Богослови УГКЦ обговорюють стан та перспективи теологічної науки в Церкві

24 листопада 2011, 14:19 | Конференції, семінари, дослідження | 3 |   | Код для блогу |  | 

конференція

exklusiv.gifГреко-католицькі богослови з провідних українських духовних закладів зібралися у Львові на наукову конференцію: «УГКЦ: 20 років після підпілля. Здобутки, труднощі і перспективи становлення духовно-богословської ідентичності». На цю загальну тематику вони дискутуватимуть упродовж двох днів – 24 та 25 листопада у стінах УКУ. Захід організований кафедрою богослов‘я УКУ.

За словами завідуючого кафедри богослов‘я Віктора Жуковського, конференція має на меті після шестирічної перерви, яка минула з часу проведення у 2005 році форуму греко-католицьких богословів «Кайрос», знову зібратися і ретроспективно поглянути що є зроблено за ці роки.

«Наш погляд стосуватиметься усіх 20 років, які минули з часу підпілля. Обговоримо проблеми нашої богословської ідентичності, але не лише в форматі науково-академічному, а головно хочемо вкласти нашу богословську теорію в конкретику реальних проектів, наприклад книжок, монографій тощо», – говорить Віктор Жуковський.

Після урочистої Літургії, яку очолив Архиєпископ Львівський Ігор (Возьняк), розпочалось перше пленарне засідання. Здобутки та перспективи біблійного богослов‘я представив у своїй доповіді о. Тарас Барщевський, долю патристичного богослов‘я окреслив диякон Олег Кіндій, завершив першу частину пленарного засідання доктор літургічних наук Михайло Петрович, який розповів учасникам та гостям конференції про досягнення та проблеми, з якими стикаються богослови-літургісти УГКЦ.

Відбулася жвава дискусія за участі всіх присутніх. Головними стрижнем обговорення став практичний вимір богословської науки. Дискутанти намагались дати відповідь, яким чином богослов‘я, яке формується в стінах наукових інституцій, може впливати на життя цілої Церкви. Підсумком стало те, що богослови повинні слухати з одного боку Бога, а з іншого сучасне суспільство і давати відповіді на ті питання, які ставить сьогодення.

Пленарне засідання продовжилося виступами Віктора Жуковського, який представив догматичну секцію. Доктор Ігор Бойко, декан філософсько-богословського факультету УКУ, проаналізував розвиток морального богослов‘я в УГКЦ.

Дискусії конференції продовжилися в малих групах. В рамках програми передбачене обговорення в наступних секціях: патристичній, біблійній, літургійній, догматичній та моральній, відповідно до вступних доповідей пленарного засідання.

За словами організаторів, на конференції присутні представники головних греко-католицьких богословських осередків: філософсько-богословського факультету УКУ, Івано-Франківської теологічної академії, Тернопільської та Дрогобицької духовних семінарій, а також богослови з Ужгородської богословської академії».

На запитання журналіста РІСУ, які теоретичні та практичні результати очікуються від конференції, Віктор Жуковський зазначив: «Насамперед ми зібралися, щоб визначити в якому стані ми зараз перебуваємо, поглянути наскільки відбувся зсув чи рух в контексті нашого самоусвідомлення в кожній з ділянок богословської науки. Тобто ця зустріч, це є свого роду форум, де відбувається діалог, відчуття один одного. Практичний вимір –це те, що відбуватиметься під час роботи окремих секцій. Це буде обговорення конкретної матеріалізації богословської праці в монографіях, статтях, освітніх програмах, проектах, перекладах тощо. Настав час не лише внутрішньо самоусвідомлюватися, але вкласти це в конкретику дії, яка має бути максимально суголосною з внутрішнім життям Церкви».

За підсумками роботи секцій буде виданий спільний документ форуму. «В підсумковому документі йтиметься про те, що було зроблено, а також про наші проблеми і про ті головні завдання, які стоять перед нами. Очевидно, це звернення буде до нашого керівництва, до нашої єрархії», – підсумував Віктор Жуковський.

Система Orphus
Рейтинг
1
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • jasvami | 27 листопада 2011, 09:50
  Коментувати коментар

  ***Одним из центральных измерений полноценной жизни и развития Церкви является ее богословие, развитие богословской школы, науки и образования.*** ///////////////////////////////////// - Это, - верный измеритель жизнедеятельности Церкви, как раз и показывающий, что Богословие в постапостольской Церкви. начисто отсутсвует. Иначе не объяснить причины поклонения Церкви антихристу.

 • chernomorets | 24 листопада 2011, 19:10
  Коментувати коментар

  "Підсумком стало те, що богослови повинні слухати з одного боку Бога, а з іншого сучасне суспільство і давати відповіді на ті питання, які ставить сьогодення". Ну і як воно - слухати Бога? Важкувато напевно на Синаї богословському. Мойсеї - ніяк не менше! :)

  • chernomorets | 24 листопада 2011, 19:14
   Коментувати коментар

   Подивимося що Бог підкаже їм записати в підсумковому документі. :)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • fedirtsiv | 28 лютого 2020, 01:59

  Московський патріархат в Україні - це післявчорашній день. Його треба ліквідувати як пережиток минулого і усю увагу зосередити на ПЦУ. Як ви і писали потрібні церковні реформи згідно Євангелія:

 • Стефан | 27 лютого 2020, 23:01

  Предложение об Украине...исцеление и примирение...лукавое и лицемерное так, как не исцеляют заведомо здоровый, цветущий, полный сил и красоты организм Православной Церкви Украины, а с любыми

 • enzian | 27 лютого 2020, 22:53

  Як завжди, взірець віротерпимості.

 • Михаил | 27 лютого 2020, 22:40

  А зачем обсуждать какую-то там "пцу"? Что это за секта? Мало ли всяких сект на свете, чтобы каждую обсуждать! Начните ещё обсуждать свидетелей Иеговы, баптистов, адвентистов, протестантов и

 • Михаил | 27 лютого 2020, 22:30

  Ну, во-первых, Православных церквей 14, а не 15. Под 15-й подразумевается "пцу", которой не существует! Во-вторых, пока турецкий недопапа будет прятаться, забиваться в щель и оттуда тявкать

Популярні статті місяця