У пам'ять про жертв Голодомору в Україні, — єпископ УГКЦ запропонував поділитися зерном з країнами, де є голод

13 лютого 2018, 13:40 | Благодійність, соціальне служіння | 1 |   | Код для блогу |  | 

Громадська рада з питань співпраці з релігійними організаціями при МЗС України сприятиме вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр., звільненню українських політичних в’язнів та підтримуватиме розвиток військового капеланства.

Такі основні результати 10-го засідання Громадської ради з питань співпраці з релігійними організаціями, яке відбулося 12 лютого 2018 р. у МЗС України за участю Заступника Міністра Василя Боднара, повідомляє сайт міністерства.

Зокрема, члени Ради вживатимуть подальших заходів, які б сприяли звільненню громадян України, незаконно утримуваних російською владою в РФ і в АР Крим, а також доведення до міжнародної спільноти фактів переслідувань вірян в тимчасово непідконтрольних українській владі окремих районах Донецької і Луганської областей.

МЗС висловило підтримку представленому священиком УГКЦ Любомиром Яворським проекту щодо розвитку військового капеланства в Україні та готовність сприяти законодавчому унормуванню капеланського служіння.

Громадська рада також продовжуватиме вживати заходи з метою вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Зокрема, Рада підтримала ініціативу Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ єпископа Богдана (Дзюраха) щодо акції з надання символічної допомоги країнам Африки та Азії, які найбільше потерпають від голоду. Переживши трагедію умисного знищення українського селянства, коли тоталітарний режим нав’язав світові замовчування фактів масового знищення голодом, Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору, надаючи допомогу населенню інших країн, яке потерпає від голоду.

«Не плач, а дій! Байдужість вбиває!» - під таким гаслом планується залучити до акції не лише офіційні структури, а й громадянське суспільство і всіх небайдужих громадян в Україні та закордонних українців.

«Ми знаємо як нас боліло те, що великі мужі та західне суспільство мовчки відверталися від трагедії нашого народу. Тому ми не хочемо мовчки спостерігати за трагедією інших країн. Пам’ять про Голодомор зобов’язує нас до солідарності та милосердя. Саме тому було скеровано прохання (заклик) до органів державної влади на найвищому рівні, щоб Україна поділилася своїм зерном. Адже ми не можемо заховатися за запаленою свічкою в той час, коли на наших очах гинуть тисячі людей в країнах Африки», — наголосив владика Богдан (Дзюрах) у коментарі для Департаменту інформації УГКЦ.

«Ми хочемо запропонувати таку ініціативу, аналогічну до акції “Моя цеглинка на будову собору”, у якій кожна людина за своєю спроможністю могла раніше долучитися до побудови Патріаршого собору. Ця акція мала великий резонанс не тільки серед вірних УГКЦ, а також серед людей доброї волі. Ми сподіваємося, що такою ж буде щедрість та великодушність українців у цей рік, коли ми згадуємо 85-ті роковини Голодомору. Маємо надію, що люди відгукнуться і підтримають нашу акцію, а також долучаться за своєю спроможністю для того, щоби врятувати чиєсь життя, — зазначив владика Богдан. — Я думаю, що це буде найкращий і найдостойніший “пам’ятник” жертвам Голодоморів в Україні, який ми зараз можемо створити!»

Рада підтримала важливу ініціативу – проголошення 2018 року— роком Божого слова в Україні, що передбачає не лише масові читання Святого Письма, а й заходи, спрямовані на втілення Божих заповідей у життя.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 16 лютого 2018, 18:18
  Коментувати коментар

  Як відомо, в біблійній алегорії (іносказанії) це слово "ХЛІБ" є також ДУХОВНИМ символом і синонімом Самого Господа і Спасителя Ісуса Христа, що є "хліб живий, що зійшов з Небес". А також і Слова Божого, Яким, власне, також є все Той же Месія Ісус з Назарету. --------------------- А тому, як видається, дуже важливо, аби Україна змогла поділитися не лише зерном - хлібом ФІЗИЧНИМ з тими країнами, де є голод суто ТІЛЕСНИЙ. А також і цим хлібом ДУХОВНИМ з тими країнами і народами, де присутній ГОЛОД за ним!!! ------------------------- Але тут, зрозуміла річ, має, передусім, статися так, щоб попередньо і сама Україна та її людність отримали і досхочу НАСИТИЛАСЯ цим благословенним - вельми життєдайним, зцілюючим (душі і тіла) і спасенним ДУХОВНИМ хлібом! І для цього, вочевидь, вкрай потрібно, аби Господь, зрештою, виконав Свою обітницю та - дуже й дуже потужно, благодатно і рясно - "вилив" на українській землі Дух Святий Свій "на кожне тіло" (Іоїл 2:28). --------------------- Так що, напевно, вельми вартує і слід усім нам, вітчизняним християнам, МОЛИТИСЯ і благати всемогутнього й милосердного Бога про це! Наполегливо, постійно і повсякчас. Амінь.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • o.Б.Панчак | 19 лютого 2019, 18:32

  Ради точності: архиєпископ Мокшицький сказав (5:52): "Ми не є тут польською католицькою місією". Польському глядачеві все зрозуміло: ідеться про польськомовні душпастирства в країнах

 • orthodox | 19 лютого 2019, 18:06

  Вот мне просто интересно, почему вы так умеете искажать материал? Вы 1+1 переплюнули! Где ваш профессионализм? Как можно отталкиваться на "материал" только лишь одного источника? И

 • velovs@ukr.net | 19 лютого 2019, 17:36

  Р. S. А взагалі-то - в основному і в цілому - це інтерв'ю, гадаю, досить цікаве, актуальне і по-своєму аргументоване. :)

 • velovs@ukr.net | 19 лютого 2019, 17:34

  ------- Й, до речі, до тих "ворогів" зараховувалися не тільки поляки-християни, а й, власне, українці-християни (унійні), а також євреї-юдеї. І та - вельми жорстоко-кривава війна

 • velovs@ukr.net | 19 лютого 2019, 17:32

  "Ще за часів Київської Русі поруч із прихильниками візантійсько-слов’янської традиції проживали й християни латинського обряду, вірмени, юдеї й мусульмани. Вони мали свої общини і користувалися

Популярні статті місяця