У Львові відкриють виставку "Слідами блаженного отця Омеляна"

6 березня 2018, 10:09 | Конференції, семінари, дослідження | 1 |   | Код для блогу |  | 

Експозиція, що її представлять у середу, 7 березня, у Музеї історії релігії, присвячена греко-католицькому священику, місіонеру, сповіднику, капелану УГА, громадському діячу, праведнику України, блаженному священномученику, покровителю душпастирів Омеляну Ковчу (20.08.1884 – 25.03.1944). Про це повідомляє День.

«Постать отця Ковча є промовистою для всіх нас насамперед тому, що він унаочнив приклад доброго Пастиря, – розповідає молодший науковий співробітник ЛМІР Олена Малюга. – Це людина, яка до кінця свого земного життя не зрадила глибоко гуманних, християнських моральних принципів. Він був великим патріотом, умів співчувати людям, завжди допомагав їм, закликав любити усіх – незалежно від походження та конфесійної належності».

Арештований нацистами за підтримку українського підпілля, допомогу євреям та публічне засудження нацистських злочинів, перебуваючи в тюрмі на Лонцького у Львові, а згодом – у концтаборі «Майданек» (Польща), Омелян Ковч продовжував таємну тюремну практику душпастирської діяльності. Родичі та знайомі робили все можливе, щоби звільнити його. До справи долучився навіть митрополит Андрей Шептицький.

«Я розумію, що стараєтеся про моє визволення, але прошу не робити нічого в цій справі. Учора вони вбили тут 50 чоловік. Якщо я не буду тут, хто допоможе їм перейти ці страждання?.. Дякую Богові за Його доброту до мене. Окрім неба, це єдине місце, де я хотів би перебувати. Тут ми всі рівні – поляки, євреї, українці, росіяни, латиші, естонці», – писав отець Омелян в одному з листів до рідних. І залишився у в’язниці, де відправляв Літургії, сповідав, причащав, хрестив, ніс зневіреним віру, надію, любов. Отець Ковч помер за колючим дротом 25 березня 1944 року. Його тіло спалили в крематорії табору.

У музеї розповідають, що минулого року, аби популяризувати життя і героїчний чин отця Ковча, його племінники Василь Мацелюх і Іван Ковч та похресник Михайло Костів разом із однодумцями створили громадську організацію «Братство імені блаженного священномученика Омеляна Ковча». І додають, що виставку Львівський музей історії релігії організовує спільно із Братством, Національним музеєм-меморіалом жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» та газетою «За Вільну Україну+».

В експозиції «Слідами блаженного отця Омеляна» будуть представлені особисті літургійні речі о. Омеляна Ковша: фелон (риза), єпитрахиль (стрічка, що огинає шию і обома кінцями спускається на груди), нарукавники, пояс. А ще – скарбничка із церкви Святого Івана Хрестителя села Коросне, що у Перемишлянському районі Львівської області, де правив отець. Серед експонатів – й світлини, які знайомлять з діяльністю «Братства імені блаженного священномученика Омеляна Ковча» (фото з місць, де служив отець Омелян, з тематичних вечорів, зустрічей, виставок, відкриття меморіальних дощок). Також – сімейні фотографії отця і документи, пов’язані з його життям і діяльністю.

Виставка «Слідами блаженного отця Омеляна» у Музеї історії релігії (вул. Музейна, 1) буде чинна до 16 квітня.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 6 березня 2018, 13:10
  Коментувати коментар

  І що тут дуже характерно й красномовно, так це, зокрема, те, що впродовж уже БАГАТЬОХ-БАГАТЬОХ років офіційний кремлівсько-ФСБ-МПшний піар-агітпроп та, відповідно, його троль-креатура в Україні удає, що, мовляв, "впритул не помічають" цієї яскравої і відважної постаті бл. свщм. - о. Омеляна КОВЧА! ---------- Цього воістину правдивого - богонатхненного й славного священнослужителя і душпастиря Христової Церкви, цього його величного - ДУХОВНОГО й ГРОМАДЯНСЬКОГО і водночас - глибоко ПАТРІОТИЧНОГО життєвого подвигу. По суті, його добровільну й усвідомлену ЖЕРТВУ за Христа! ---------- Аякже: адже такий його життєвий шлях і душпастирське служіння, а особливо відоме їхнє трагічне завершення в нацистському концтаборі "Майданек", ЖОДНИМ ЧИНОМ і НІЯК не вписуються в ці примітивно-облудні - ідеологічно-міфологічні "схеми" і "зразки" щодо УГКЦ та її духовенства. Ті, котрі вже понад 75 років, починаючи від часів 2-ї світової війни і далі - аж по сьогодення, "малює" і активно поширює злобно-українофобська - московсько-імперська БРЕХУХА!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Fr. Valerii | 17 червня 2019, 12:56

  "Святейшему Патриарху сослужили: Блаженнейший митрополит Киевский и всея Украины Онуфрий ... " -

 • Михаил | 17 червня 2019, 09:08

  А какие могут быть каноничные и юридические наказания от Сирожы Думенко? Ведь "пцу" не имеет канонического признания нигде в Православном мире, кроме Турции от "всеправославного

 • barni | 16 червня 2019, 11:22

  Щодо народження в лісі: здорові батьки, чиста незаймана природа - здорова дитина. А народженим від алкоголіків та сигоретних наркоманів, якими "частує" своїх вірних патріарх, якому

 • Михаил | 15 червня 2019, 23:28

  Для тех, кто в лесу родился, на пень Богу молился, объясняю. Если бы Варфоломей собрал всеправославное совещание с одной повесткой - независимость УПЦ, пригласил бы туда Порошенко, богословов,

 • barni | 15 червня 2019, 17:13

  Пане "Михайле" (чому в лапках, я вже писав - феесбешно-гундяєвський бультерьер ко кликухе "Михаил"). 1. Владика Філарет - біль і гордість Української Православної церкви

Популярні статті місяця