Церкви Європи передали постраждалим на Донбасі €16 мільйонів, — нунцій Клаудіо Гуджеротті

17 листопада 2018, 22:51 | Ватикан | 5 |   | Код для блогу |  | 

На допомогу постраждалим від воєнних дій на Сході країни за ініціативи Святішого Отця Папи Фрациска в Європі проведено акцію "Папа для України".

Як сказав під час прес-конференції Апостольний Нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Гуджеротті, загалом на акції зібрано 16 мільйонів євро, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Папа хотів, щоб спосіб, яким би розподіляли цю допомогу, був особливим. З вікна свого апостольського палацу під час молитви «Ангел Господній» в одну неділю Папа сказав, що буде проведений збір... Збір (коштів — ред.) був проведений в усіх церквах Європи. І результат був дуже щедрим: понад 11 млн євро, до яких Папа Римський доклав ще 5 млн зі своїх особистих фондів. І цю суму кожен місцевий єпископ передав до нунція даної країни, нунції передали ці суми до Риму, і потім ця сума була передана нам. І протягом усього періоду ця сума прозподілялася чи призначалася з дозволу Його Еміненції кардинала Тарксона», — зазначив Гуджеротті.

Він наголосив, що акція «Папа для України» була проголошена для того, щоб українці не почувалися самотніми та покинутими, і була направлена на тих, хто є жертвами війни на Сході.

«Ми хотіли б робити певні речі, які б тривали, мали своє продовження у часі, але фундаментальною ціллю було гарантувати цим людям можливість пережити конкретні моменти», — зауважив Гуджеротті.

За його словами, в Україні акція тривала два роки, і відповідальними за її реалізацію стали єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло протягом 2016-2017 років та єпископ-помічник Львівської архидієцезії єпископ Едуард Кава протягом 2017-2018 років.

Як зазначив Префект ватиканського Дикастерію інтерального розвитку людини кардинал Пітер Тарксон, візит до України викликаний тим, аби подивитися, як відбулася реалізація цієї ініціативи «Папа для України» та офіційно її закінчити.

«Ми відвідали дуже багато різних місць. Нам досить добре пояснили, як відбувалася робота, як працювали. Хотів би ще раз підкреслити бажання Папи допомогти усім і співпрацювати з усіма, тому що церква ніколи не розрізняє людей», — наголосив кардинал Тарксон.

Загалом допомога надавалася за різними напрямками: охорона здоров'я, забезпечення їжею та предметами особистої гігієни, утеплення будинків, психосоціальна підтримка тощо.

Акція охопила всю зону ведення бойових дій та прилеглі території, а також регіони з найбільшим скупченням внутрішньо переміщених осіб, а саме — Харківську, Дніпропетровську, Запорізьку, Київську області та місто Київ.

«Перш за все, є бажання перемогти причину, яка провокує таку ситуацію. Звичайно, якби ми зуміли зробити так, щоб можна було повернутися до ситуації, коли кожен жив у мирі, — це було б ідеально. Для цього ми невпинно молимося, щоб наступив мир. А у теперішній ситуації — ця допомога, це є той перший жест. І щоб програмувати, як саме б відбувалася подальша допомога, нам потрібно було б перш за все контактувати з місцевою Церквою, щоб могти запланувати місію на майбутнє», — сказав кардинал Тарксон, відповідаючи на запитання, чи буде продовження акція.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
5коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 19 листопада 2018, 07:54
  Коментувати коментар

  Разом з тим нині Боже Провидіння - у різний спосіб - потужно й благодатно діє в КЦ. Так, скажімо, лише тільки "Рух обнови у Святому Дусі" наразі об'єднує, щонайменше, від 160 до 180 млн. дійсно "народжених згори" - ЖИВИХ і активних віруючих християн, які благословенно й успішно служать Богові і людям у дарах та плодах духовних - практично на всіх континентах і частинах світу. В т. ч. такі спільноти і парафії є і в Україні - серед католиків обох традицій. І т. д. й т. п. :)

  • velovs@ukr.net | 19 листопада 2018, 14:26
   Коментувати коментар

   Р. S. УТОЧНЕННЯ. Українською мовою більш правильно вимовляється і пишеться, як "Рух ВІДНОВИ у Святому Дусі".

 • velovs@ukr.net | 18 листопада 2018, 08:43
  Коментувати коментар

  «Перш за все, є бажання перемогти причину, яка провокує таку ситуацію. Звичайно, якби ми зуміли зробити так, щоб можна було повернутися до ситуації, коли кожен жив у мирі, — це було б ідеально." ------------- А от якраз цю правдиву "причину, яка породжує таку ситуацію", у Ватикані, як чітко бачимо і досвідчуємо, ВПЕРТО і НІЯК озвучити "не наважуються"! І навіть якось так - відносно "м'яко" і "коректно"... І це - на П'ЯТОМУ році зухвалої і цинічної - кривавої збройно-"гібридної" агресії Кремля-ФСБ проти суверенної і незалежної Української держави... ------------- Правда, попередній нунцій в Україні - американець архієпископ Томас Ґалліксон був набагато більш чесним і сумлінно-совісливим: тобто тут прямо називав речі своїми іменами. Та його швидко замінили на цього - слухняно-покладливого й гумово-гутаперчивого ієрарха-італійця, який на всі 100% відтворює "генеральну лінію партії" - офіційну ватиканську мовчанку...

  • velovs@ukr.net | 18 листопада 2018, 10:14
   Коментувати коментар

   Р. S. І от МОВЧАТИ і, зокрема, щодо жахливих злочинів агресивних та авторитарно-тоталітарних режимів - це вже досить давня і, по суті, контраверсійно-сумна ватиканська "традиція"... На жаль... ----- Так, зокрема, там МОВЧАЛИ щодо більшовицько-сталінського Голодомору в Україні. А, скажімо, в період 2-ї світової війни також зберігали вперту МОВЧАНКУ про не менші, а в чомусь, мабуть, і навіть дещо більші - вельми страхітливі й масштабні злочини нацистського ІІІ Райху. Й особливо - Голокосту, а також і низки інших...

  • velovs@ukr.net | 18 листопада 2018, 18:41
   Коментувати коментар

   Та нерідко у Ватикані МОВЧАТЬ не лише з приводу тих чи тих - ЗОВНІШНІХ подій, трагедій і геноцидних катастроф. А й часто-густо з приводу своїх - уже суто ВНУТРІШНІХ і, зокрема, дуже прикрих і ганебних ситуацій та проблем. Як, наприклад, у випадку цинічно-злочинної ПЕДОФІЛІЇ з боку католицького духовенства, включаючи навіть і окремих ієрархів. Того розтлінно-скандального явища, що у останні кілька десятиліть набуло у КЦ, по суті, МАСОВОГО характеру у багатьох країнах світу!!! І яке офіційний Ватикан дуже довго (де-факто) ПОКРИВАВ і всіляко ПРИХОВУВАВ... Одначе шило в мішку не сховаєш і рано чи пізно, як відомо, все потаємне становиться дуже явним! Й тому саме так неминуче сталося і цього разу... ------------------ Ісус у Нагірній проповіді назвав Своїх учнів і послідовників, тобто Свою новозавітню Церкву "сіллю землі" і "світлом для світу". Себто - поміж іншого - вона неодмінно має буті і СОВІСТЮ, СУМЛІННЯМ для цього світу. ---- Разом з тим: коли ця "совість", а точніше - її певна частина деколи вперто МОВЧИТЬ, коли потрібно якраз навпаки - сміливо й чесно та публічно викривати, а то і гучно бити на сполох, то це, вочевидь, значить, що з нею щось негаразд. Чи навіть вона просто вже - за своєю правдивою "якістю" ї змістом - не є цією "совістю"...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Рокитне | 2 червня 2020, 10:19

  Способів Причастя вже є багато і так. Невже щось нове придумати можна.

 • Михаил | 2 червня 2020, 08:47

  Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня, с фантазиями и ночными кошмарами автора. Андрея Юраша правильно не назначили на должность потому что по умственному развитию он близок к автору

 • Ігор Затятий | 2 червня 2020, 02:08

  Бог взявся за представників безтомосної секти. І чого б це?

 • Рокитне | 2 червня 2020, 00:54

  Не любить Путін шаманів. Може запропонувати їм політичну пристань в Україні.

 • Рокитне | 2 червня 2020, 00:45

  Я пропоную писати про будь-кого з РПЦ в Україні. Якщо він став поліцейським, вчителем, лікарем, юристом, а то й продавцем у магазині, щоб відразу країна знала своїх прихильників Московського

Популярні статті місяця