цікаво, а чого ж це наш головний український католик не прийняв участі в св"яткуванні такої ж дати УАПЦ (вже

  • S.Melnyk | 19 серпня 2019, 21:31

   То може вам, різним там женям, яких москалі так запудрили, що вони навіть не знають як їх ім'я українською, просто краще вивчити свою історію? Але не за кремлівськими штампами і фейками. Чи вам так

  • barni | 19 серпня 2019, 21:25

   А шо, заработал на продуктах сатани "водочке-селедочке и папиросках" теперь своему ж покровителю надо "кровно заработанние" и отдавать? А шо пуцер больше не дает зарабативать!? Ну

  • barni | 19 серпня 2019, 21:13

   Дуже приємно !!! ТАК МАЄ БУТИ !!!Бо ота вся єрєсть що церква , а це народ - "відділена від держави" - це компартєйне правило, тому цього "правила" давно потрібно позбутися. Є ЗУ

  Популярні статті місяця