В УКУ науковці та богослови обговорили взаємодію протестантської Реформації та католицтва

5 листопада 2015, 11:23 | Конференції, семінари, дослідження | view photo | 0 |   | Код для блогу |  | 

3 листопада в рамках програми заходів, присвячених майбутньому п’ятсотлітньому ювілею Реформації, в Українському Католицькому Університеті відбувся круглий стіл «Реформація і католицтво». Захід організував Ресурсно-дослідницький центр Євро-Азіатської акредитаційної асоціації при підтримці та участі Філософсько-богословського факультету та Інституту екуменічних студій УКУ.

круглий стіл «Реформація і католицтво»

Як повідомив РІСУ науковий співробітник Ресурсно-дослідницького центру ЄААА Михайло Мокієнко, ініціатори круглого столу через фахові доповіді та дискусію прагнули стимулювати науково-богословське обговорення питання взаємодії протестантської Реформації та католицтва. Захід зібрав близько сімдесяти учасників, включаючи відомих вітчизняних й закордонних науковців та богословів, студентів світських та духовних навчальних закладів, а також представників духовенства та громадськості.

о. Олег КіндійНа початку засідання модератори круглого столу (заступник декана Філософсько-богословського факультету УКУ о. Олег Кіндій та науковий співробітник Ресурсно-дослідницького центру ЄААА Михайло Мокієнко) привітали учасників заходу та окреслили проблемні поля й контекст дискусії. Перша доповідачка, доктор філософських наук, професор кафедри історії Церкви Українського католицького університету Вікторія Любащенко,присвятила свій виступ політичній думці в Речі Посполитій, наголосивши на співзвучності тогочасних політичних трансформацій з політичними ідеями протестантів, а саме социніан. Під час обговорення теми були порушені питання концепцій державності на рубежі Середньовіччя та Нового часу, співвідносності політичних ідеалів католиків та протестантів, визначені причини занепаду протестантських громадв кінці XVIIна початку XVIIIcт.

о. Марко БлязаУ наступній доповіді професор екуменічного та догматичного богослов'я Папського богословського факультету св. Анджея Боболя о. Марко Бляза, ТІ, здійснив порівняльний аналіз антропологічних та сотеріологічних аспектів католицизму та протестантизму використовуючи фундаментальний віронавчальний документ лютеранства – Аугсбурське віросповідання 1530 р. За допомогою вдалих образів та метафор автор продемонстрував своєрідність богословської поліфонії між цими гілками християнства

Жваву реакцію аудиторії викликала тема кандидата історичних наук, директора Ресурсно-дослідницького центру ЄААА Романа Соловія присвячена феномену «нового чернецтва». В контексті постмодерної релігійності, доповідач продемонстрував передумови формування та ідейні виміри нетипового на перший погляд явища «чернецтва в протестантизмі». В процесі обговорення теми було виявлено чимало аналогів цього феномену в протестантському середовищі, включаючи окремі вияви у вітчизняному євангельському контексті.

Тему католицько-протестантського діалогу продовжив в своєму відеозверненні  професор, завідувач кафедри богослов'я в університеті Томи Аквінського о. Роберт Марко. На підставі документів офіційних діалогів між Церквами доповідач виокремив актуальні парадигми церковної єдності, показав богословські та практичні труднощі, а також перспективи подальшого діалогу.

Незважаючи на міжконфесійний формат заходу, тональність виступів доповідачів й дух обговорення налаштовували на конструктив не лише в контексті католицько-протестантських стосунків, а й в пошуку адекватних відповідей на сучасні виклики для християнського богослов’я.

круглий стіл «Реформація і католицтво»

Учасники круглого столу відзначили актуальність та високий рівень доповідей й висловили сподівання, що подібні міжконфесійні заходи в рамках святкування ювілею Реформації будуть тривати й надалі. Зокрема, асистент магістерської програми з богослов’я Української Баптистської Теологічної Семінарії Богдан Бінцаровський зазначив: «Круглий стіл «Реформація і католицтво» дозволяє долати стереотипи у взаємному сприйнятті християнських традицій та підштовхує до глибшого дослідження проблематики міжконфесійних стосунків». На думку випускника УКУбрата Луки Мирослава Горготи круглий стіл відбувся успішно через те, що в ньому були присутні«як історична, такі богословська канва, що дозволило з’ясувати церковно-реформаторські процеси у Європі».Викладач Львівської Богословської Семінарії Юрій Костюк підкреслив своєчасність проведення подібного заходу й висловив надію, що святкування ювілею Реформації сприятиме поглибленню міжконфесійного діалогу.

круглий стіл «Реформація і католицтво»

Пропонуємо Вашій увазі відеозапис круглого столу.

Наступним етапомсвяткування майбутнього ювілею Реформації стане круглий стіл “Реформація і православ’я”, який відбудеться 26 листопада 2015 р. у Національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова. Для участі у цій події необхідно зареєструватися. Детальніше про програму заходів до п’ятсотліття реформаційного руху можна дізнатися на сайті програми “Реформація 500”.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • barni | 15 жовтня 2019, 06:33

   На мою думку, тут проблема в тому, що апарпат Президунта ВІДСТАЄ, сам Президент вихований в дусі "комуністичного патріотизму" і тому не відає як зреагувати на таку подію.Не служив в армії,

  • velovs@ukr.net | 14 жовтня 2019, 20:09

   А от, наприклад, Вірменська Апостольська Церква, як відомо, проголосила й зарахувала до лику СВЯТИХ абсолютно ВСІХ ("скопом") своїх співвітчизників, що стали жертвами дуже жахливого й

  • Paraeklezyarh | 14 жовтня 2019, 19:18

   Мабуть в РКЦ відмінні від всього християнського світу умови до проголошення людей святими )

  • Ігор Затятий | 14 жовтня 2019, 19:02

   А що, на могилах батьків Папи відбувались якісь чуда?

  • velovs@ukr.net | 14 жовтня 2019, 15:22

   Порохоботша: віра, мова, армія... :)

  Популярні статті місяця