Папа позбавив монашого сану о. Григорія Планчака і Ко

20 березня 2018, 14:22 | Ватикан | 12 |   | Код для блогу |  | 

Сьогодні Департамент УГКЦ повідомив про те, що 9 лютого 2018 року Святіший Отець Франциск затвердив декрети Архиєпископа і Митрополита Василія (Семенюка) про виведення з монашого стану дев’яти монахів: єромонаха Антонія-Григорія (Романа Планчака), єромонаха Андрія (Миколу Костевського), брата Макарія (Миколу Кошарського), брата Йоана (Михайла Ратича), брата Вартоломея (Андрія Зубрицького), брата Якова (Дмитра Сасіна), брата Пантелеймона (Івана Василика), брата Мар’яна (Муховського), брата Миколу (Хахулу). Це рішення Святішого Отця є остаточним і не може бути оскаржене.

Планчак_Григорій.jpg

Як повідомляють в УГКЦ, ці особи є колишніми членами монастиря Святого Теодора Студита в с. Колодіївка, Тернопільської обл. Тепер вони незаконно перебувають у с. Посіч, Івано-Франківської обл.

Згідно із затвердженими декретами, вони втрачають приналежність до монашого стану, не мають права носити монаший одяг, втрачають усі права і позбавляються усіх обов’язків, які випливають зі складання монаших обітів та не можуть більше називати себе монахами.

Крім того згідно із нормами церковного права,  отець Планчак і отець Костевський не мають права священнодіяти. Вони не можуть служити Божественної Літургії, уділяти Святі Таїнства та здійснювати інші богослужіння у храмі чи поза ним, в тому числі звершувати будь-які прилюдні моління за хворих, екзорцизми чи подібні практики.

 Довідка: 3 травня 2017 року було оприлюднено заяву Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства з приводу «об’явлень» с. Марії Баран, які поширює о. Антоній-Григорій Планчак. З метою вирішення складних проблем, рішенням Гоави УГКЦ за згодою Постійного Синоду, відбулася реорганізація монастиря Святого Теодора Студита у с. Колодіївка. Дане рішення потвердила Конгрегація для Східних Церков у Ватикані.

Братія монастиря на чолі з ігуменом Марком (Шняком) прийняла рішення церковної влади і продовжує монаше життя у с. Колодіївка згідно із монашою традицією і правилами.

Натомість частина монахів не прийняла зауважень церковної влади і відмовилася її слухати. Вони продовжували порушувати монаші правила і остаточно незаконно поселилися у с. Посіч, Івано-Франківської обл. Вони не бажали виправити своєї поведінки. Після відповідних попереджень дев’ять монахів були видалені з монашого стану. Дане рішення особисто затвердив Римський Архиєрей.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
12коментарів

Коментарі

додати коментар 
  • В. Ясеневий | 21 березня 2018, 09:37
    Коментувати коментар

    Ось два вражаючі факти. У дівчини 14-ти років була епілепсія.Після екзорцизму о.Григорія хвороба зникла. Один 64 річний чоловів важко захворів. Дякуючи добрим звязкам сина лікувався у престижній лікарні у відомих професорів,та безрезультатно.Його виписали буквально помирати,як сказав професор " проживе ще найбільше до двох тижнів."Син почав возити батька на молитви до єпископів,до монахів іт.д. Та все безрезультатно.А хвороба прогресувала. Дізнавшись. що у с.КРЕХОВІ в монастирі є монах о.Планчак,за молитвами якогозціляються хворі поїхав до нього.Отець вийшов за ворота монастиря,без єпитрахилі, без свяченої води. без молитовника привітався до хворого і той відповів ТАК ЯК БИ ВЖЕ БУВ ЗДОРОВИЙ...Монах стоячи біля чоловіка,то накладав руки на голову то опускав з молитвою...Цей чоловік ще 18 років прожив на цій землі на втіху рідним. Нагадую - це моє особисте свідчення.Подібних особисто знаю ще кілька.Не раз був свідком зцілень в м-рі с.Колодіївка

    • velovs@ukr.net | 21 березня 2018, 10:20
      Коментувати коментар

      І слава та подяка Богові за таких Його благословенних, щирих і відданих Христові і людям священнослужителів і душпастирів! Вони явно й успішно продовжують і розвивають далі якраз ТЕ служіння в Тілі Христовому, яке заснував і потужно здійснював і Сам Ісус та Його апостоли й інші учні й послідовники в ранній Церкві. І далі: відомі численні святі, праведники й угодники Божі... ------- До речі, Христос передбачав і наголошував, що такі зцілення, звільнення й інші надприродні чудеса і знамення в Його новозавітній Церкві мають бути і стати МАСОВИМ і, по суті, ЗВИЧАЙНИМ явищем!!! І от, починаючи саме у ХХ ст., вони справді: почали особливо потужно й благословенно відроджуватися й практикуватися - спочатку у відповідних євангельсько-протестантських спільнотах, а дещо пізніше - в середовищах адептів, зокрема, католицько-харизматичного "Руху віднови у Святому Дусі"...

  • В. Ясеневий | 21 березня 2018, 09:16
    Коментувати коментар

    Вибачте, velovs, в поспіху допустив помилку.Мав слово законно взяти в лапки.Тобто С.З.Церква,зокрема найвищі юдейські чини-священнослужителі були переконані,як зрештою і сучасні стоять незрушно на тій же позиції, що ХРИСТОС- самозванець За св. єв.Іваном, Його вбили за нарушення суботи і за те,що називав СЕБЕ СИНОМ БОЖИМ. Та важливіше інше.Особисто знаю кількох людей,які,як вище сказав,були зцілені від невиліковних хвороб після молитов о. Григорія.

    • velovs@ukr.net | 21 березня 2018, 09:52
      Коментувати коментар

      Cудячи з усього, до засудження й страти Ісуса тогочасну єрусалимську - старозавітню церковно-релігійну верхівку спонукали, принаймні, кілька причин. І заздрість, і, мовляв, "порушення" Ним "святості суботи" та свідчення про Себе як Сина Божого тощо. В т. ч., напевно, і таке: вигнавши торговців і міняйл з храму, Він таким чином наніс певний збиток цьому її бізнесу... ------------ А от щодо, зокрема, цього молитовного служіння зцілення й звільнення в сучасній Церкві, то воно дуже потужно й успішно відроджується і здійснюється особливо в тих різноконфесійних еклезіальних спільнотах, рухах і парафіях, в яких належно й послідовно дбають і використовують ці дари й плоди Святого Духа... (До речі, сам регулярно відвідую богослужіння подібної громади). ------- І що дійсно: часто-густо викликає оту чорну заздрість (конкуренцію) й засудження, наклепи та всілякі інсинуації...

  • Учкудук | 20 березня 2018, 23:31
    Коментувати коментар

    Українці в Україні незаконно перебувають?

  • В. Ясеневий | 20 березня 2018, 22:35
    Коментувати коментар

    Офіційна Старозавітна Церква на чолі з Першосвящениками дійсно ЗАКОННО засудила ІСУСА на розпяття...А пізніше виявилося...Таке враження, шо в справу о.Григорія Планчака втрутився злий дух...Від імені ряду людей ЗАСВІДЧУЮ вражаючі ЗЦІЛЕННЯ невиліковно хворих БОЖОЮ СИЛОЮ за молитвами о.Григорія.Історія Церкви знає багато випадків гоніння святих своїми ж вищими духовними чинами-чиновниками... Дуже жаль,що таке твориться в УГКЦ.

    • velovs@ukr.net | 21 березня 2018, 08:34
      Коментувати коментар

      А можна детальніше стосовно того, що, мовляв, "Офіційна Старозавітна Церква на чолі з Першосвящениками дійсно ЗАКОННО засудила ІСУСА на розпяття"??? --------- А також: якщо це справді так, що мають місце "вражаючі ЗЦІЛЕННЯ невиліковно хворих БОЖОЮ СИЛОЮ за молитвами о.Григорія", то, може, тут просто йдеться про тривіальну - злостиву ЗАЗДРІСТЬ декого з його колег по священичому і монашому "цеху"? ------- Адже і в "справі" Ісуса ота ЧОРНА - злостива ЗАЗДРІСТЬ первосвящеників та багато кого з тогочасної релігійної "еліти" в Єрусалимі також зіграла далеко не останню роль... ---------- Разом з тим, як з цього приводу наголошує св. апостол Павло, то був своєрідний Божий план-задум ("таємниця"), що таке "засліплення [більшості] Ізраїля сталося частково [до певного часу], доки [до Божого спасіння остаточно] не ввійде ПОВНА кількість [правдиво віруючих у Христа походженням з] язичників". Разом з якими того часу й "увесь Ізраїль спасеться" (Рим.11:25,26). ---------- Й, судячи з усього, як і передбачав Ісус, уже зближається цей благословенний час, коли "скінчаться [ці] часи язичників", і тоді всі люди "побачать Сина Людського, Який гряде на хмарах з силою і славою великою" (Лк.21:24,27). ----- "І стануть ноги Його у той день на горі Елеонській, яка перед лицем Єрусалима на сході" (Зах.14:4). "І тоді Він пошле ангелів Своїх і збере обраних Своїх від чотирьох вітрів, від краю землі до краю неба" (Мк.13:27). ------- А тоді вже й "настане [Його судний] день Господній, великий і страшний" (Іоїл 2:31 і Мал.4:5).

  • astana | 20 березня 2018, 14:52
    Коментувати коментар

    Вважаю з боку редакції РІСУ некоректно називати духовних осіб Ко, навіть якщо вони й оступилися. Прошу дещо змінити заголовок новини. Дякую.

    • admin | 20 березня 2018, 16:17
      Коментувати коментар

      Ко - означає компанія, соратники - і це дійсно є компанія, соратники о. Планчака, фактично вже не монахи. Ніякої образи тут немає. Особливо на тлі, що вони там як монахи робили.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

  • barni | 24 березня 2019, 20:07

    Пане Михайле, було б добре щоб Ви навели конкретні факти де ж держава вмішується в справи церкви,що держава дає вказівки церкві як молитися, як хреститися, як хрестити,як вінчати і т.д. ТАКОГО НЕМАЄ

  • В. Ясеневий | 24 березня 2019, 16:03

    А не викриваючи злочини і не закликаючи поборювати їх, як це мали б робити наші церковнослужителі (в плані духовного життя і боротьби з гріхами)..., то що можемо сказати? Коли і скільки разів

  • Ігор Затятий | 24 березня 2019, 12:57

    Чому не вказані імена та титули владик під рішенням?

  • Zenia | 24 березня 2019, 12:14

    Сколько тебе заплатили ФСБ за это кукареканье по всему сайту, русский петух?)) Марш на свою парашу и сиди там тихо, быдло!

  • Zenia | 24 березня 2019, 11:42

    Убили, сволочи...

Популярні статті місяця