Папа оголосив загальноєвропейську збірку для гуманітарних потреб України

3 квітня 2016, 14:20 | Благодійність, соціальне служіння | 3 |   | Код для блогу |  | 

Акція від Папи ФранцискаЄвхаристійне богослуження, яке Папа Франциск очолив на площі Святого Петра у Ватикані, в Неділю Божого Милосердя 3 квітня 2016 року, завершилося проказуванням молитви «Царице Неба», перед яким Глава Католицької Церкви звернувся із наступним закликом:

«В цей день, що є немовби серцем Святого Року Милосердя, моя думка лине до всіх народів, найбільше спраглих примирення та миру. Зокрема, маю на увазі тут, у Європі, драму тих, хто переносить наслідки насильства в Україні: тих, які перебувають на теренах, охоплених військовими діями, які вже викликали тисячі смертей, і понад мільйон тих, хто були змушені залишити ці території з огляду на важку ситуацію, яка й далі триває. Це, насамперед, стосується похилих віком осіб та дітей. Крім того, що я постійно супроводжую їх своїми думками та молитвою, я вирішив виступити з ініціативою гуманітарної підтримки на їхню користь. З цією метою у неділю, 24 квітня, в усіх католицьких церквах Європи буде проведено спеціальну збірку. Заохочую вірних приєднатися до цієї ініціативи своїми щедрими пожертвами. Цей жест милосердної любові, крім полегшення матеріальних страждань, має на меті висловити мою особисту та всієї Церкви близькість і солідарність. Висловлюю щире побажання, щоб це змогло допомогти без подальших зволікань сприянню мирові і пошані до права на цій землі, що зазнала дуже багато випробувань».

Як повідомляє Радіо Ватикану, крім того, Святіший Отець пригадав, що наступного дня відзначатиметься Світовий День боротьби із застосуванням протипіхотних мін. «Дуже багато людей і надалі гинуть чи зазнають каліцтв через ці жахливі озброєння, а сміливі чоловіки та жінки ризикують життям, щоб розміновувати заміновані території», – сказав він, закликавши поновити зусилля, спрямовані на будування світу без мін.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Леонтій | 4 квітня 2016, 09:46
  Коментувати коментар

  Тоді, навесні 2013 р., ватиканський престол посів ієрарх - "архипастир бідних і пригноблених" - походженням з дуже далекої аргентинської "периферії". Котрий, до того ж, явно недостатньо знався на всіх хитросплетіннях церковної та міжнародної політики й дипломатії, а також проблемах - історичних і сучасних, власне, Європейського континету. Й цим, як виглядає, досить вправно скористали, зокрема, ті функціонери в Римській курії, хто вважали, що організація "історичної зустрічі й переговорів" (вже нового) єпископа Риму з Московським патріархом - це, мовляв, має стати чи не головною - "проривною" подією в світовому "екуменічному діалозі". І їм - і саме в той час, поки провід та ієрархія УГКЦ попервах інертно "спали" і чогось чекали, - таки, судячи з усього, вдалося переконати понтифіка з Аргентини в слушності і нагальності такої своєї постави. Затим, 27 листопада 2013 р., у Ватикані відбулася зустріч Папи з президентом РФ, після чого і "закрутився" отой, причому, таємний, процес підготовки до зустрічі двох церковних лідерів... Й якраз у тому часі - одразу після подій зимового Майдану - і вибухнув російсько-український конфлікт, який дуже швидко переріс у свою збройну фазу. Одначе там, у Ватикані, аби не дратувати Москву і ("не дай, Боже!") не зірвати оту майбутню "епохальну зустріч", вирішили, що ліпше буде відмовчуватися з цього приводу... Ось, мабуть, чому й не мали якогось практичного й дієвого успіху тодішні (скажімо, у лютому 2015 р. та подальші) спроби проводу та ієрархії УГКЦ суттєво вплинути на цю "тактичну лінію" офіційного Ватикану... І ось 12 лютого 2016 р. та - одначе (ледь не) всуціль пустопорожня (чи навіть, здебільшого, радше неґативна), за своєю суттю, змістом і наслідками, зустріч в гаванському аеропорту, нарешті, відбулася... А Апостольська столиця, чий глава проголосив Ювілейний Рік Божого милосердя і (в очах багатьох) претендує на роль "світового морального авторитету", вперто продовжує "гнути" все ту ж мовчальну "тактичну лінію"... І навіть у гучно-скандальній (однак явно сфабрикованій проти неї) "справі" та особливо супержорстокого - за наказом Кремля - вироку, винесеного абсолютно невинній Надії Савченко... Ну а ця - вельми запізніла "збірка гуманітарки" для постраждалих від конфлікту на Донбасі виглядає як спроба (хоч якось) "залатати" серйозні іміджеві втрати Святого престолу й, зокрема, в Україні та її діаспорі по цілому світі...

 • Fr. Valerii | 3 квітня 2016, 23:39
  Коментувати коментар

  Годі очікувати справ гідних Пастиря від людини, яка сама себе Пастирем не вважає. Коли він зайняв місце очільника Ватикану, він сказав "Називайте мене просто Хорхе".

 • Леонтій | 3 квітня 2016, 19:05
  Коментувати коментар

  Як добре відомо, збройний конфлікт на Сході України триває вже ДВА роки. І загальне число тих людей, які змушені були залишити цей реґіон воєнних дій, значно перевищує ту кількість - "понад мільйон", що її озвучив глава Ватикану. Адже число таких вимушених переселенців, котрі знайшли тимчасовий притулок тільки на теренах самої України, вже десь перевищує 1,5 млн. А ще велика кількість подібних міґрантів подалася в РФ, а також і деякі інші країни... Одначе лише ЗАРАЗ Святий престол оголосив збірку гуманітарної допомоги для цих людей. Цікаво: а куди саме вона буде адресована, до кого насправді потрапить? Крім того, далеко не секрет, ХТО конкретно несе всю повноту відповідальності за цю війну, одначе єпископ Риму ЗНОВУ обійшов цей факт повною мовчанкою. Як, до речі, і продовжує зберігати "олімпійський спокій" з приводу того сатанинського, за своєю жорстокістю, вироку, що - згідно наказу Кремля й за, вочевидь, сфабрикованим, абсурдним звинуваченням - російський "суд" виніс усуціль невинній полоненій українській льотчиці Надії Савченко...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • enzian | 26 лютого 2020, 11:12

  Березовський брехатиме переконливіше.

 • Nic21 | 26 лютого 2020, 10:44

  З путінської многоходовочки вийшов пшик. А Онуфрій тепер не зможе балакати про свою "незалежність" від Москви.

 • velovs@ukr.net | 25 лютого 2020, 18:38

  Р. S. І кого ця інфа зацікавить, то він, погугливши, - без особливих проблем - зможе знайти всі необхідні додаткові аспекти, деталі й подробиці цієї тематики.

 • velovs@ukr.net | 25 лютого 2020, 18:36

  "...коли проводилися реформи царів Єзекії й Йосипа, які дозволяли служіння Єдиному Богу виключно в Храмі Соломона..." --------- І це був, як добре знаємо, ПЕРШИЙ - знищений вавилонянами, а

 • Ігор Затятий | 25 лютого 2020, 15:23

  Знову мацкалі пролетіли, як фанера над Амманом.

Популярні статті місяця