Острог вперше за останні 450 років відвідав муфтій

28 квітня 2016, 11:31 | Конференції, семінари, дослідження | 1 |   | Код для блогу |  | 

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саїд Ісмагілов відвідав Острог, де зустрівся із науковцями та студентами академії. За його словами, муфтії востаннє відвідували це місто 450 років тому. Про свою поїздку Саїд Імагілов написав на Фейсбук-сторінці.

«Як сказали місцеві науковці, це вперше за останні 450 років Острог відвідав муфтій. Секрет в тому, що раніше Волинські татари, що звичайно були мусульманами, мали свого духовного очільника, що мав звання Татарський Гетьман. Так-так, це не жарт, так він названий у документі 1620 року. Але потім на теренах України ця традиція почала згасати, а татари асимілюватись, і залишились лише пам'ятки культури у вигляді Татарської вежі у Острозі, вулиці Татарська, та старовинного, вже закинутого мусульманського цвинтаря. Всі ці пам'ятки ми і відвідали», розповів муфтій.

Саїд Ісмагілова зазначив, що перед екскурсією він зустрівся з науковцями та студентами Острозької академії: говорили про релігійне розмаїття України, історію становлення Ісламу на українських теренах, ситуацію з кримськими татарами. Також відбулася презентація книги Михайла Якубовича "Іслам в Україні: історія та сучасність".

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
  • Ігор Мицько | 28 квітня 2016, 15:27
    Коментувати коментар

Добре було б, щоб мусульмани України зібрали гроші на реставрацію острозької Татарської вежі та облаштування там музею місцевих татар.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

• barni | 21 серпня 2019, 22:45

Хотілося б запитати вл.Макарія, як він "працював" з московськими попами, адже кількість парафій, яка йому підпорядковувалась, до ОБ"ЄДНАННЯ, все зменшувалась і зменшувалась! Поділіться

• barni | 21 серпня 2019, 22:34

Я, не про реставрацію, а про життя. Родина моєї дружини з "так званих переселенців". на зорі українського становлення (за п. В.Чорновола) мати моєї дружини поїхала в те село де народилась.

• barni | 21 серпня 2019, 22:17

"людина повинна свідчити Христа тим, які Його потребують" Як на мене то це просто ЖАХ !!! Свідчити про Христа тим хто його не потребує це НАЙПЕРШЕ І НАЙГОЛОВНІШЕ ДЛЯ

• lerer10225@com.ua | 21 серпня 2019, 19:00

Zenia Ви правильно сказали, підтримую... Московити нахабні, злі, лицемірні і хитрі, християнськими чеснотами в них і не пахне... Їх церква - це церква одурманення легковірних людей для збереження і

• enzian | 21 серпня 2019, 13:37

На жаль, вони повернуться.

Популярні статті місяця