Папа розповів, як не потрапити в тенета корупції

11 листопада 2017, 11:26 | Ватикан | 5 |   | Код для блогу |  | 

10 листопада 2017 року, проповідуючи у каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти», Папа Франциск зупинився на важливій для сьогоднішнього світу темі, а саме, на корупції. До цих роздумів Святішого Отця спонукав євангельський уривок, де розповідається про нечесного управителя, якого звинуватили в корумпованому управлінні майном його господаря і замість того, щоб виправитись, він, завдяки допомозі інших, продовжив своє нечесне управління. Про це інформує Радіо Ватикану.

корупція.jpg

За словами Вселенського Архиєрея, такі особи є впливовими, зокрема через те, що снують павутиння корупції, доходячи навіть до мафіозної поведінки. І це не є якась вигадана історія, яку потрібно шукати в книжках, адже це історія нашого часу, про яку ми можемо щоденно довідатись у наших газетах. Історії, схожі на сьогоднішню євангельську розповідь, трапляються також і в наші дні, зокрема, коли поглянемо на відповідальних за адміністрування народними, а не власними добрами. Проповідник підкреслив: «Із власними добрами ніхто не є корумпований, він їх оберігає».

На переконання Глави Католицької Церкви, повчання, яке Ісус подає нам із цього біблійного уривку, полягає в тому, що «сини цього світу» є хитрішими від синів світла. Вони скорумповані, діють із хитрістю, хоча й ввічливо та «в білих рукавичках». Їхня хитрість не є гідною християнина, та й такі люди, хоч і називаються християнами, але своєю поведінкою доводять інше. Тому варто застановитись та відповісти на запитання: «Чи існує християнська хитрість? Чи християни, вірні Ісусові Христові, можуть вдаватись до якихось хитрощів, щоб прямувати вперед у служінні Господеві та ближнім і при цьому не бути живцем з’їдженими хитрими синами цього світу? В чому полягає християнська хитрість, що не є гріхом?»

Відповідаючи, Вселенський Архиєрей ствердив, що існує християнська хитрість! Вона полягає в тому, щоб мати християнський «нюх» для того, щоб прямувати вперед і не впасти в тенета корупції. На основі євангельського уривку Папа вказав на три характерні риси поведінки, якими повинен відзначатись добрий християнин, щоб не піддатись спокусі корупції. Першою є «свята недовіра», тобто велика уважність стосовно тих осіб, які багато обіцяють. Двома наступними рисами є розважність та молитва.

«Благаймо сьогодні у Господа, щоб дав нам благодать бути хитрими, хитрими християнами, тобто мати оту християнську хитрість», – мовив Папа, додаючи, що християнин не може собі дозволити на те, щоб бути наївним, бо наївний християнин ризикує втратити той великий скарб, який має у своєму серці, – Святого Духа. Християнин повинен берегти цей скарб, тому не може собі дозволити бути наївним. А на закінчення Святіший Отець закликав молитись теж і за корумпованих людей, щоб вони знайшли вихід із тієї в’язниці, в яку вони самовільно забажали потрапити. 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
5коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Василий Петров | 12 листопада 2017, 13:19
  Коментувати коментар

  Но да будет слово ваше: да, да; нет, нет; а что сверх этого, то от лукавого, Матфея 5:37. Такое впечатление т.н. хритианские раввины даже не заглядывают в своё же т.н. святое письмо. Ну если уже написали его так ЗАПУТАННО,чтобы трудно было понять слова Христа, потрудитесь уже хотя бы сами понять в чём именно и кого вы хотели запутать!!!!! Притча об умном домоправителе, на самом деле, совсем не призывает обманом или хитростью входить в Царство Небесное, но всего лишь эта притча учит нас рассуждать о том, что есть полезным а что нет. В этой притче на самом деле говорится, что ВСЯКОЕ богатство есть, как неправедное, поэтому никому из людей расточение неправедного не может никаким образом быть ВМЕНЕНО в вину его, если КРАДЕНОЕ возвращено тому, у кого оно и было украдено!!!!!!! Ни на какую хитрость, тем более ни о какой коррупции в этой притче даже нет и намёка, поскольку домоправитель лучше всех знал, каким путём досталось всё нажитое господину его, поэтому домоправитель и возвращал всё краденое тем, у кого его же хозяин и украл. Хозяин же дома узнав, что украденное им его слуга раздаёт ОБРАТНО тем, у кого оно было украдено, вместо наказать его и решил похвалить его за то, что домоправитель раздавая украденное тем у кого оно и было взято, проявил т.о. догадливость распознав тем самым воровство господина своего!!!!! Т.о. притча об умном слуге всего лишь говорит нам о том, что бы и мы также как и умный домоправитель проявляли догадливость и распознавали что украдено у тех, кто окружает нас, чтобы уже затем украденное возвращать его хозяину. Чтобы наследовать Царство Небесное, каждый из нас должен научится РАСПОЗНАВАТЬ, что и в какой мере является краденым, чтобы уметь ВЕРНУТЬ не только краденое тем, у кого оно и было взято, но также и воздать сверх меры за причинённый этим воровством ущерб!!!!

  • Василий Петров | 12 листопада 2017, 13:28
   Коментувати коментар

   Спасибо Папе, кто бы ещё кроме него поднял бы тему неправедно нажитого и тем более возвращения его тому у кого оно и было украдено, воистину Божий человек, хотя иногда и сам не знает что говорят уста его!!!!!

 • Учкудук | 11 листопада 2017, 22:27
  Коментувати коментар

  Згадалась одна історія з середньовіччя: французький кардинал Ж.Дюез немало витратив коштів,щоб стати папою.І вкінці він проявив "християнську" хитрість: притворився смертельно хворим і вибрали його папою, і правив він ще 18 років під іменем Іван ХХІІ.

 • В. Ясеневий | 11 листопада 2017, 20:57
  Коментувати коментар

  Якби ще поснив Понтифік, як не потрапити в тенета симонії,зокрема в УГКЦ.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Михаил | 22 вересня 2018, 02:04

  1) Кто выдвинул теорию, что независимое государство должно иметь независимую церковь? Вот вам ЕРЕСЬ этнофилетизма! 2) Кто проиграв выборы патриарха всея Руси (из-за кидка КПСС и КГБ) решил оторвать

 • feliks | 21 вересня 2018, 23:40

  Якщо б хтось з наших лицарів кадила й електровудки у житті прочитав щось , окрім написів на стінах місць загального користування , то знав би : кодло гундяєвських сатаністів жодного " томосу

 • В. Ясеневий | 21 вересня 2018, 21:27

  Товариш михаїл, н.григор'єв та інші. Ну ж спростуйте твердження ВЕЛОВСА про самовільне відділення московії від Київської митрополії, або замовкніть на віки.

 • В. Ясеневий | 21 вересня 2018, 21:21

  Напминаю чесному каммунисту михаилу слова свящ.Д.СМИРНОВА: ДО 2050 - го года в рассеи уже не будет православных рассеян. а МУЛЬМАНЕ...Изучайте коран...

 • В. Ясеневий | 21 вересня 2018, 21:17

  Ще би ні? Ієрархи РПЦЗ живуть у світі ілюзій і фантазій неіснуючого расейського імперського великодержавного шовінізму, якого ніколи і нікому уже не повернути...То ж жийте у своєму х1х столітті,

Популярні статті місяця