У Львові представники різних конфесій обговорили надання паліативної допомоги людям старшого віку

25 березня 2019, 12:42 | Благодійність, соціальне служіння | 0 |   | Код для блогу |  | 

22 березня 2019 року у Львові, у Центрі імені митрополита Андрея Шептицького УКУ, відбувся круглий стіл, присвячений розвитку паліативної допомоги та медичному капеланству в Україні.

Організатори ініціативи - ГО «ЕЛЕОС-УКРАЇНА» за фінансової підтримки МФ «Відродження» у партнерстві з Комісією з питань соціального служіння ВЦІРО та Український католицький університет, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Хартія.jpg

«Ця Хартія буде підписана наприкінці місяця на засіданні Всеукраїнської ради Церков та релігійних організацій, але ми вирішили їздити областями, щоб спочатку ознайомити тих, що працюють у сфері паліативної допомоги на місцях. У Львові є благодатний ґрунт для розвитку паліативної допомоги для осіб старшого віку, тому зустріч саме в цьому місті була для нас важливою», - наголосив протоєрей  Православної Церкви України Сергій Дмитрієв, голова правління ГО «ЕЛЕОС-УКРАЇНА», виконавчий секретар Комісії з питань соціального служіння Всеукраїнської ради Церков та релігійних організацій. Нагадаємо, що «Хартія релігійних організацій про надання паліативної допомоги людям старшого віку» була підписана у Харкові – 13 лютого, Дніпрі – 14 лютого, Одесі – 1 березня,  Рівному – 21 березня 2019 р.

Упродовж зустрічі відбулося обговорення та підпис документа. Серед підписантів – священики ПЦУ, УГКЦ, УПЦ, настоятелі протестантських згромаджень, а також імам мусульманської спільноти у Львові.

Окрім того, учасники заходу обговорили питання медичного капеланства та презентували концепцію міжрелігійних посібників для медичних капеланів, які працюють  у сфері паліативної допомоги та їхніх тренерів. Зокрема відбулося обговорення щодо творення посібника для медичного капелана, про що більш детально розповів о. Руслан П’яста, голова Комісії у справах охорони здоров’я Івано-Франківської єпархії УГКЦ.

«У посібнику для медичного капелана я писав про богослов’я хвороби, адже часто звинувачуємо Бога в наших хворобах, а також про співпрацю з медичним персоналом у лікарні. Медичний капелан має навчитися найперше слухати, бо часто виговорившись, людина може знайти відповіді. Окрім того, кожен з нас є відповідальним за свій стан здоров’я. Часто у нас є зосередження на Таїнствах, а потрібно звернути увагу на розмову. Важливий також супровід сімей, які мають важкого хворого», - наголосив о. Руслан.

Впродовж зустрічі говорили про концепцію лікарняного храму, що функціонує при шпиталях. Отець Сергій Дмитрієв згадав, що такі храми у Європі є міжконфесійними і міжрелігійними.

«Я працюю керівником організації, що працює з людьми, які пережили важкі етапи у житті – проституцію, наркозалежність, бомжування. Але нам треба думати про те, як зменшити рівень болю для людей, які страждають, хоча ця тема неприбуткова і непопулярна. Тому важливо долучатися представникам різних конфесій, релігійних організацій, а зокрема влади, щоб знаходити у бюджетах міста і області кошти для паліативної опіки», - зазначив Дмитро Тигач, голова правління ГО «100% Life». Дмитро Тигач також запропонував ініціативу творення Меморандуму у Львові між духовенством, громадськими організаціями та медичними представниками; щоб об’єднувати сили у напрацюванні саме цієї стратегії.

У підсумку зустрічі отець Сергій Дмитрієв зазначив, що підписання Хартії – це не формальність, а початок комунікації між різними середовищами: медиками, громадськими активістами та релігійними конфесіями й організаціями задля творення перехресних робочих груп, презентацій, круглих столів.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Михаил | 25 квітня 2019, 22:57

   Денисенко не меняется. Вспомните, как он готов был даже пойти на срыв "объединительного собора" (созванного с таким трудом!), если бы избрали не его Думенко, а Зинкевича. Ему было наплевать

  • serge1717 | 25 квітня 2019, 22:13

   Ти просто мокшанський дибіл, Міша! Патріарху Філарету подібні тобі не достойні навіть слід цілувати!!!

  • В. Ясеневий | 25 квітня 2019, 22:11

   если бы михаил был хоть мало-мальски верующим человеком и хоть немного сведущ в Св.Писании и обладал логическим мышлением...А иначе какой с него спрос? Очень верный иудей, высокообразованный фарисей

  • Михаил | 25 квітня 2019, 19:44

   И это говорит человек, который всю жизнь презирал Украину и все украинское, мечтал стать Московским патриархом, верно и преданно служил КГБ и КПСС! Служил не вынужденно, как другие архиереи, а

  • enzian | 25 квітня 2019, 18:49

   А почему это так волнует продажного кацапского писаку Михаила?

  Популярні статті місяця