Перспективи національного усиновлення обговорили учасники саміту «Україна без сиріт»

7 травня 2011, 11:41 | Благодійність, соціальне служіння | 0 |   | Код для блогу |  | 

Україна-без-сиріт.jpgВ Україні 28 625 дітей перебувають на централізованому обліку для усиновлення, більшість з них проживає в інтернатах та дитячих будинках. 9 163 дитини виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, – такі статистичні дані, станом на кінець першого кварталу 2011 року, були озвучені під час робочого саміту «Україна без сиріт – усиновлення», який відбувся 28-30 квітня 2011 року в м. Ірпінь.

За даними фахівців, протягом першого кварталу 2011 року українці усиновили 453 дитини, іноземці – 241 дитину, ще 252 дитини були влаштовані в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. Очевидно, що потрібне зростання цієї тенденції усиновлень, щоби десятків тисяч дітей-сиріт отримали сімейне виховання. Ці та багато інших питань стосовно перспектив розвитку національного усиновлення, обговорювали ініціатори саміту, серед яких Проект національного усиновлення "Ти будеш знайдений", Проект "Дар усиновлення" Асоціації «Емануїл», Громадська організація «Міжнародний центр лідерства та розвитку» за участі Благодійного фонду «Мій Дім» та Громадської організації «Наша спадщина».

Як повідомили РІСУ організатори, в роботі саміту взяли участь 54 учасника з 15 областей України, а також 6 представників Білорусі. Переважна більшість учасників мають особистий досвід виховання усиновлених чи прийомних дітей і активно займаються популяризацією сімейних форм влаштування та підтримкою сімей усиновителів.

Програма саміту включала виступи досвідчених спікерів і роботу в малих групах. Стів Вебер, президент Асоціації «Емануїл», підкреслив важливість служіння дітям-сиротам.  На другий день саміту Петро Дудник, керівник проекту «Ти будеш знайдений», розкрив біблійні підвалини усиновлення, а Руслан Малюта, президент Альянсу «Україна без сиріт», окреслив основі потреби і завдання для розвитку усиновлення.

Серед найбільш актуальних питань в цій сфері є влаштування в сім’ї дітей старшого віку та дітей з особливими потребами, в тому числі з важкими захворюваннями і вадами розвитку, та практична і компетентна підтримка прийомних сімей і усиновителів.

В роботі саміту прийняли активну участь представники відповідних урядових структур. Микола Кулеба, керівник Служби у справах дітей м. Києва, проаналізував стан з влаштуванням дітей-сиріт в сімейні форми виховання як на загальнодержавному, так і на регіональному рівнях. Юлія Удовенко представила досвід Центру дитини, першої в країні державної програми, яка професійно проводить оцінку та підготовку усиновителів.

Наприкінці другого дня саміту Тамара Дудник, представник проекту «Ти будеш знайдений» та національний координатор з усиновлення, поділилася практичним досвідом та розповіла про основні завдання в роботі координатора.

Значну частину саміту учасники працювали в малих групах, кожна з яких концентрувалася на одному з важливих аспектів розвитку усиновлення, серед яких – інформаційна діяльність, робота з церквами, юридичні особливості, необхідні ресурси тощо. На третій день саміту кожна група представила свої напрацювання, які ляжуть в основу плану дій в цьому напрямку як безпосередньо Альянсу «Україна без сиріт», так і тих його членів, які спеціалізуються в даній сфері.

Саміт засвідчив високий рівень мотивації і готовності учасників до спільних дій заради дітей. Особливо організатори відзначають наявність успішного практичного досвіду і можливість професійного розвитку для тих, хто бажає працювати в цьому напрямку.

Після завершення саміту була сформована база даних регіональних координаторів, а кожен учасник отримав набір друкованих та відео матеріалів.

Отримати відповіді на запитання або долучитися до спільних дій з розвитку усиновлення можна зв’язавшись з національним координатором Тамарою Дудник, tamaradudnik@mail.ru, чи офісом Альянсу «Україна без сиріт», bezsyrit@gmail.com.

В наступних планах Альянсу - саміт по роботі з дітьми в інтернатах та дитячих закладах, який відбудеться 26-28 травня в м. Херсон. Детальнішу інформацію про участь в саміті можна дізнатися за адресою: www.ukrainabezsyrit.org

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • erinms | 27 лютого 2020, 19:04

   Russia and its puppet ROC church are dividers who do nothing to better the world. They are bullies who will not accept anything negative to their blind ambition to control everything around them.

  • serge1717 | 27 лютого 2020, 18:58

   Не здохне фсбешна сволота і його холуй онуфрій...

  • velovs@ukr.net | 27 лютого 2020, 18:46

   І справді: дотеперішня назва цієї вулиці - "Московська", причому, в місті, що історично зажив слави як "ІІ Єрусалим", духовно-ментально продовжує нас начебто

  • enzian | 27 лютого 2020, 17:53

   Мішка, дечого бракує - похвал на адресу розкольника - ординського патріарха Гундяя.

  • stesh | 27 лютого 2020, 15:08

   Патріарху Варфоломію нічого боятися. За ним весь православний світ. Паніку розводить "табачний патріарх"

  Популярні статті місяця