Глава УГКЦ на Папському Синоді пояснив, чого сьогодні від Церкви очікує молодь

18 жовтня 2018, 17:00 | Ватикан | 5 |   | Код для блогу |  | 

Сьогодні Глава УГКЦ Патріарх Святослав виступив на Папському Синоді, який цього місяця відбувається у Ватикані. Він розповів синодальним отцям про душпастирський досвід УГКЦ у контексті війни.

synod2014.jpg

«Уже п’ятий рік Україна є жертвою військової агресії Російської Федерації. Саме молоді українці різних етнічних, мовних, культурних та релігійних приналежностей кожного дня гинуть за нашу Батьківщину, захищають її як справжні герої та протагоністи трансформації нашого суспільства», - розповів Глава УКГЦ.

У своєму слові Блаженніший Святослав зазначив, що «саме молодь попросила мене донести до уваги синодальних отців, що вони потребують Церкви, яка була б для них матір’ю. «Вони шукають не якусь інституцію, а спільноту людей з автентичною вірою. Молодь відчуває певну антипатію до Церкви, яка представляє себе як холодна інституція, що бореться за власне виживання та геополітичні інтереси. Вони говорять, що така Церква ніколи не буде молодою. Саме тому сучасна українська молодь просить Церкву зрозуміти, якою мірою вона є інституцією», - сказав Предстоятель УГКЦ.

Глава УГКЦ також зазначив, що для душпастирського служіння серед молоді Церква потребує «по-справжньому зрілих людей». «Не завжди дорослі віком чи ті, хто здобув вищу освіту або вчився в семінарії, можуть вважатися зрілими людьми. Часто молода людина, яка пережила певне страждання, дивилася в очі смерті на полі бою чи рятувала від смерті цивільних людей під час бомбардування, здобула величезний життєвий досвід, розуміє ціну життя краще, аніж зарозумілий священик чи клептократичний політик. Не духовний сан, а людська, духовна та професійна зрілість є необхідними для того, щоб допомогти молодій людині розпізнати власне людське та християнське покликання», - сказав Блаженніший Святослав.

Доповідач завершив своє слово до учасників Синоду зверненням від імені української молоді: «Не думайте про те, що ви повинні зробити для нас, а думайте про те, що ми повинні робити разом». Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
5коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • igorshevchuk | 20 жовтня 2018, 10:24
  Коментувати коментар

  Саме внутрішньої, епіфанічної сили бракує сьогодні християнській доктрині і християнським інституціям, бо явлена Духом Святим — тут, в спогляданні — внутрішня сила перевищує інтелектуалізм доктрини (християнської, мусульманської і всякої) й інституалізм інституції. Нема неточностей, якщо слово є із споглядання. Художнє слово — найідеальніше, найгустіше, і це є символ, можна сказати «місток», навіть — «об’єднавчий принцип». Бо родження слова художнього, його явище, слово як чудо — несповідиме як явлення Боже. Отож, символ — пізнання і участь. Це літургія. Вона відновлює цілість людського знання й існування!

  • В. Ясеневий | 20 жовтня 2018, 21:58
   Коментувати коментар

   П.Ігор Шевчук неперевершений коментатор промов Святослава ШевчукаЮ, так що будь-чиї коменти зайві і нікому, крім самого Ігора не зрозумілі, та й не потрібні...А що і кому вони можуть хоть що-небудь дати?А для чого щось і комусь давати? Головне. щоб ти хоч сам що-небудь розумів з того що говориш, чи пишеш, хоч би сам для себе...

 • igorshevchuk | 20 жовтня 2018, 10:23
  Коментувати коментар

  Милосердний Господь Бог: якщо Він і не вловить Вас художніми словами в страшні Божі руки — а Ви нікуди би не поділись з Його рук і зцілились — то Бог вловив Вас через надсвідомість, розширення серця від знань Його — хвилину тому! А як розширена надсвідомість — Богу все можливе в Вас: й таємне, і Божественне.

 • igorshevchuk | 20 жовтня 2018, 10:20
  Коментувати коментар

  * * * Братові у Христі Сергієві Ковалевичу з любов’ю присвячую "Не духовний сан, а людська, духовна та професійна зрілість є необхідними для того, щоб допомогти молодій людині розпізнати власне людське та християнське покликання". (Блаженніший Святослав, 18/10/2018) Якщо друг Божий – то яка кар’єра? ти серцем годен на півміри? Чи ти є клір? чи ти пантера? ти у любов – в безсмертя! – двері... Раєм трепечучи – чи прагнуть ароматів менших?? «Боже! прийми й люби!» «Боже!! візьми й люби!!!» Уста іще – напружені з борби... Бог і твоє, і чиєсь серце звершить. « А вже ми не раби! А більш ми не раби! а не раби!» Це хто б сховався за порт’єру? Друже ти Божий! то яка кар’єра? 18.10.2018

 • В. Ясеневий | 20 жовтня 2018, 09:57
  Коментувати коментар

  Слова, слова.Вони ніби мудрі, але якою мірою ПРАВИЛЬНІ? Як, взагалі,безпомильно можемо оцінювати будь-кого, а тим більше велике число людей, будучи далекими від їхніх насущних проблем, дізнаючись про їхні труднощі тільки з розмов? А живучи в комфортному світі, це здійснити НЕ РЕАЛЬНО. Жахливе фальшування, брехня,лукавство, лицемірство, дволикість,КОРУПЦІЯ, егоїзм і т.д.,сьогодні стали ДІЄВИМИ І РЕАЛЬНИМИ СЕРЕДНИКАМИ для досягнення мети... Наша молодь добре це все знає і, на жаль, вимушена цим засобами користуватися, щоби хоть чогось трошки вищого добитися в цьому житті. А як ЦЕРКВА може від всього цього захистити нашу молодь? Якщо б в лиці своїх очільників, та й усіх поводирів дійсно була б СВІТЛОМ, ДОРОГОЮ, ЗАСТУПНИЦЕЮ, ОБОРОНОЮ ПРОТИ ВСЯКОГО ГРІХА І ЗЛА, які сповідує, несе і потужно пропагує цей світ, то тільки в цьому разі ВОНА стала б ХРИСТОВОЮ ІНСТИТУЦІЄЮ, ЯКУ не можна було б не любити, ЯКІЙ не можна було б не довіритися , а всім своїм життям змагати праведно і свято жити в НІЙ до кінця!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Paraeklezyarh | 15 жовтня 2019, 13:47

  Те що відбувається з ПЦУ після отримання Томосу про автокефалію назвати "розвитком" важко. Швидше то були намагання створити (а в кого протидіяти створенню) автокефального Київського

 • barni | 15 жовтня 2019, 06:33

  На мою думку, тут проблема в тому, що апарпат Президунта ВІДСТАЄ, сам Президент вихований в дусі "комуністичного патріотизму" і тому не відає як зреагувати на таку подію.Не служив в армії,

 • velovs@ukr.net | 14 жовтня 2019, 20:09

  А от, наприклад, Вірменська Апостольська Церква, як відомо, проголосила й зарахувала до лику СВЯТИХ абсолютно ВСІХ ("скопом") своїх співвітчизників, що стали жертвами дуже жахливого й

 • Paraeklezyarh | 14 жовтня 2019, 19:18

  Мабуть в РКЦ відмінні від всього християнського світу умови до проголошення людей святими )

 • Ігор Затятий | 14 жовтня 2019, 19:02

  А що, на могилах батьків Папи відбувались якісь чуда?

Популярні статті місяця